Home Biznes Co tak naprawdę może dać Twojej firmie influencer marketing?
Biznes - 22 maja 2019

Co tak naprawdę może dać Twojej firmie influencer marketing?

Zainteresowanie influencer marketingiem jest coraz większe – to metoda marketingowa, która pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów przy przystępnych kosztach. Czym dokładnie jest influencer marketing i jakie ma zalety?

Influencer marketing – co to jest?

Aby wyjaśnić, czym dokładnie jest influencer marketing, należy rozpocząć od tego, kim tak naprawdę jest influencer, ponieważ to na nim opiera się ta metoda reklamowa.

W świecie mediów influencerem nazywa się osobę posiadającą wpływ na decyzję innych ludzi, z którymi posiada relacje, na przykład przez vlogi i blogi internetowe, media społecznościowe.

Zatem influencer marketing to metoda promocji, która polega na wykorzystaniu rozgłosu, jaki posiadają influencerzy – dzięki temu, że niektórzy z nich mają tysiące, a nawet miliony fanów, mogą łatwo dotrzeć do wielu potencjalnych konsumentów.

Metoda promocji taka jak influencer marketing bardzo często wykorzystuje internet, ale również może odbywać się poza siecią – w prasie, telewizji, podczas eventów.

Dlaczego warto wybrać influencer marketing?

Influencer marketing to metoda reklamowa, która posiada bardzo duży potencjał – gdy kampania promocyjna tego typu będzie prawidłowo zaprojektowana i zrealizowana, wówczas dla reklamodawcy to szansa na wysoki zysk. Właśnie dlatego tak często korzystają z niej zarówno małe, jak i większe firmy.

Marketing bazujący na wpływach influencerów to jednak nie tylko szansa na większą sprzedaż, ale również na rozpowszechnienie marki i poprawę wizerunku. Dodatkowo, współpraca z influencerami wcale nie musi być kosztowna – dla firmy może być to wydatek równy dostarczaniu produktów, ale w przypadku influencerów o większych zasięgach koszty mogą być już znacznie większe.

Jak skorzystać z influencer marketingu?

Kampanię może prowadzić agencja influencer marketing – jej specjaliści mogą wówczas dobrać najlepszych influencerów dla danego zlecenia, a także zadbać o odpowiednią współpracę z nimi dla optymalnych efektów!

Materiał partnera

Sprawdź również

Znaczenie działu HR we wdrażaniu i stosowaniu metodyki DevOps

DevOps to metodyka, której celem jest przyspieszenie procesu tworzenia oprogramowania, dos…