Jak pobrać film z Facebooka?

Grudzień 11th, 2017 Jak pobrać filmik z Facebooka - FB

Umiejętność pobierania filmów z Facebooka może się okazać nieocenione z prostego powodu. Algorytm tego popularnego medium społecznościowego działa w takim sposób, że właściwie przy każdym odświeżeniu może nam się pokazać na tablicy inna treść. Oznacza to bardzo wysoki stopień ulotności materiałów wyświetlanych na FB. Post, który widzimy obecnie, za godzinę, czy nawet za pięć minut może być trudny do odnalezienia. Warto więc dowiedzieć się jak zapisywać na dysku filmy z Facebooka.

Pobieranie filmów FB

Kiedy kilka lat temu Facebook wprowadził możliwość umieszczania filmików na tablicy użytkownicy ochoczo zaczęli korzystać z tej możliwości. Coraz szybszy Internet, który internauci mają w domach i swoich smartfonach sprawia, że oglądanie materiałów video staje się jeszcze prostsze i bardziej dostępne. Co więcej, ten rodzaj contentu w sieci wydaje się być niezwykle atrakcyjny dla użytkowników (a co za tym idzie reklamodawców), którzy chętnie wymieniają się filmikami, przesyłają je sobie nawzajem, zostawiają lajki i udostępniają na swoich tablicach. Naturalne więc wydaje się, że cześć z nich będzie chciała sobie taki przesłany filmik z FB zapisać na komputerze.

Zapisywanie video z Facebooka na dysk

Aby móc pobrać film z Facebooka na dysk swojego komputera należy wykonać kilka prostych czynności. Oto one:

  1. Najechać kursorem myszy na wybrany materiał video na tablicy swojego Facebooka i po wciśnięciu prawego przycisku wybrać opcję „Pobierz adres URL filmu”. Po kliknięciu adres ten automatycznie zapisze się w schowku i możemy go przekopiować w dowolne miejsce.
  2. Wybrać któreś z popularnych, dostępnych w sieci za darmo narzędzi online do pobierania filmów z adresu URL np. fbdown.net.
  3. Wkleić skopiowany wcześniej adres w odpowiednie pole w narzędziu, a następnie wcisnąć przycisk pobierania.

Pobieranie filmu FB Facebook

Całość nie zajmie więcej niż kilka minut i już po tym czasie możecie się cieszyć z posiadania na własnym dysku filmu pobranego z Facebooka.

Dlaczego warto pobierać film z Facebooka?

Ktoś może się zastanawiać – skoro dany materiał video udostępniony jest w sieci, czemu mielibyśmy go dodatkowo pobierać na własny dysk. Odpowiedź jest prosta – tak jak wspomniano wcześniej, algorytm Facebooka zdaje się być w tym względzie nieprzewidywalny, a im więcej treści ląduje na naszą tablicę tym mniej trwałe się stają. Jeśli jakiś filmik z Facebooka przykuł w sposób szczególny naszą uwagę lub chcielibyśmy mieć możliwość powrotu do niego w czasie późniejszym idealnym rozwiązaniem będzie pobranie go na dysk. Uchronimy się również w ten sposób przed ryzykiem, że autor postu zawierającego materiał go zwyczajnie usunie i w ten sposób uniemożliwi nam ponowne odtworzenie video.

Jeśli zainteresował Cię ten wpis, przeczytaj również o tym jak usunąć stronę na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie