Home Biznes Co wybrać — zamienniki czy oryginalne tusze do drukarek HP?
Biznes - 22 stycznia 2023

Co wybrać — zamienniki czy oryginalne tusze do drukarek HP?

Ogromna ilość konsumentów, którzy dość sporo drukują, zastanawia się, jaki rodzaj tuszu do drukarki wybrać. Pod względem cenowym oryginalne produkty zazwyczaj przegrywają w porównaniach. Czy jakość zamienników jest na tyle satysfakcjonująca, że warto brać je pod uwagę? W dzisiejszym artykule porównamy oryginalne i zamienne tusze na przykładzie popularnych modeli drukarek HP 652.

Tusze do drukarek HP 652 – porównanie ceny i wydajności

Zarówno zamienniki, jak i oryginalne tusze HP 652 dostępne są w wersji czarnej oraz kolorowej. W zależności od wybranej pojemności, decydując się na oryginalny tusz HP 652, możemy liczyć na to, że koszt wydrukowania jednej strony zamknie się w cenie ok. od 23gr do 26 gr. Jeżeli planujemy drukować w kolorze, cena wzrośnie do ok. 36 gr. Pojedyncze opakowanie produktu wystarcza na drukowanie 200-360 stron. Tusze mogą mieć pojemność 5 i 6 ml.

W przypadku zamienników koszt zadrukowania strony wynosi od ok. 13 gr do 16 gr i jest zależny od tego, czy kupujemy tusze w zestawie (czarny, kolorowy), czy też wybieramy wyłącznie standardową pojemność czarnego tuszu. Za wydrukowanie strony w kolorze zapłacimy ok. 22 gr. Tusze zamienne do drukarek HP 652 są sprzedawane w pojemnościach 15 oraz 20 ml. Opakowanie produktu pozwala zadrukować 400-650 stron – pierwsza podana wartość odnosi się do druku kolorowego, natomiast druga czarnego.

Załącznik:
tusz 3.png

Dane dotyczące wydajności produktów pochodzą ze strony internetowej marki DrTusz, na której znajdziemy każdy tusz do drukarek HP 652 – oryginalny, zamiennik, czarny, kolorowy, w pojedynczym opakowaniu oraz w zestawie.

Jakie tusze wybrać? Oryginalne czy zamienniki?

Decydując, jaki tusz wybierzesz, zawsze porównuj cenę, pojemność opakowania oraz deklarowaną przez producenta wydajność produktu, ponieważ tylko wówczas zestawienie będzie rzetelne. W przypadku przytoczonych wcześniej przykładowych zamienników cena produktu jest 3-4 razy niższa niż w przypadku oryginału. Z kolei ich wydajność jest niższa.

Ostatecznie to, czy lepiej będzie wybrać oryginalny, czy zamienny tusz HP 652 czarny lub kolorowy, jest zależne od tego, na jaki zamiennik chcielibyśmy się skusić. W przypadku oryginalnych tuszy zawsze mamy pewność, że te są kompatybilne z posiadanym urządzeniem, a także odpowiednio wydajne i nie będą się rozmazywać. Wśród zamienników na rynku można znaleźć naprawdę szeroką gamę produktów. Niektóre z nich mogą być niższej jakości, a ich cena może wynikać z tego, że produkty nie spełniły rygorystycznych norm i nie były gruntownie testowane. Nie jest to jednak regułą. Znajdując wysokiej jakości zamiennik, możemy cieszyć się świetną ceną oraz doskonałym wydrukiem.

Jak rozpoznać dobry zamiennik tuszu do drukarki? Jest dedykowany konkretnym modelom drukarek (podobnie jak oryginał), nie zasycha i ma podobną specyfikację do pierwowzoru. Nierzadko okazuje się, że oba tusze wyprodukowane są z takich samych składników i nie różnią się jakością wydruku, ani zapachem.

Kiedy stosować tusze zamienne, a kiedy oryginalne?

Tusze zamienne to świetny wybór, gdy zależy nam na znacznie tańszych wydrukach. Doskonale sprawdzą się do zastosowań prywatnych, w szkołach, na uczelniach czy w punktach ksero. Tusze oryginalne będą odpowiednim wyborem wówczas, gdy posiadamy nowo kupioną drukarkę. Często bowiem jeżeli urządzenie zepsuje się podczas okresu ochronnego, gwarancja może nie zostać uznana, jeśli stosowaliśmy tusze zamienne. Po tym czasie, jeżeli udało nam się znaleźć wysokiej jakości zamiennik, będzie on dobrym pomysłem.

Sprawdź również

Google Ads – dlaczego warto korzystać z kampanii Google?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest być widocznym w internecie niemalże od raz…