Home Biznes Dlaczego szybki hosting dla sklepu internetowego jest tak ważny?
Biznes - 16 maja 2024

Dlaczego szybki hosting dla sklepu internetowego jest tak ważny?

Kiedy mówimy o ładowaniu się stron internetowych, to każda sekunda jest na wagę złota. Dla sklepu internetowego, gdzie każdy klik może przekuć się w sprzedaż, wybór odpowiedniego hostingu to klucz do sukcesu. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej!

Szybki hosting dla e-commerce a doświadczenie użytkownika

Bez wątpienia użytkownicy internetu są niecierpliwi. Badania pokazują, że nawet sekundowe opóźnienie w czasie ładowania strony może spowodować spadek zadowolenia klientów o 16%. Co więcej, 53% użytkowników mobilnych rezygnuje z dalszego przeglądania strony, jeżeli jej załadowanie trwa dłużej niż 3 sekundy. Przykład? Sklep internetowy, który skrócił czas ładowania swojej strony z 5 do 2 sekund, odnotował wzrost konwersji o 10%. Szybki hosting np. od www.SEOhost.pl pozwala na znaczące przyspieszenie czasu ładowania strony internetowej. Co więcej, bezpośrednio przekłada się to na poprawę satysfakcji i lojalności klientów, zwiększając ich skłonność do dokonywania zakupów i ponownego odwiedzania strony.

Zwiększenie współczynnika konwersji

Szybkość strony internetowej bezpośrednio wpływa na konwersję, o czym wspomnieliśmy już wcześniej. Amazon oszacował, że każda dodatkowa sekunda ładowania ich strony mogłaby kosztować firmę nawet 1,6 miliarda dolarów rocznie w utraconych przychodach. Inny przykład, Walmart, odkrył, że poprawa czasu ładowania strony o jedną sekundę przyniosła wzrost konwersji o 2%.

Szybki hosting wpływa na SEO

Google jasno zaznacza, że szybkość strony jest jednym z czynników rankingowych, szczególnie dla wyszukiwania mobilnego. Sklepy internetowe z wolnym hostingiem mogą być gorzej oceniane, co oznacza niższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Lepsza szybkość ładowania to lepsza widoczność, a to przekłada się na większy ruch na stronie.

Zmniejszenie wskaźnika odrzuceń dzięki szybkiemu hostingowi

Wskaźnik odrzuceń rośnie wraz z długością ładowania strony. Przykładowo, jeśli strona ładuje się dłużej niż 5 sekund, wskaźnik odrzuceń może wzrosnąć nawet o 90%. Szybki hosting pomaga utrzymać użytkowników na stronie, zwiększając szanse na realizację transakcji.

Szybki hosting to większe bezpieczeństwo i stabilność

Szybki hosting nie tylko zapewnia krótki czas ładowania, ale także większą stabilność i bezpieczeństwo operacji online. Serwery o wysokiej wydajności lepiej radzą sobie z dużymi obciążeniami i atakami typu DDoS, co jest nieocenione, gdy mówimy o ochronie danych klientów i własnych zasobów.

Wybór odpowiedniego, szybkiego hostingu dla sklepu internetowego to inwestycja, która szybko się zwraca. Poprawa prędkości ładowania strony polepsza doświadczenie użytkownika, zwiększa konwersję, wpływa na lepsze pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania, zmniejsza wskaźnik odrzuceń i zapewnia większe bezpieczeństwo operacji. To wszystko składa się na solidne fundamenty do budowania przewagi konkurencyjnej w przestrzeni e-commerce.

Materiał partnera

Sprawdź również

Google Ads – dlaczego warto korzystać z kampanii Google?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest być widocznym w internecie niemalże od raz…