Doradztwo prawne online – kto może skorzystać z tej usługi?
Z doradztwa prawnego online może skorzystać każdy, kto potrzebuje porady prawnej – zarówno przedsiębiorcy (czyli osoby prowadzące działalność gospodarczą), jak i osoby fizyczne. Kto zatem powinien skorzystać z infolinii z poradami prawnymi?
Spis treści:
Osoby z niepełnosprawnością
Trudne okoliczności życiowe mogą przydarzyć się każdemu – również osobom z niepełnosprawnością ruchową. Sytuacje takie jak rozwód, walka o alimenty, odziedziczenie spadku z długami warto skonsultować z prawnikiem, aby znać swoje prawa i opracować plan działania. Dla osób, które mają trudności w przemieszczaniu się (np. poruszają się na wózku inwalidzkim) idealnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z doradztwa prawnego online – w ten sposób uzyskają pełną opiekę prawną bez wychodzenia z domu.
Osoby narażone na ciężki przebieg COVID-19
Pandemia COVID-19 odcisnęła piętno na wszystkich obszarach naszego życia. Spowodowała rozpad wielu związków, niektórym odebrała bliskich, przeformułowała nasze życie zawodowe. Szczególne wyzwania postawiła przed osobami, dla których zachorowanie na COVID-19 mogłoby się wiązać z hospitalizacją lub śmiercią. Osoby z otyłością, cukrzycą, chorobami sercowo-naczyniowymi, astmą czy nowotworami musiały wypracować szczególne środki ostrożności, aby uniknąć zakażenia koronawirusem. Mimo że obecnie zachorowań jest mniej, a społeczeństwo jest częściowo wyszczepione, osoby o obniżonej odporności wciąż powinny unikać niektórych kontaktów społecznych. Szczególnie jeśli dzisiejsza technologia pozwala na przeniesienie tych interakcji w sferę online.
Opiekunowie osób starszych i schorowanych
W pandemii COVID-19 niektórych kontaktów międzyludzkich powinni unikać także opiekunowie osób starszych i schorowanych. Warto, aby mieli styczność głównie z bliskimi osobami, bo dzięki temu ograniczają ryzyko transmisji wirusa. Doradztwo prawne online pozwoli takim osobom na skorzystanie z porady prawnej w formie rozmowy telefonicznej czy wideoporady.
Ofiary przemocy domowej
Osoby żyjące w przemocowych związkach często boją się, że partner zorientuje się, że szukały wsparcia terapeuty czy prawnika i dodatkowo je za to ukaże (np. pobije lub odetnie od środków finansowych). Doradztwo prawne online dla ofiary przemocy domowej może być pierwszym krokiem do uniezależnienia się. Taka osoba może przykładowo wykonać telefon z innego pomieszczenia, np. gdy przemocowy partner śpi w pokoju obok.
Warto mieć świadomość, że przemoc to nie tylko przemoc fizyczna. Przemoc może przyjmować również formę znęcania się seksualnego czy przemocy ekonomicznej. Uzależnianie partnera od siebie finansowo, budowanie w nim poczucia nieradzenia sobie, bycia niewystarczającym również jest formą gnębienia.
Doradztwo prawne online to rozwiązanie, które pozwala osobom z różnymi ograniczeniami na skorzystanie z pełnej opieki prawnej bez wychodzenia z domu. Jest narzędziem, które ułatwia komunikację prawnik-klient, dzięki czemu poradę prawną może otrzymać każda osoba w potrzebie.
Czym charakteryzują się kampanie Google Ads?
Google Ads, dawniej znane jako Google AdWords, to jedna z najpopularniejszych platform rek…