Home Biznes 5 niezwykle ciekawych pomysłów na ścianę w kuchni
Biznes - 21 października 2021

5 niezwykle ciekawych pomysłów na ścianę w kuchni

Ściany w kuchni potrzebują specjalnej uwagi. Są one bowiem bardziej niż inne powierzchnie w domu narażone na zabrudzenia, działanie wilgoci i wysokich temperatur. Jak zatem wykończyć tę przestrzeń, aby nie tylko była skutecznie zabezpieczona, lecz także dobrze się prezentowała? Zapraszamy do zapoznania się z pięcioma kuchennymi inspiracjami, które mogą znacznie poprawić wygląd i funkcjonalność Państwa wnętrza.

Panele szklane

Szkło nadaje optycznej lekkości i przejrzystości. Jest to materiał bardzo elegancki, uniwersalny oraz harmonizujący z wieloma stylami. Szklany panel jest na tyle twardy, że skutecznie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Tego typu tworzywo odporne jest również na plamy i zacieki. Niewątpliwą zaletą jest jego gładka powierzchnia. Resztki wody czy tłuszczu nie gromadzą się w trudnodostępnych zagłębieniach, pozwalając na dokładną dezynfekcję całego obszaru.

Rodzaje paneli szklanych

Inspirując się podczas urządzania kuchni właściwościami i charakterystyką szkła, można tworzyć niepowtarzalne aranżacje. Panele mogą bowiem być barwione na różny kolor, zmatowione lub bielone. W sklepach znaleźć można panele przezroczyste, jednobarwne oraz dekoracyjne. Najczęściej zaleca się szkło hartowane, które posiada zdecydowanie większą trwałość niż zwykłe szkło typu float.

Farba

Najprostszym sposobem na wykończenie ściany w kuchni oraz jej całkowitą metamorfozę jest pomalowanie jej wodoodporną oraz zmywalną farbą na dowolny kolor. Optymalne są do tego zadania farby lateksowe bądź ceramiczne. Jest to rozwiązanie uniwersalne i elastyczne, ponieważ pod wpływem nowych kuchennych inspiracji, można ścianę szybko przemalować. Jak poprzez zmianę koloru można całkowicie odmienić klimat, wpłynąć na charakter oraz styl pomieszczenia można podejrzeć na stronie aboutdecor.pl.

Nowoczesne trendy

Ciekawe efekty dekoracyjne uzyskuje się za pomocą farby tzw. tablicówki tworzącej powłokę niczym na tablicy szkolnej. Kładąc dodatkowo warstwę farby magnetycznej, można uzyskać powierzchnię do wieszania notatek, przepisów, czy ważnych cytatów.

Modern disign kitchen interior with window. 3d Render.

 

Płytki

W dalszym ciągu jedną z najpopularniejszych form wykańczania ścian w kuchni jest glazura. Dzieje się tak głównie ze względu na jej cenę oraz wysoką odporność na wilgoć i wysokie temperatury. Dodatkowo szkliwione płytki bądź kafelki są łatwe do utrzymania w czystości, a ich szeroki wybór na rynku daje nieograniczone możliwości aranżacyjne i nieustannie inspiruje do wprowadzania coraz to ciekawszych rozwiązań w kuchni. Małe płytki o oryginalnych i geometrycznych kształtach, jak arabeska, wyglądają zjawiskowo, dodają szyku oraz elegancji, a tradycyjne kwadratowe podkreślą pełen harmonii styl.

Cegła

Cegła zachwyca swoim naturalnym wyglądem i niepowtarzalnym, surowym charakterem. Jednak czy jest to materiał odpowiedni do kuchni? Oczywiście, że tak. Cegła jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć. Posiada ona dodatkowo właściwości izolujące oraz wygłuszające. Jej łatwą absorpcję tłuszczu oraz zabrudzeń można pokonać, odpowiednio impregnując elementy lub stosując przezroczyste panele szklane. Dla zaczerpnięcia inspiracji do kuchennych aranżacji z cegłą na ścianie warto zajrzeć na stronę aboutdecor.pl.

Tapeta lub fototapeta

Tapeta w kuchni to doskonała i dająca wiele możliwości inspiracja na dekorację ścian w kuchni. Ogromna liczba wzorów pozwala tworzyć różnorodne kompozycje od jednolitych, poprzez dwubarwne do fantazyjnych roślinnych, czy orientalnych wzorów. Zmywalne tapety winylowe i tapety z włókna szklanego są wytrzymałe, odporne na wilgoć, promienie UV, temperaturę oraz zabrudzenia. Ich powierzchnię łatwo utrzymać w czystości. Montaż jest niezwykle prosty i szybki, a efekt natychmiastowy.

Fototapeta

W wyborze odpowiedniej fototapety ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Nie muszą Państwo decydować się na motywy nawiązujące do jedzenia, jak ziarna kawy, przyprawy czy owoce. Czasem warto poeksperymentować i stworzyć niebanalną aranżację przypominającą słoje drewna, kamienną ścianę lub wprowadzające w tropikalny klimat rajskiej wyspy. Nowoczesną kuchnię stworzyć można przy pomocy fototapety geometrycznej, jak w kreatywnej propozycji na stronie AboutDecor.

Przed wyborem któregokolwiek z proponowanych wykończeń ścian najważniejsze jest dobranie materiału, który będzie pasował najpełniej do Państwa upodobań czy preferencji. Efektem ma być bowiem nie tylko stylowa i elegancka kuchnia, ale również miejsce inspirujące, w którym pozostali domownicy będą uwielbiali spędzać czas.

Sprawdź również

Google Ads – dlaczego warto korzystać z kampanii Google?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest być widocznym w internecie niemalże od raz…