Przedstawicielstwo Telewizji Polskiej jest już po pierwszych rozmowach z Europejską Unią Nadawców w sprawie organizacji przez Polskę wydarzenia muzycznego Eurowizja Junior w 2019 roku. Spotkanie prezesa TVP Jacka Kurskiego i Jeana Philipa De Tendera, dyrektora ds. Mediów w EBU to pierwsze z licznych spotkań, które nastąpią w najbliższych miesiącach. Podczas rozmów ustalono m.in formułę programu telewizyjnego Eurowizji Junior, która ma zakładać dotarcie do najmłodszego widza. Przewidziano również mocną współpracę między TVP a miastem gospodarzem tegorocznej Eurowizji.

Przeczytaj również: Herbert – Mosty w TVP Kultura

Kolejne spotkanie Telewizji Polskiej i Europejskiej Unii Nadawców przewidziane jest na 6 lutego 2019. Podczas niego ma zapaść decyzja dotycząca hasła konkursu Eurowizji Junior.

Przypomnijmy, że Eurowizja Junior to muzyczny konkurs dla dzieci organizowany przez Europejską Unię Nadawców. Biorą w nim udział uczestnicy z 20 krajów Europy w wieku od 9 do 15 lat. Plebiscyt muzyczny organizowany jest od 2003 roku. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku ten prestiżowy konkurs wygrała Polka, Roksana Węgiel z piosenką „Anyone I Want To Be”.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Asystent Google – co powinieneś o nim wiedzieć?

Od dosyć dawna mamy możliwość używania sztucznej inteligencji, naszego wirtualnego asysten…