Home Biznes Ecodriving dla firmy – sprawdź, jak jeżdżą Twoi kierowcy
Biznes - 2 grudnia 2021

Ecodriving dla firmy – sprawdź, jak jeżdżą Twoi kierowcy

Czy wiesz, jak wiele korzyści może przynieść Twojej firmie pakiet usług Ecodriving? To nie tylko oszczędność pieniędzy wydanych na paliwo, ale też zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska i poprawa bezpieczeństwa na drodze.

Jeżeli zarządzasz flotą kierowców, zapewne nieraz zastanawiałeś się, jak jeżdżą Twoi pracownicy. Obecnie możesz to sprawdzić w bardzo prosty sposób, bez ruszania się z miejsca. Wystarczy, że w samochodzie każdego z nich umieścisz lokalizator GPS, który zapisze w historii dane z kolejnych podróży i zaczniesz korzystać z funkcji Ecodrivingu GPS.

Czym właściwie jest Ecodriving?

Ecodriving to pakiet usług, który umożliwia zdalne monitorowanie poczynań kierowcy. Dzięki niemu dowiesz się, który z Twoi pracowników jeździ najbardziej ekonomicznie i przepisowo, a który nie uważa na drodze i generuje duże wydatki na paliwo.

Warto zauważyć, że przeciętny kierowca, który stosuje się do zasad ekonomicznej jazdy, pozwala obniżyć spalanie paliwa w pojeździe o 8 procent. Oznacza to, że statystycznie przez jeden miesiąc jeździ za darmo.

Analiza prawidłowego użytkowania pojazdu – pomocna dla każdego kierowcy

Pakiet analizy prawidłowego użytkowania pojazdu pozwala na ogólne przeanalizowanie jazdy kierowcy. Wystarczy wybrać tę funkcję, by zyskać dostęp do informacji dotyczących wykorzystania auta przez osobę nim kierującą.

Alerty powiadomią Cię o niewłaściwym korzystaniu z pojazdu

Lokalizator GPS od IKOL to urządzenie,  które wykrywa popełniane przez kierowcę błędy w korzystaniu z auta (mogą to być np. gwałtowne przyśpieszenia i hamowania, ostre zakręty, zbyt długi czas spędzany na biegu jałowym, przekroczenia prędkości i wiele innych). Aby kierujący autem był ich świadomy, moduł informuje go o nich za pomocą alertów nieprawidłowego użytkowania pojazdu.

Co ważne, w systemie IKOL możesz ustawić alerty przekroczenia prędkości. Sam wybierasz, z jaką maksymalną szybkością powinien jechać Twój pracownik. Jeżeli pokonywana przez niego ilość km/h będzie wyższa, wysłane zostanie specjalne powiadomienie.

Przekonaj się, który pracownik jeździ najlepiej

Raport ranking użytkowania pojazdu to zebrane w jednym pliku informacje o wszystkich kierowcach danego auta. Zestawione w nim są dane dotyczące specyfiki jazdy każdego z nich.

Dobrym pomysłem jest porównanie stylu jazdy kilku pracowników, którzy przewożą zbliżone gabarytowo produkty i jeżdżą podobnymi trasami. W ten sposób sprawdzisz, który z nich lepiej radzi sobie na drodze i zyskasz wiedzę o najczęstszych błędach popełnianych przez Twoich kierowców.

Sprawdź, jakie błędy popełnia dany kierowca

Raport nieprawidłowego użytkowania pojazdu to kołowy wykres, na którym umieszczono procentowe i liczbowe statystyki dotyczące błędów popełnianych przez danego kierowcę.

Będziesz mógł powiedzieć pracownikowi, na jakie niewłaściwe przyzwyczajenia powinien zwrócić uwagę podczas jazdy samochodem. W ten sposób razem przyczynicie się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze.

Nie tylko ekonomicznie, ale i ekologicznie

Stosowanie się do zasad ekonomicznej jazdy to zmniejszenie zarówno wydatków związanych z eksploatacją samochodu, jak i emisji zanieczyszczeń produkowanych przez pojazd.

Można zatem powiedzieć, że dzięki Ecodrivingowi zminimalizujesz szkody, jakie wyrządza środowisku kierowanie autem z silnikiem o napędzie spalinowym.

Bezpieczna jazda, która niesie wiele korzyści

Ecodriving to zatem narzędzie, które:

  • poprawia bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego,
  • pozwala zaoszczędzić pieniądze,
  • sprawia, że samochód może służyć nam dłużej – nieostrożna jazda, gwałtowne ruchy itp. to nie tylko ryzyko wypadku, ale i zniszczenia się poszczególnych części auta na skutek ich intensywnej eksploatacji,
  • pozwala ograniczyć zanieczyszczenie środowiska,
  • umożliwia sprawdzenie, jak radzą sobie kierowcy w Twojej firmie – daje dostęp do szczegółowych danych dotyczących ich jazdy.

Jak widzisz, wybierając ten pakiet usług w pełni zadbasz o swoją firmę i kierowców, którymi zarządzasz.

Sprawdź również

Buty Infinite Elite Under Armour Recenzja

Zastanawiasz się nad produktami Under Amour? Prowadzisz aktywny tryb życia? Jeżeli tak to …