Breadcrumbs – daj się znaleźć po okruszkach

Luty 2nd, 2016 breadcrumbs

Jedną z często stosowanych metod budowania linkowania wewnętrznego na stronach www są breadcrumbsy. Ich zastosowanie jest jednak znacznie bardziej przydatne niż tylko w cross linkingu.

Breadcrumbsy, czyli okruszki wskazują użytkownikowi ścieżkę prowadzącą do miejsca na witrynie, w którym aktualnie się znajduje. Jeśli bowiem na daną podstronę serwisu USER trafił z wyszukiwarki lub został przekierowany z zupełnie innego miejsca w sieci, mogą pojawić się problemy z orientacją na nowopoznanej witrynie. Szczególnie w przypadku sklepów internetowych istotne jest tego typu rozwiązanie.

Okruszki mogą poprawić widoczność w SERP

Okruszki wychodzą naprzeciw tym problemom. Niczym te bajkowe okruchy ciastek, które poprowadziły dzieci do celu, okruszki na naszej stronie w podobny sposób wskazują kolejne kroki, po drodze do aktualnej strony. Jako, że wraz z breadcrumbsami stosuje się linkowanie wewnętrzne, pomagają one również przedostać się na wybraną podstronę. Znacznie więc upraszczają komunikację wewnątrz serwisu www.

Na łamach Lepiej-Widocznych breadcrumbsy znajdują się w topie strony, tuż nad tytułem poszczególnych artykułów.

okruszki

Poza ułatwieniem w poruszaniu się po stronie okruszki mają również zastosowanie w linkowaniu wewnętrznym. Odpowiednio opisane poszczególne elementy, zawierając słowa kluczowe stwarzają świetne linkowanie, o które warto zadbać!

Dodatkowym elementem, o którym nie można zapominać przy tworzeniu breadcrumbsów jest opisanie ich mikroformatami! Dzięki temu zostaną one łatwiej i szybciej odczytane przez algorytm Google, który chętnie umieści nasze okruszki w wynikach wyszukiwania, w miejscu adresu URL.

W ten sposób możemy uzyskać w SERP jeszcze przyjemniejszy dla oka, użytkowników wyszukiwarek i algorytmu adres URL.
Aby skutecznie to zrobić można zastosować poniższy kod:

<span itemscope=”” itemtype=”http://data-vocabulary.org/Breadcrumb”>

<a href=”ADRES-URL” class=”first” itemprop=”url”>

<span itemprop=”title”>Strona główna » To są wlaśnie okruszki</span></a></span>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie