Home Biznes Czym Apple Watch wyróżnia się na tle konkurencji?
Biznes - 28 października 2022

Czym Apple Watch wyróżnia się na tle konkurencji?

Inteligentne zegarki w obecnych czasach stały się już nie tylko awangardą, lecz praktycznie standardem. Jaki model inteligentnego zegarka wybrać? Warto postanowić na produkty firmy Apple. Czym zegarki Apple Watch różnią się od konkurencji? Dlaczego warto jest zakupić właśnie zegarki firmy Apple? W artykule odpowiemy na te pytania.

Różne warianty zegarków Apple Watch

Inteligentne zegarki, które oferuje konkurencja, zazwyczaj posiadają tylko jeden wariant do wyboru. Firma Apple ma ich aż trzy. Różnią się one ceną oraz wykorzystanymi do produkcji materiałami. Podstawową, a zarazem najtańszą wersją, jest zegarek Apple Watch Sport. Zegarek ten posiada obudowę wykonaną z aluminium oraz szkło Ion-X, które ma za zadanie ochronę ekranu przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Drugą wersją Apple Watch jest wersja stalowa. Jest on nieco droższy od wersji podstawowej Apple Watch Sport, posiada jednak wyświetlacz z o wiele wytrzymalszym, szafirowym szkłem.

W sprzedaży dostępna jest też trzecia wersja zegarków. Jest to wersja złota, która również wyposażona jest w szafirowe szkło. Cena takiego zegarka jest jednak wysoka. Musimy bowiem zapłacić za niego około 10 tysięcy euro. 

Różne rozmiary zegarków Apple Watch

Konkurencyjne do Apple 'a firmy posiadają zazwyczaj jeden rozmiar inteligentnego zegarka do wyboru. Apple dysponuje za to dwoma rozmiarami. Mamy więc do wyboru zegarki w rozmiarach 38 mm oraz 42 mm. Różnią się one zarówno wielkością koperty, jak i wyświetlacza, lecz także szerokością paska. Zasadniczo mniejsze zegarki przeznaczone są dla kobiet, a większe dla mężczyzn.

Przydatny gadżet, piękny design

Apple traktuje swoje zegarki nie tylko jako elektroniczny gadżet, który przeznaczony jest wyłącznie dla fanów nowych technologii. W domyśle ma być to przede wszystkim element dobrze prezentujący się na nadgarstku i uzupełniający naszą stylizację. Apple Watch dostępny jest w dziesiątkach kolorów. Klienci mają do wyboru opaskę gumową, skórzany pasek lub metalową bransoletkę.

Doskonała współpraca z iPhone’em

Niewątpliwie zegarek Apple Watch świetnie integruje się z iPhone’em. Są to bowiem produkty tej samej firmy. iPhone to zarazem jeden z najpopularniejszych modeli telefonów komórkowych, który wyprzedaje się w milionach egzemplarzy zaledwie kilka dni po premierze. Posiadacze Apple Watch i iPhone’a mogą na swoim zegarku odbierać SMS-y i powiadomienia, odpowiadać na wiadomości, a nawet wykonywać połączenia telefoniczne, wykorzystując w tym celu kartę SIM i własny numer telefonu. Żadne produkty konkurencji nie oferują swoim właścicielom tylu możliwości, co Apple Watch.

Apple – firma przyszłości

Firma Apple to z całą pewnością gigant technologiczny, którego produkty od zawsze były przełomowe. Tak było z pierwszym komputerem osobistym, dotykowym telefonem komórkowym, tabletem czy nawet odtwarzaczem muzyki. To wizjonerska firma, która osiągnęła oszałamiający sukces na każdym z tych pól. Z dużym prawdopodobieństwem można rzec, że w przypadku inteligentnych zegarków będzie podobnie. Warto kupić też inne produkty firmy Apple takie jak: iPad, smartfony firmy Apple oraz komputery MacBook. To wydajne, najwyższej klasy urządzenia dostępne na rynku.

Sprawdź również

Znaczenie działu HR we wdrażaniu i stosowaniu metodyki DevOps

DevOps to metodyka, której celem jest przyspieszenie procesu tworzenia oprogramowania, dos…