Home Social Media Automatyczne wylogowanie z Facebooka
Social Media - 9 czerwca 2021

Automatyczne wylogowanie z Facebooka

Portale społecznościowe to obecnie najpopularniejsza forma kontaktu online ze znajomymi. Charakterystyka ich działania jest różna. Niektóre oferują przewijanie krótkich filmów, inne dostarczają zdjęć. Stały dostęp do Internetu, dzięki smartfonom, umożliwia sprawdzanie kont na portalach na bieżąco. Jednak by otrzymywanie powiadomień z ulubionej strony było możliwe, konieczne jest stałe zalogowanie na koncie. Czy możliwe jest automatycznie wylogowanie, by nie paść ofiarą głupiego żartu i nie skompromitować się w sieci?

Najpopularniejszym portalem społecznościowym ostatnich lat niewątpliwie stał się Facebook. Początkowo przeznaczony do kontaktu między studentami amerykańskiej uczelni, szybko zyskiwał na popularności. Dzięki kreatywności jego twórcy Facebook stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych portali do kontaktu między ludźmi na całym świecie. Tworzenie konta nie wymaga dużego wysiłku i już po kilku chwilach można cieszyć się udogodnieniami oferowanymi przez stronę.

Przez lata swojej działalności portal Facebook, tak samo, jak cały świat Internetu, ewoluował. Najpierw, jako strona www, łączył posiadaczy komputerów stacjonarnych i laptopów. W dobie smartfonów aplikacja Facebook pojawia się już jako domyślna w niektórych modelach telefonów. Aby szybki dostęp do konta był możliwy, portal oferuje stałe zalogowanie na swoim profilu. I tutaj zaczynają pojawiać się problemy.

Większość posiadaczy konta na Facebook’u przynajmniej raz spotkała się z dziwną sytuacją na profilu swojego znajomego. Opublikowanie dziwnej treści, czy wprost napisany żart to tylko niektóre z dowcipów, które mogą zafundować nam nasi znajomi. Przez stałe zalogowanie dostęp do konta na urządzeniu, które nie jest zabezpieczone w odpowiedni sposób, jest dziecinnie proste. Otwarta karta przeglądarki z kontem na Facebook’u skusi niejednego, a odblokowany telefon stanie się szybkim łupem dla dowcipnisia. Czy możliwe jest zatem automatyczne wylogowanie z Facebooka?

Automatycznie wylogowanie z FB

Niestety twórcy portalu na razie nie udostępnili takiej możliwości. Pozostawione w przeglądarce otwarte konto będzie widoczne dla każdego, kto spojrzy na nasz komputer, a aplikacja w telefonie otworzy się po każdorazowym dotknięciu ikony. Warunek jest jeden – zaznaczone pole z opcją stałego zalogowania. Jeśli odznaczymy tę opcję i będziemy pamiętać o każdorazowym wylogowaniu, nic nam nie grozi. Zwykłe wyłączenie komputera, czy zablokowanie telefonu, bez wcześniejszego wylogowania z konta, niczego nie zmieni.

Po jakim czasie automatyczne wylogowanie z Facebooka?

Istnieje jednak opcja, która, choć po długim czasie, zabezpieczy nasze konto. Po 60 dniach od ostatniego logowania portal automatycznie wyloguje nas z profilu. Okres dwóch miesięcy wydaje się nieskończonością i trudno sobie wyobrazić, że telefon, czy komputer pozostanie bezczynny tak długo. Nie zmienia to faktu, że twórcy Facebooka zadbali o taką możliwość.

Nie pozostaje nic innego jak nieustannie czuwać nad każdym z posiadanych kont, czy to na Facebooku, czy innym portalu. Nic nie zastąpi czujności, szczególnie w zetknięciu ze światem Internetu, który, choć pozornie, daje jako takie poczucie anonimowości.

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…