Home Google Garść ciekawostek o Google
Google - News - Przerwa na kawę - 19 marca 2016

Garść ciekawostek o Google

Ciekawostki o Google

Każdy internauta z pewnością na co dzień korzysta z wyszukiwarki Google.

Pewnie zdecydowana większość Polaków kojarzy tę markę. Postaraliśmy się wyszukać trochę informacji (ciekawostek) na temat Google, o których mogliście nie mieć zielonego pojęcia!

Ciekawostka o Google #1

Google jest na dziewiątym miejscu w Google na hasło „wyszukiwarka” 😉 Pomijając już to jak absurdalnym pomysłem wydaje się szukanie wyszukiwarki w… wyszukiwarce! Nie mniej, Keyword Planner podaje, że takich osób jest średnio aż 12 tysięcy miesięcznie! To dopiero coś!

Ciekawostka o Google#2

Umiesz liczyć, licz na siebie! Jeśli nie, licz na Google! 😉 Popularna wyszukiwarka doskonale sprawdzi się w formie kalkulatora. Wystarczy, że w polu przeznaczonym na wpisanie szukanej frazy umieścicie działanie matematyczne np. 5 x 5. Podobny rezultat osiągniemy po wpisaniu w wyszukiwarce „e”.

Google ciekawostki - kalkulator w wyszukiwarce

Google Ciekawostka #3

Google wyręczy się nie tylko w znalezieniu strony www ale również w znalezieniu treści na niej. Jeśli trafiłeś już na stronę, która podpowiedziało Ci Google ale wciąż nie możesz odnaleźć interesujących Cię treści wpisz w polu wyszukiwarki site:nazwa-domeny fraza. Sprawdź na naszym przykładzie wpisując „site:lepiej-widoczni.pl google. Może znajdziesz coś interesującego 😉

Ciekawostka #4

Właściciel popularnej wyszukiwarki należy do grona najlepszych i najhojniejszych pracodawców na świecie! Do tego pracownicy chwalą sobie, że w firmowych stołówkach można zjeść lepiej niż w dobrych restauracjach, a gdy czuje się zniżenie pracą śmiało można odprężyć się grając na konsoli, ćwicząc na siłowni lub po prostu się przespać. Żeby być uczciwym należy dodać, że komfort ten nie dotyczy podobno pracowników tymczasowych 😉 Ale znamy to przecież z naszego polskiego podwórka 😉

Ciekawostka #5

Szczęśliwy traf wcale nie taki szczęśliwy. Funkcja w Google pozwalająca na przejście od razu po wpisaniu szukanej frazy w losowo wybraną stronę z wyników wyszukiwania sprawia, że firma traci rocznie ponad 100 milionów dolarów. Wszystko przez to, że użytkownicy przechodzą na szukaną stronę z pominięciem rezultatów przez co nie wyświetlają im się reklamy Adwords. Te zaś przynoszą Google lwią część zysków.

ciekawostki google - hazard szcześliwy traf

2 Comments

Sprawdź również

Google organizacja macierzysta: Alphabet. Co warto o niej wiedzieć?

Google to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych marek na świecie, ale niewielu wie…