Home Biznes Gdzie zorganizować wyjazd integracyjny?
Biznes - 30 maja 2019

Gdzie zorganizować wyjazd integracyjny?

Coraz więcej czasu spędzamy w pracy i nasi współpracownicy są dla nas niczym rodzina. Naturalnie chcemy lepiej poznać inne osoby pracujące w danej firmie. Z tego względu przedsiębiorstwa decydują się na organizowanie wyjazdów integracyjnych. Gdzie zorganizować taki wyjazd?

Moda czy konieczność?

Wielu z nas wyjazdy integracyjne mylnie kojarzy z libacjami alkoholowymi. Jednak moda na takie wyjazdy ma także swoje uzasadnienie w dobrym prosperowaniu firmy. Przede wszystkim takie imprezy zwiększają integracje zespołu i poczucie pracownika do przynależności do firmy. Ponadto zgrana i odstresowana ekipa to bardziej produktywny zespół. A skąd wziąć niezbędne środki finansowe na organizację wyjazdu integracyjnego. Otóż pomocne mogą okazać się pożyczki przez Internet oferowane przez instytucje pozabankowe. Przede wszystkim są one szybko dostępne, a ich spłata rozłożona jest na raty. Pamiętajmy jednak, że pożyczki przez Internet wymagają spłaty w przyszłości.

Miejsce to podstawa

Oczywiście planowanie wyjazdu integracyjnego warto rozpocząć od wyboru jego miejsca. Zazwyczaj takie eskapady są planowane na weekendy, więc szkoda marnować czas na dojazd do bardzo odległego miejsca. Przy wyborze miejsca oprócz lokalizacji weźmy także pod uwagę infrastrukturę, jaką dysponuje ośrodek. Warto postawić na miejsce, gdzie mamy do dyspozycji boisko do gry w piłkę nożną czy koszykówkę, park linowy czy ściankę wspinaczkową. Fajnie, jeżeli dookoła znajduje się zalesiony teren, który może być idealną bazą do gry w paintballa. Jeżeli nie mamy środków odłożonych na taki wyjazd to pomocne mogą okazać się pożyczki przez Internet.

Program wyjazdu uszyty na miarę pracowników

Opracowywanie programy wyjazdu integracyjnego to nie lada zadanie. Wszystkie zaplanowane aktywności muszą być dostosowane do wieku naszych pracowników i ich zainteresowań. W przedziwnym wypadku nie spotkają się z aprobatą. Uczestnicy takiego wyjazdu muszą dobrze się czuć, żeby z chęcią wykonywać zaplanowane aktywności. Fajnie jest sprawdzić już na etapie planowania całego programu, co pracownicy lubią robić. Przykładowo można przeprowadzić wśród zespołu ankietę na temat preferowanych form spędzania wolnego czasu. Jeżeli, po analizie jej wyników dojdziemy do wniosku, że trudno jest znaleźć wiodące aktywności, które zadowalają wszystkich pracowników, to zaplanujmy na wyjeździe integracyjnym szerokie spectrum działań. Możemy równolegle zorganizować mecz siatkówki i spacer po pobliskim lesie. Każdy wybierze aktywność, która będzie mu najbliższa.

Materiał partnera

Sprawdź również

Google Ads – dlaczego warto korzystać z kampanii Google?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest być widocznym w internecie niemalże od raz…