Usuwanie konta Facebook

Luty 26th, 2017 Facebook usuwanie konta

Wiele osób zastanawia się nad tym jak i czy w ogóle można usunąć konto na portalu społecznościowym Facebook. Oczywiście, jest to możliwe! Wbrew krążącym po sieci plotkom, jakby osoba raz zarejestrowana na fejsbuku jest z nim związana na zawsze, jest to całkiem prosta czynność. Co więcej są też alternatywy dla tak radykalnych kroków jak kasowanie konta – zawsze przecież może się nam odwidzieć 😉

Kasowanie profilu – Facebook usuwanie konta

Administracja strony Facebook daje nam dwie możliwości, w przypadku gdy podejmiemy decyzję o chęci zniknięcia z popularnego fejsa. Pierwszą z nich jest całkowite usunięcie konta. Jest to ostateczność. Po wykonaniu tej czynności nie będziemy mogli w przyszłości ponownie korzystać z usuniętego profilu ani wydobyć z niego żadnych informacji (zdjęć, fragmentów rozmów, listy znajomych itp.).

Aby usunąć profil należy wyrazić taką chęć w krótkim okienku kasacyjnym dostępnym po zalogowaniu się w serwisie pod TYM linkiem. Następnie będziemy musieli potwierdzić jeszcze swoje dane wpisując aktualne hasło i uzupełniając kod weryfikacyjny. To wszystko, proste prawda?

Facebook usuwanie konta - FB

Ah tak, zapomniałbym dodać, że tylko w teorii jest to takie szybkie. W praktyce usunięcie konta jest odroczone na pewien czas, a włodarze fejsa będą się jeszcze mailowo przypominać, że wkrótce usuną Ci konto i czy na pewno jesteś pewien tej decyzji.

Dezaktywacja konta Facebook

Alternatywą dla nieodwracalnej czynności jaką jest kasowanie konta staje się jego dezaktywacja. Oznacza to ni mniej ni więcej tyle, co wprowadzenie naszego profilu w stan uśpienia. Nikt nas nie będzie mógł wyszukać, nawet znajomi nie zobaczą naszych zdjęć ani postów zamieszczonych w przeszłości. Krótko mówiąc znikniemy z facebookowego świata. Różnica polega jednak na tym, że nie jest to nieodwracalne!

Aby dokonać dezaktywacji profilu wystarczy zalogować się do portalu i w USTAWIENIACH wybrać BEZPIECZEŃSTWO. Tam spośród szeregu możliwości nas interesuje ta ostatnia, na samym dole, tak jak na poniższym screenie.

dezkatywacja konta facebook - usuwanie konta fb

Usuwanie konta na portalu społecznościowym Facebook jest dziecinnie proste. Wystarczy wyrazić taką chęć i nikt nam nie będzie robił z tym trudności. Warto jednak pamiętać o opcji dezaktywacji konta, która może nam się również przydać.

7 odpowiedzi na “Usuwanie konta Facebook”

 1. Lidia Kruczek napisał(a):

  miałam problem z telefonem,przez pomyłkę utworzyłam nowe konto.dlatego chcę go usunąć.

 2. Buniek napisał(a):

  A czy można usunąć funpage, do którego nie mamy już dostępów?

 3. Daniel senko napisał(a):

  Chciałbym usunąć fejzbuka

 4. JustaX napisał(a):

  Dzieki za interesujacy post, terez bede tu zagladac czesciej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie