Home Biznes Banery reklamowe – czym są, ile kosztują i gdzie je można zamówić
Biznes - 31 stycznia 2022

Banery reklamowe – czym są, ile kosztują i gdzie je można zamówić

Reklama jest podstawowym elementem promocji, zatem jest niezwykle ważna w procesie pozyskiwania nowych klientów i nie tylko. Bez niej ciężko jest liczyć na duże grono odbiorców. Wykorzystując ją, można skutecznie dotrzeć do świata ze swoim produktem lub usługą. Jedną z form reklamy jest baner reklamowy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o banerach reklamowych, przeczytaj ten poradnik!

Czym jest baner reklamowy

Za baner reklamowy uważa się rodzaj reklamy wielkoformatowej, której powierzchnia przekracza zazwyczaj kilka metrów kwadratowych (chociaż nie zawsze). Wykonuje się go na lekkiej tkaninie pokrywanej winylem. Na powierzchni baneru drukuje się grafikę, tekst, lub fotografię.

Banery reklamowy są świetnym sposobem na promowanie rozmaitych produktów, ale nie tylko, bo także wydarzeń, czy ofert. Mają one potencjał i za ich pomocą można stworzyć intrygujące, jak i oryginalne kampanie, które zwiększą świadomość klientów względem marek, lub produktów.

Banery reklamowe często wykorzystywane są przez przedsiębiorców, ale również przez osoby prywatne np. w kampaniach, ponadto wykorzystują je szkoły, urzędy, sklepy, lub różne instytucje.

Banery dzielą się na kilka rodzajów. Chcesz wiedzieć jakie to rodzaje? Spójrz poniżej!

bannery reklamowe

Rodzaje banerów reklamowych

Można wyróżnić kilka rodzajów banerów, oto niektóre z nich:

Banery jednostronne i dwustronne (blockout)

Baner jednostronny zazwyczaj charakteryzuje się czarnym tłem. Banery dwustronne natomiast bardzo dobrze nadają się do miejsc mocno nasłonecznionych. Jest tak dlatego, gdyż do ich produkcji używa się warstwę, która nie przepuszcza światła, dzięki której zaś reklama nie będzie prześwitywać. Taką warstwę stosuje się wewnątrz baneru. Jak można się domyślić, istnieje możliwość zastosowania dwóch różnych nadruków na każdej stronie z osobna.

Banery odblaskowe

Banery tego typu drukuje się na podkładach, które charakteryzują się strukturą plastra miodu. Wypełnieniem takiego podkładu są drobinki materiału odblaskowego. Banery odblaskowe uznaje się jako jedne z najbardziej odpornych na zmienne warunki pogodowe i temperaturowe. Zdecydowaną różnicę pomiędzy banerem standardowym, a odblaskowym widać po zmroku.

Banery laminowane

Jest często wykorzystywany jako nośnik w produkcji reklamy wielkoformatowej. Ma wiele zalet, jest np. odporny na warunki atmosferyczne, posiada również zaletę w postaci łatwej obróbki. Występuje w różnych gramaturach.

Banery siatkowe

Posiada charakterystyczną powierzchnię składającą się z małych dziurek, dzięki którym powietrze jak i światło zostaje przepuszczane. Jak sama nazwa wskazuje, struktura baneru nawiązuje do siatki. Bardzo często wykorzystuje się go do umieszczania na dużych powierzchniach, np. na budowach. Takie banery są dobrze czytelne z daleka, natomiast z bliska jest już nieco gorzej.

Banery wzmocnione (powlekane)

Jeżeli chodzi o tego typu baner, stosuje się wobec niego obróbkę, która polega na zatapianiu w płynnym PVC. Dzięki takiej obróbce baner zyskuje na trwałości, jak również na gładkości. Jest to nieco droższy rodzaj baneru, lecz cena podyktowana jest podwyższoną odpornością reklamy.

Druk banerów reklamowych

Istnieje bardzo dużo firm, które oferują drukowanie banerów reklamowych. Zazwyczaj jednak takim fachem zajmuje się drukarnia solwentowa. To właśnie w takim miejscu powstają banery wielkoformatowe, jakie znamy, ale nie tylko. Do wydruku baneru stosuje się ploter solwentowy. Nazywamy tak duże drukarki atramentowe, w których jednak nie znajduje się tradycyjny tusz, a specjalny kolorowy rozpuszczalnik.

Ploter taki, składa się z głowicy, która rozprowadza farbę. Często do wydruku banerów stosuje się tkaniny wykonane z polichlorku winylu, które można spotkać pod nazwą PVC.

PVC można najprościej porównać do grubej ceraty, na której nakłada się daną grafikę. Warto również wspomnieć o tym, że druk może odbywać się również na papierze, gdyż ploter równie dobrze sobie z nim poradzi. Można również wykorzystać folię samoprzylepną, jak również tkaninę flagową i inne.

Banery drukowane – ile kosztują

Odnośnie cen za banery reklamowe, trzeba się przygotować na różnorodność, gdyż ceny są uwarunkowane rodzajem oraz wielkością danej reklamy, a także tym, co ma się na niej znajdować.

Jeżeli jednak chodzi o przykładowe ceny, można je przedstawić na przykładzie formatu 100 × 200 centymetrów.

  1. Baner standardowy laminowany – około 100 zł sztuka (w zależności od firmy).
  2. Baner powlekany – około 140 zł sztuka (w zależności od firmy).
  3. Baner z siatki (mesh) – około 140 zł sztuka (w zależności od firmy).
  4. Baner odblaskowy – około 180 zł sztuka (w zależności od firmy).
  5. Baner dwustronny – około 200 zł sztuka (w zależności od firmy).

Gdzie zamówić baner reklamowy

Istnieje wiele firm, w których można zlecić wydrukowanie baneru reklamowego. Przede wszystkim, zanim zdecydujemy się na wydruk, warto, jest go wcześniej skonsultować z ekspertem. Wiele firm oferujących wydruki banerów, oferuje również doradztwo jak i ich projektowanie.

Podsumowanie

Banery reklamowe są świetną formą reklamy. Można je wykorzystać w wielu sytuacjach, banery reklamowe idealnie nadają się od promocji, aż po informację.

Banery reklamowe stają się również coraz popularniejsze, co z kolei przeradza się w powstawanie coraz większej ilości firm oferujących produkcję tego typu reklamy. Jeżeli zatem potrzebujesz baneru, sprawdź ofertę drukarni już teraz!

Sprawdź również

Czym jest lokalne SEO? Czy warto w nie zainwestować?

Szukając sposobów, by zwiększyć widoczność swojego biznesu w regionie, warto zainwestować …