Home Biznes Czym zaskoczą nas telefony przyszłości?
Biznes - 20 września 2022

Czym zaskoczą nas telefony przyszłości?

Producenci telefonów systematycznie wdrażają w życie nowe rozwiązania. Czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie? Sprawdź, z jakich technologii będą korzystały smartfony przyszłości!

Rozwiązania, które jeszcze niedawno traktowaliśmy w kategorii nowinek, teraz nie są już niczym zaskakującym. Dziś wyraźnie widocznym trendem jest udoskonalanie ekranów. Producenci doskonale zdają sobie sprawę z tego, że urządzenia mobilne coraz częściej zastępują nam telewizory. Zwiększanie rozmiarów wyświetlaczy idzie w parze z wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań.

Jedną z przyszłościowych technologii jest wysoka częstotliwość odświeżania obrazu – 120 Hz. Dzięki niej możliwe jest wyjątkowo płynne przewijanie obrazu. Wysoka częstotliwość odświeżania skraca także czas reakcji telefonu na dotyk. Kolejnym rozwiązaniem, które zapewne przyjmie się przyszłość, są ekrany o rozdzielczości 4K. Jest ona czterokrotnie wyższa niż rozdzielczość Full HD i zapewnia doskonałe wrażenia wizualne. Kolejną nowością jest tryb HDR (High Dynamic Range), który zapewnia niezwykle realistyczną kolorystykę obrazu. Jak na razie te rozwiązania stosowane są w modela z górnej półki, jednak z czasem najprawdopodobniej staną się bardziej dostępne.

Smartfony przyszłości i sieć 5G

Kolejną rewolucyjną zmianą jest sieć piątej generacji (5G). W najbliższych latach zastąpi ona obecny standard 4G, którego możliwości przestają być wystarczające. Sieć 5G wyróżnia się ogromną przepustowością, dzięki czemu jest w stanie obsłużyć większą liczbę urządzeń. Jest to bardzo istotne ze względu na postępujących rozwój Internetu Rzeczy.

Na sklepowych półkach pojawia się coraz więcej telefonów, które są już przystosowane do pracy w sieci 5G. Nowa technologia zapewnia błyskawiczną transmisję danych – umożliwia to jeszcze wygodniejsze korzystanie z streamingów i usług chmurowych. Sieć 5G przyśpieszy także rozwój inteligentnych miast, w których poszczególne elementy infrastruktury (np. oświetlenie, sygnalizacja drogowa) komunikują się ze sobą bez pośrednictwa człowieka.

Więcej ciekawostek o telefonach przyszłości znajdziesz w artykule przygotowanym przez nju mobile: https://www.njumobile.pl/artykuly/smartfony-przyszlosci . Sprawdź, czym jeszcze mogą zaskoczyć Cię smartfony przyszłości.

Artykuł sponsorowany

Sprawdź również

Szkolenia na wózki widłowe UDT – wszystko, co musisz wiedzieć

Marzysz o pracy operatora wózka widłowego? Warto jednak odpowiednio do niej się przygotowa…