Home Biznes e-PITy – Rozliczaj swoje PITy online
Biznes - 16 listopada 2022

e-PITy – Rozliczaj swoje PITy online

Rozliczaj swoje PITy wygodnie, bez wychodzenia z domu, a do tego bez konieczności wizyty w biurze rachunkowym. Nie martw się przy tym o pomyłki w obliczeniach ani o to, jak odliczyć wszystkie ulgi. Obecnie istnieje wiele programów online, które pomogą Ci dokonać rozliczeń podatkowych, a do tego posiadają szereg funkcji, które ułatwią Ci ich wysyłkę i archiwizację. Choć to jeszcze nie wszystkie zalety. Dowiedz się jak rozliczyć PIT online, jakie są zalety tego rozwiązania i jak wysłać e-deklaracje, czytając artykuł.

PIT online

W dobie cyfryzacji wszystkiego co możliwe także sprawy podatkowe można załatwiać online. Wystarczy posiadać swoje konto na podatki.gov.pl, a za pomocą kilku kliknięć możesz sprawdzić historię zeznań podatkowych czy złożyć nowe. Co więcej, teraz nie musisz przygotowywać ich sam. O ile osiągasz dochody z jednego źródła i nie jesteś przedsiębiorcą, Twój e-PIT będzie na Ciebie czekał. Przygotuje go Krajowa Administracja Skarbowa. Wystarczy, że się z nim zapoznasz, zaakceptujesz i wyślesz za pomocą kolejnych kilku kliknięć. Niestety sprawa nieco się komplikuje, gdy potrzebujesz dokonać pewnych zmian w deklaracji, uwzględnić ulgi i odliczenia, albo wskazać dodatkowe dochody z innych źródeł. Wtedy, jest on dla Ciebie jedynie strzępkiem danych. Nie znaczy to jednak, że musisz od razu biec do biura rachunkowego, by rozliczyć swoją deklarację podatkową.

Jakie PITy możesz rozliczyć online?

Zanim jednak odpowiemy, jak rozliczyć swoje e-PITy, odpowiemy na jedno z najczęściej pojawiających się pytań, czyli jakie PITy można rozliczać online. Tak naprawdę, każde. W Twoim wirtualnym urzędzie skarbowym znajdziesz PIT-28, PIT-36, PIT-37 lub PIT-38, ale korzystając z programów do rozliczania deklaracji podatkowych online, możesz dodatkowo dokonać wszelkich odliczeń i uwzględnić ulgi, z których korzystasz. Gdzie to zrobić?

Wypełnij PIT online z PITax.pl

PITax.pl to portal podatkowy, na którym znajdziesz dużo wyczerpujących informacji o podatkach i rozliczysz e-PITy online. Co więcej, zrobisz to w łatwy sposób, a specjalnie przygotowany program, prowadząc Cię krok po kroku, pomoże uwzględnić wszystkie ulgi i odliczenia, jakich chcesz dokonać. Poznaj wszystkie zalety tego programu. Należą do nich:

  • możliwość rozliczenia dowolnych przychodów;
  • automatyczne podpowiedzi systemu dotyczące rozliczenia ulg podatkowych;
  • wypełnianie formularza bez konieczności interpretacji ustaw, napisanych językiem prawnym (proste polecenia wydawane przez system);
  • możliwość wysyłki formularza do urzędu skarbowego online;
  • możliwość zapisania deklaracji PIT na dysku, wydrukowania lub przechowania w bezpiecznym repozytorium portalu PITax.pl.

Jakie są zalety rozliczania PIT-ów online?

Rozliczanie PIT-ów online jest bardzo wygodne. Nie wychodząc z domu, możesz wypełnić swoją deklarację. Nie musisz stać w kolejkach, by ją złożyć w urzędzie skarbowym, a dzięki takim programom jak PITax.pl możesz łatwo odliczyć wszystkie ulgi. Nie trudno więc zauważyć, że e-PITy mają znaczną przewagę nad tradycyjną formą rozliczania i składania deklaracji. Pomyśl tylko, na co możesz przeznaczyć środki finansowe, które musiałbyś wydać na usługi biura rachunkowego lub jak spędzisz zaoszczędzony czas, który straciłbyś na bieganie z deklaracją do księgowych i stanie w kolejkach.

Rozliczaj swoje PITy wygodnie. Z portalem PITax.pl łatwo sporządzisz deklarację za poprzedni rok. Wykorzystaj to, nawet wtedy, gdy musisz złożyć korektę. A jeśli już myślisz o tym, jak rozliczyć PIT za 2022, sprawdź teraz, jakie możliwości daje Ci ten portal i jak łatwo przygotujesz z nim e-PITy 2022, a potem e-PITy 2023 itd.

Sprawdź również

Google Ads – dlaczego warto korzystać z kampanii Google?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest być widocznym w internecie niemalże od raz…