Home WEB i technologie Fajne nicki do gier – jaki nick wybrać?
WEB i technologie - 22 sierpnia 2021

Fajne nicki do gier – jaki nick wybrać?

Nicki damskie i męskie

Nicki są dziś w wielu przypadkach obowiązkową częścią gry. Wiele tytułów zrezygnowało już z wymagania unikalnej nazwy gracza, dzięki czemu twoje możliwości w ich wyborze znacznie wzrosły. Nie oznacza to jednak, że nick może być byle jaki. To nazwa, pod którą będą kojarzyli Cię inni gracze, szczególnie jeśli uda Ci się zajść daleko w rankingu. Jaki nick wybrać?

Co to jest nick w grze?

Nick w grze to nazwa twojego konta. Wybierasz go dla siebie w czasie pierwszej rejestracji. W wielu grach wciąż musi być oryginalny, dlatego stworzenie go zajmuje trochę czasu, ale warto go poświęcić. Nick będzie dla innych wskazówką co do tego, jak mają Cię nazywać, kiedy będziecie razem grać.

Czym się kierować przy wyborze nicku?

W wielu grach nicku nie da się zmienić, postaraj się więc za pierwszym razem wymyślić nazwę, która w pełni do Ciebie pasuje. Dzięki temu po latach nie będziesz żałować nazwania swojego konta w głupi albo niewłaściwy sposób. Pamiętaj, że nick będzie z Tobą kojarzony. Jeśli wybierzesz dla siebie charakterystyczny nick, będziesz mógł wykorzystać go też w innych grach i każdy będzie wiedział, z kim ma do czynienia.

Fajne nicki dla dziewczyn

Jeśli jesteś dziewczyną, twój nick wcale nie musi wskazywać na twoją płeć. To bardzo pomocne, jeśli boisz się ataków ze strony innych gracze ze względu na tę cechę. Jeśli jednak Ci to nie przeszkadza, to możesz zdecydować się na odpowiednik twojego imienia w innym języku albo coś kojarzącego się z delikatnością. Mogą to być na przykład: Rachel, SweetPie, E-girl, Cat albo RosePink.

Fajne nicki dla chłopaków

Wielu chłopaków decyduje się na nazwę od zwierząt, na przykład Tiger albo Bull. To propozycje, które były popularne kilka lat temu, ale dziś raczej się nie sprawdzą. Znacznie lepiej jest zawrzeć w swoim nicku coś tajemniczego i wskazującego na to, że inni gracze mają do czynienia z zaangażowaną osobą. Mogą to być na przykład: ShadowWofl, Snajper, Goldie, Wanted oraz Unstoppable.

Śmieszne nicki do gier

Do śmiesznych nicków można spokojnie zaliczyć te nazwy, które odnoszą się do postaci grywalnych w danym tytule, znanych osób albo umiejętności w grach. To jednak nie propozycja dla każdego, w końcu nick zostanie z Tobą, dopóki nie zdecydujesz się na usunięcie konta. Do śmiesznych nicków można zaliczyć: NoobMaster, Player, Tracer, Jett albo IAmAGirl.

Ciekawe nicki

Ciekawe nicki to te najbardziej oryginalne. Tutaj ogranicza Cię tylko twoja wyobraźnia. Zastanów się, co najbardziej Cię oddaje. To może być twoja ksywka ze szkoły albo nick ze starej gry. Ciekawe nicki to takie, które zapewniają Ci największą rozpoznawalność. Mogą do nich należeć na przykład: Ruppy, Glamour, NiKiTa, Trufel albo Chrobry.

Angielskiego nicki

Angielskie nicki przydają się, szczególnie jeśli grasz w grę na ogólnoeuropejskim serwerze. Tam ten język jest domyślny. Im łatwiejszy będzie do odczytania twój nick, tym lepiej. Angielskie nicki mogą należeć do nazw ciekawych, ale mogą być również standardowe. Możemy do nich zaliczyć na przykład: Frogger, Master, Mandala. Rebecca albo GameChanger.

Klimatyczne nicki

Nicki klimatyczne świetnie sprawdzają się w grach RPG. Dobranie nicków do klasy postaci to doskonały sposób na wkręcenie się w tytuł jeszcze bardziej. Zależnie od tego, czy grasz elfem, człowiekiem czy orkiem, dobierz twoim zdaniem pasującą nazwę gracza. Mogą to być: Mirelius, Rodgo, Refaliusz, Alugis albo Brygocz.

Kreatywne nicki

Ok mamy już za sobą nicki angielskie, klimatyczne czy dedykowane dla chłopców lub dziewcząt. Jeśli jednak chcemy być kreatywni warto wymyślić taki nick, jakiego nie ma zupełnie nikt inny na świecie! Jak tego dokonać? Można to zrobić poprzez dodanie do nicka unikalnego numeru wraz z oznaczeniem państwa, z którego pochodzimy np. Alex050PL albo Nikita222RU. W ten sposób znacząco zmniejszamy prawdopodobieństwo, że ktokolwiek inny będzie mieć taki sam nick w gierce jak nasz i przez to nasz nick będzie kreatywny i wyjątkowy.

Jak zrobić fajny nick do gry?

Każdy gracz z pewnością przyzna, że nie łatwo jest wymyślić ciekawy nick do gry komputerowej. Szczególnie, że dobór odpowiedniego nicka to ważna decyzja, która niejednokrotnie ciągnąć się będzie za nami przez długie lata. Kiedy zapytamy doświadczonych graczy, którym ich nicki towarzyszą od wielu lat o pochodzenie nicków zwykle odpowiadają, że wymyślili je przypadkiem lub, że wpadli na nie niejako naturalnie bo np. ich nick to skrót nazwiska (Borkowski -> Borek, Olszewski -> Olsza), imienia (Aleksander -> Alex, Małgorzata -> Maugoo) czy jakiejś charakterystycznej cechy np. Blondyn czy Kafar. Jeśli jednak chcemy mieć naprawdę wyjątkowy nick dobrze byłoby spędzić nieco więcej czasu nad jego wymyślaniem. Podczas wymyślania fajnego nicka do gry można kierować się następującymi krokami:

  1. Nick nie powinien być zbyt długi
  2. Nick powinien wpadać w ucho, być łatwy do zapamiętania
  3. Nie podawaj w nicku swojego wieku bo ten szybko się zmienia
  4. Nie używaj w nicku trudnych wyrażeń, bo mogą być one ciężkie do wymówienia dla obcokrajowców

Stosując się do tych zasad na pewno uda Ci się wymyślić fajny nick do gry online, który będzie Ci towarzyszył przez długie lata!

Jak zrobić nick z dziwnych znaczków?

Zastanawiasz się nad naprawdę oryginalnym nickiem? A co powiesz na nick składający się z dziwnych, niecodziennych znaków jak chociażby litery chińskie czy japońskie?! Brzmi nieźle? Najłatwiejszą drogą ku temu będzie skorzystanie z aplikacji Google Translate i wpisanie interesującego nas słowa. W ten sposób przetłumaczymy je na język azjatycki i już będziemy mieć gotowy nick do gry złożony z dziwnych znaczków. Przykładowo mistrz to po chińsku: 掌握 a gracz to: 播放器. Brzmi ciekawie? Uwolnij wodzę fantazji! Jak zrobić nick z dziwnych znaczków?

  1. Wejdź w Google Translate
  2. Wpisz wybrane słowo będące nickiem np. Gracz1212PL
  3. Przetłumacz na wybrany język azjatycki
  4. Masz gotowy nick do gry złożony z „dziwnych znaków”.

Nie musi to być oczywiście język azjatycki. Inne języki np. te pisane tzw. cyrlicą mogą również wydawać się nam dziwne i mogą być wykorzystane w grze.

Jak zrobić nick z imienia?

Ciekawą metodą na tworzenie własnych, niepowtarzalnych nicków jest tworzenie nicków z imienia. Jak to zrobić? Możemy np. wziąć pierwsze trzy litery imienia i połączyć je z nazwiskiem. Jeśli mamy na imię Marian a na nazwisko Kowalski to wynik takiego połączenie będzie brzmiał MARKOWALSKI lub w skrócie MARKOWAL. Jest to unikalny nick na bazie imienia. Możemy również wziąć ostatnią literę nazwiska i połączyć z pierwszymi literami imienia np. nazywając się Gołębiewska Anna nasz nick brzmieć będzie AAN. Taki nick zrobiony z imienia brzmi tajemniczo i bardzo ciekawie, nie sądzicie?

Jak urozmaicić swój nick?

Istnieje wiele sposobów na to, aby urozmaicić swój nick, tak aby nie był nudny, powtarzalny, ani podobny do jakiegokolwiek innego w sieci. Nikt z nas nie chce przecież spotkać innego gracza na tym samym serwerze, który posługiwałby się takim samym nickiem jak my! Dlatego warto urozmaicać swój nick np. znaczkami niecodziennymi, o których mówiliśmy wyżej lub dodawać datę urodzenia albo skrót kraju jak PL, DE czy US. Możemy dodawać wszelkiego rodzaju znaczki jak wykrzyknik (!) czy znak zapytania (?). To wszystko sprawi, że nasz nick do gry będzie urozmaicony.

Jak zrobić fajny nick w Fortnite?

Fortnite to niezwykle popularna gra, która przebojem wdarła się w serca wielu graczy na całym świecie. Od roku 2017, w którym miała swoją premierę cieszy się niesłabnącą popularnością. Wielu nowych graczy zastanawia się jak dobrać nick do gry w Fortnite’a, aby nie powielać już istniejących. Wiemy, że w modzie jest wykorzystywanie niecodziennych nicków, zawierających np. angielskie słówka jak StrongMan. Polecamy sprawdzić naszą listę fajnych nicków. Z pewnością znajdziecie coś dla siebie!

Unikalny nick, czyli jaki? Co to właściwie oznacza?

Wielu graczy marzy o tym, żeby jakoś wyróżnić się na serwerze spośród tysięcy innych zawodników, którzy mierzą się na wirtualnym polu gry. Najbardziej naturalną metodą wyróżnienia i wskazania na siebie są nasze umiejętności. Jeśli będziemy wyjątkowym graczem, który potrafi zaprezentować swoje wysokie umiejętności w grze w każdej, nawet najbardziej trudnej sytuacji to na pewno zostaniemy zauważeni przez innych graczy. Nie mniej, dobór unikalnego nicka również jest dobrą metodą na wyróżnienie się na serwerze. Dlatego warto korzystać z list takich jak nasz spis fajnych nicków do gry. Unikalny nick to przede wszystkim taki, który sprawia, że łatwo go wymówić, napisać, a także zostaje w pamięci innych graczy na dłużej. Może być więc nieco kontrowersyjny, a na pewno powinien być kreatywny! Powodzenia w szukaniu własnego unikalnego nicka.

Sprawdź również

Jak założyć konto PayPal?

PayPal jest jedną z najpopularniejszych platform płatniczych na świecie, umożliwiającą szy…