Home Biznes Darmowy antywirus – lista najlepszych darmowych antywirusów
Biznes - WEB i technologie - 19 czerwca 2019

Darmowy antywirus – lista najlepszych darmowych antywirusów

Jaki program antywirusowy wybrać? Przedstawiamy nasza listę!

Dbanie o komputer to nie tylko regularne czyszczenie z niepożądanych plików, niezalewanie kawą czy herbatą podczas pracy, czy delikatne obchodzenie się. Największym zagrożeniem dla każdego komputera są wirusy. To właśnie one potrafią sprawić, że nawet najlepszy komputer może przestać nadawać się do użytku. Jednak wirusy komputerowe mogą być bardzo niebezpieczne dla nas, dla naszej pracy i naszych danych. Obecnie szczególną uwagę powinniśmy zwracać na ochronę naszego komputera przed wirusami.  W tym celu instaluje się na dysku programy antywirusowe. Przedstawiamy subiektywną listę najlepszych dostępnych na rynku, darmowych antywirusów.

Darmowe antywirusy

Robimy przelewy, płatności internetowe, często na naszym komputerze znajdują się nasze poufne dane. Wirusy mogą je wykraść i spowodować wiele niebezpiecznych dla nas sytuacji. Po co ryzykować, prawda? Przecież nikt z nas nie chce stracić pieniędzy z konta czy podzielić się swoimi danymi z dowodu osobistego w internecie. Dlatego też należy zabezpieczać się przed takiego rodzaju sytuacjami. Ochronę przed wirusami komputerowymi zapewnią nam programy antywirusowe. Obecnie możemy znaleźć wiele programów darmowych, za których użytkowanie nie zapłacimy ani grosza. Niektóre z nich są darmowe przez cały okres użytkowania, inne możemy wypróbować bez żadnych opłat przez określony czas. Jesteście ciekawi, jakie są najpopularniejsze darmowe programy antywirusowe? Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą. Do najpopularniejszych programów antywirusowych należą:

Avast! Free Antivirus 2018

Pierwszy z nich zwany popularnie Avastem spotkamy na większości komputerów. Posiada on dostęp do największej sieci detekcji zagrożeń. Jest całkowicie darmowy przez cały okres użytkowania. Program występuje oczywiście w wersji na Windowsa, ale także na urządzenia Mac i urządzenia mobilne z Androidem. Program na bieżąco skanuje wszystkie informacje i informuje o zagrożeniach oraz sposobie pozbycia się ich.

Ad-Aware Antivirus Free

Kolejnym najpopularniejszym programem antywirusowym jest Ad-Aware Antivirus Free. Również jest to program całkowicie darmowy przez cały okres użytkowania. Prócz podstawowej funkcji ochrony przed zagrożeniami jakimi są wirusy czy aplikacje szpiegowskie, program ma moduł służący do odnajdywania i następnie usuwania komponentów szpiegujących. Wartą podkreślenia jest wbudowana technologia emulacji, czyli Malware Sandbox Emulator.

Kaspersky Free

Trzecim najpopularniejszym darmowym programem antywirusowym jest Kaspersky Free. Również jest to wersja całkowicie darmowa przez cały okres użytkowania. Istnieje jednak jego płatna wersja, która wzbogacona jest o kontrolę rodzicielską oraz zabezpieczenie płatności internetowych. Prócz klasycznego skanowania komputera w poszukiwaniu zagrożeń na uwagę zasługują automatyczne aktualizacje, skanowanie zewnętrznych nośników pamięci, czy niekiedy bardzo potrzebna kwarantanna.

Microsoft Security Essentials

Ostatnim omawianym dzisiaj programem jest Microsoft Security Essentials. Przeznaczony do komputerów z systemem Windows. Również całkowicie bezpłatny. Ten program antywirusowy zabezpiecza w czasie rzeczywistym nasz komputer przed programami szpiegującymi, wirusami i innymi zagrożeniami. Wartym podkreślenia jest fakt, że program pobiera aktualizacje wirusów z witryny Microsoft Update aż trzy razy dziennie. Dodatkowo, mamy również możliwość manualnego pobierania aktualizacji.

Pamiętajmy, że w czasach, kiedy każdego dnia logujemy się na kilka, czasem kilkadziesiąt różnych kont, w tym tak ważne jak bankowe, lekarskie czy media społecznościowe musimy odpowiednio dbać o zabezpieczenia przed groźnymi wirusami komputerowymi. Mogą one bowiem skraść nasze dane i wykorzystać później w nieodpowiednim celu lub doszczętnie zepsuć nasze urządzenia, na których pracujemy. Instalacja odpowiedniego antywirusa pozwoli na uniknięcie tych problemów. Jako, że wiele z programów antywirusowych jest darmowych wystarczy tylko poświęcić chwilę na ich instalację i możemy mieć względny spokój.

Przeczytaj również:

 

Sprawdź również

Google Ads – dlaczego warto korzystać z kampanii Google?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest być widocznym w internecie niemalże od raz…