Home Biznes Figma – do czego służy i jak nauczyć się z niej korzystać?
Biznes - 5 lipca 2022

Figma – do czego służy i jak nauczyć się z niej korzystać?

Figma jest popularną aplikacją umożliwiającą projektowanie stron internetowych w możliwie prosty sposób. To atrakcyjna alternatywa dla pakietu Adobe i Corel. Co najważniejsze jest intuicyjna i darmowa. Dla osób, które nie są zaawansowane w stosowaniu tego typu programów, zostały stworzone przewodniki i kursy Figma.

Do czego służy Figma?

Figma jest narzędziem opartym na chmurze, które umożliwia projektowanie. Opcje, w które jest wyposażona Figma, pozwalają na projektowanie stron internetowych, tworzenie prac graficznych, tworzenie postów do mediów społecznościowych, opracowywanie interfejsów aplikacji mobilnych, tworzenie prototypów, a także wiele innych. Do uzyskania dostępu do Figmy nie jest konieczne instalowanie oprogramowania czy nabywanie licencji. Wystarczy tylko założyć konto na platformie. Platforma jest stale aktualizowana, co zwiększa efektywność współpracy i elastyczność projektowania. Działa bezpośrednio w przeglądarce, co odróżnia ją od innych narzędzi. Posiada istotne funkcje, takie jak współpraca w czasie rzeczywistym, historia wersji, kolekcja szablonów, zaawansowane narzędzia, itd.

Jak nauczyć się korzystać z Figmy?

Korzystanie z Figmy nie powinno sprawiać większych problemów. Wystarczy założyć nowe konto lub skorzystać z własnego konta Google, żeby móc użytkować program. Decydując się na założenie konta, należy podać swój adres e-mail i ustalić hasło. Następnie po otrzymaniu wiadomości z linkiem na swój adres e-mail, należy kliknąć link i potwierdzić rejestrację. Po tych niezbędnych krokach można korzystać z aplikacji. Do utworzenia projektu potrzebne jest otwarcie czystej karty, którą można otworzyć za pomocą „+” znajdującego się w górnym pasku narzędzi. W dowolnym momencie można zmieniać rozdzielczość ekranu. To narzędzie przyjazne nawet osobom początkującym, jednak, żeby poznać funkcjonalność narzędzi, warto obejrzeć tutoriale, przeczytać poradniki lub wykupić kurs Figma.

Kursy Figma – łatwiejsze i szybsze korzystanie z aplikacji

Kursy Figma są kierowane i stworzone z myślą o osobach, które chcą efektywnie projektować. Przystępując do kursu Figma, można skutecznie nauczyć się obsługiwać narzędzia i interfejs Figma, pracować w grupie, projektować aplikacje, optymalizować wektory i bitmapy, pracować z komponentami, eksportować grafiki. Opanowanie tych umiejętności gwarantuje maksymalną wydajność pracy. Pomoże to oszczędzić godziny spędzane na wyszukiwaniu poszczególnych przykładowych prac w internecie. Kursy są w formie online, co jest zdecydowanie najwygodniejszym sposobem nauki. Można przystąpić do niego w dowolnym czasie i miejscu, o dowolnej porze dnia.

Figma to aplikacja, która nie ma wielu wymagań. Zatem nie trzeba mieć komputera bardzo wysokiej jakości. Nie trzeba również wnosić żadnych opłat, ani subskrypcji, żeby korzystać z Figmy. Jest to zaleta, która sprawdzi się doskonale w pracy osób początkujących i zaawansowanych. Warto z niej korzystać w codziennej pracy, a żeby praca była satysfakcjonująca można posiłkować się kursami z obsługi Figmy (https://uxupgrade.pl/szkolenia/projektowanie-design-systemow-w-figmie) oraz dostępnymi w internecie filmikami czy instrukcjami.

Sprawdź również

Czym jest lokalne SEO? Czy warto w nie zainwestować?

Szukając sposobów, by zwiększyć widoczność swojego biznesu w regionie, warto zainwestować …