Home Biznes Druk kalendarzy firmowych – dlaczego warto?
Biznes - 3 listopada 2021

Druk kalendarzy firmowych – dlaczego warto?

Wydawać by się mogło, że w dobie powszechnej cyfryzacji, kalendarze w wersji drukowanej nie są już nikomu potrzebne. Nic bardziej mylnego! Elektronika bywa zawodna, a prowadzenie biznesu, to przede wszystkim kontakty. Te warto mieć zawsze pod ręką, np. zapisane w papierowym kalendarzu na 2022 rok. Dzięki temu awaria telefonu nie będzie równoznaczna z utratą kontaktów do stałych klientów do czasu zakończenia naprawy telefonu czy laptopa.

Kalendarz firmowy – gadżet na cały rok

Kalendarze na 2022 rok to inwestycja w budowanie marki firmy, która ma największe szanse na zwrot. Poza szeroką kampanią prowadzoną w sieci za pomocą własnej strony internetowej czy portali społecznościowych, kluczowa jest obecność na rożnego rodzaju eventach biznesowych. Jest to doskonała okazja do wręczenia gadżetów, które będą przypominały uczestnikom o konkretnej formie przez cały następny rok. Zamiast inwestować w mało użyteczne drobiazgi, lepiej zamówić druk praktycznych kalendarzy książkowych. W ich treści, na tzw. wkładkach można umieścić treści promujące, opisujące działalność firmy lub oferowany przez nią produkt. Dzięki temu można śmiało zrezygnować z zamawiania ulotek, które nie mają żadnego wymiaru praktycznego. Zazwyczaj lądują w koszu na śmieci tuż po zakończeniu konferencji czy targów. Oznacza to, że pieniądze przeznaczone na tego typu marketing, zostały po prostu wyrzucone w błoto.

Kalendarze książkowe będą służyły także pracownikom. Sprawdzą się do notowania dat szkoleń, spotkań i innych ważnych firmowych wydarzeń. Dodatkowo jest to jeden z kluczowych elementów identyfikacji wizualnej marki. W ramach wkładki kalendarz można uzupełnić o ważne z punktu widzenia pracowników informacje. Takimi informacjami są dane do działu kadr, czy numery telefonów do innych filii. W treści kalendarza można umieścić również motto firmy lub podstawowe zasady jej działalności. Warto pomyśleć o sekcji na bardziej rozbudowane notatki dla pracowników lub zamieścić terminarz szkoleniowy, jeżeli terminy szkoleń są znane z góry na dany rok.

Kalendarz firmowy – upominek dla stałych i nowych klientów

Kalendarze na 2022 rok mogą mieć różne formaty. Najczęściej zamawiane są poręczne formaty kieszonkowe lub nieco większe z dodatkowym miejscem na notatki. Takie kalendarze sprawdzą się szczególnie w relacjach biznesowych, gdzie w ciągu dnia można mieć zaplanowanych kilka spotkań. Rozpisane w czytelne sposób w kalendarzu, umożliwią organizację dnia tak, aby nie zapomnieć o żadnym z nich.

Obok kalendarzy książkowych, dostępne są także kalendarze w formie zeszytowej, plakatowej, kartkowej oraz ściennej. Najczęściej do biur zamawianie są kalendarze trójdzielne, które umożliwiają jednoczesną prezentację trzech kolejnych miesięcy. Dzięki temu pracownicy mogą zaznaczyć ważne daty, a kalendarz będzie o nich przypominał podczas codziennych czynności biurowych. Kalendarze trójdzielne np. https://www.polskiekalendarze.pl/k,trojdzielne,200 są wyposażone w praktyczny pasek z czerwonym okienkiem, za pomocą którego można zaznaczyć aktualny dzień. Takie narzędzie usprawni także pracę zespołu. Jego członkowie mogą nanieść wspólne ustalenia na poszczególne karty kalendarza, dzięki czemu nic nie umknie ich uwadze podczas dalszych prac nad projektem.

Kalendarze plakatowe doskonale nadają się do prezentacji zdjęć oferowanych produktów. Mogą być zawieszone zarówno w siedzibie firmy, jak również być prezentem dla potencjalnych i stałych klientów.

Kalendarz może mieć także formę pojedynczej kartki, zazwyczaj niewielkich rozmiarów. Dzięki temu taki kalendarz z łatwością mieści się w kieszeni lub portfelu. Jako grafikę warto wówczas wybrać sam logotyp firmy lub kluczowy oferowany przez nią produkt.

Kalendarz firmowy – nie tylko kieszonkowy

Drukowany na grubym matowym lub błyszczącym papierze kalendarz, to świetnie narzędzie do budowania marki pracodawcy. Zamówienia można składać osobiście lub za pośrednictwem wiadomości mailowej. Prosimy o załączenie materiałów w formacie PDF. Zamówienie można także złożyć za pomocą intuicyjnego kreatora online. W razie pytań lub wątpliwości, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym biurem.

Sprawdź również

Google Ads – dlaczego warto korzystać z kampanii Google?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest być widocznym w internecie niemalże od raz…