Home Social Media Czarny Instagram – jak zrobić czarnego IG?
Social Media - 9 maja 2021

Czarny Instagram – jak zrobić czarnego IG?

Jak włączyć tryb ciemny na Instagramie?

Czarne motywy w aplikacjach stały się aktualnie bardzo popularne. Zarówno Instagram jak i Messenger wprowadziły ciemny tryb, który znalazł wśród użytkowników wielu zwolenników, którzy pokochali czarny kolor towarzyszący im w codziennym użytkowaniu aplikacji.
Po co właściwie włączać czarny Instagram? Jak włączyć tryb ciemny na Instagramie? Zapraszam do poradnika krok po kroku!

Czarny Instagram – jak zrobić?

Czarny motyw został wprowadzony w popularnych serwisach społecznościowych jako ,,TRYB NOCNY”. Ciemny motyw aplikacji ma zadbać o nasz wzrok oraz odpoczynek oczu od jasnego światła, z którego korzystamy w ciągu dnia surfując po Instagramie. Wieczorem, gdy wokół nas jest pełno sztucznego światła- Instagram wychodzi do nas z inicjatywą ciemnej wersji. Tryb nocny sprawia, że nasze oczy mogą odpocząć od białego oraz niebieskiego światła, które są niezalecane przed pójściem spać. Funkcja ta jest również pozytywna dla kondycji baterii naszego telefonu, ponieważ czarny ekran wpływa na wydłużenie pracy baterii. Dlatego użytkownicy posiadający telefony ze słabą baterią powinni być wdzięczni.

Ustawienie trybu nocnego w IG (Android i IOS)

W każdym systemie, zarówno w IOS jak i w Androidzie sposób przebiega tak samo. Oto instrukcja krok po kroku:

1.Sprawdź czy Twoje oprogramowanie jak i aktualizacja aplikacji są aktualne (najnowsze). Aby to sprawdzić należy:

a) Aktualizacja systemu telefonu (IOS – Wejdź w ustawienia telefonu, Znajdź folder ,,Ogólne”, Sprawdź ,,Uaktualnienia”.

b) Aktualizacja systemu telefonu (Android) – Wejdź w ustawienia telefonu, Znajdź folder ,,Zaawansowane”, następnie ,,Aktualizacja systemu”, Sprawdź w ,,Wersja Androida”.

Jeśli Twój system jest zaktualizowany, sprawdź dostępne aktualizacje aplikacji Instagram. Jak to wykonać? Wejdź w ,,Sklep Play” oraz wpisz ,,Instagram”. Jeśli w prawym górnym roku widoczny jest zielony przycisk ,,Zaktualizuj”- należy zaktualizować aplikację.

2. Jak zrobić czarnego instagrama?

a) dla systemu IOS – Wejdź w ustawienia telefonu, wejdź w folder ,,Ekran i jasność”, następnie wybierz wygląd ,,Ciemny”, efekt będzie widoczny natychmiastowo.

b) dla systemu ANDROID – Wejdź w ustawienia telefonu, przejdź do folderu ,,Wyświetlacz”, odznacz ,,Tryb nocny”, efekt będzie widoczny natychmiastowo.

Czarny Instagram w telefonie

Niestety, tryb ciemny można włączyć wyłącznie w całym telefonie, nie w dowolnej aplikacji. Natomiast z czasem taka funkcja powinna być dostępna dla użytkowników zarówno IOS jak i Androida. Tryb nocny nadal jest w fazie testów, więc może zostać ulepszona.

Wiele osób, użytkowników instagrama pokochało jego czarny tryb. Uważają, że wchodzi on teraz w trend minimalizmu, a kolor czarny sprawia, że zarówno zdjęcia jak i przeglądanie postów stało się przyjemniejsze dla oka. Niemniej jednak, nadal wiele użytkowników korzysta z białej, podstawowej wersji instagrama, która według nich lepiej współgra z treściami na nim zamieszczanymi, oraz ogólną koncepcją instagrama.

Warto zauważyć, iż opcja jaką jest ,,Tryb nocny” jest świetnym pomysłem dla osób kochających czarne, ciemne kolory, które dzięki niemu czują się lepiej i swobodniej poruszając na instagramie 🙂

Sprawdź również

Co znaczy hashtag?

Hashtagi to małe fragmenty tekstu, które widzisz na postach w mediach społecznościowych i …