Home WEB i technologie Generatory linków magnet torrent 2021
WEB i technologie - 28 grudnia 2020

Generatory linków magnet torrent 2021

Magnet link p2p generator

Każdy fanatyk gier, muzyki oraz innych treści, na pewno kiedyś używał lub zastanawiał się nad użyciem plików torrent. Służą one do udostępniania i pobierania najróżniejszych treści z internetu. Korzystając z nich, trzeba wiedzieć, że informacje o plikach docelowych nie znajdują się na żadnych serwerach, tylko mają one swoje miejsce na komputerach użytkowników. Są one niezwykle skuteczne, jednak cały proces odbywa się nielegalnie, dlatego coraz więcej osób przenosi się na magnet link.

Linki magnet – czym są?

Używając plików torrent, człowiek naraża się różnym organizacją antypirackim, które mogą wyśledzić nielegalne udostępnianie filmów, gier i różnego rodzaju oprogramowania. Używając torrentów, łatwo odnaleźć dane osób, które udostępniają określone materiały, dlatego nie jest to bezpieczne rozwiązanie. Przechowywanie wielu plików wymaga użycia serwera o dużej pojemności, co wiąże się z dużymi kosztami. Dla osób pragnących udostępniać określone treści dużo bezpieczniejszym sposobem, który pozwoli zaoszczędzić pieniądze, będzie użycie magnet linków. Nie posiadają one informacji na temat plików, z którymi można zidentyfikować danego człowieka, lecz posiadają losowo wygenerowaną sygnaturę tzw. Hash, który jest odkodowywany za pomocą protokołu DHT.

Linki magnet – do czego służą? Zastosowanie DHT

Klient sieci BitTorrent za pomocą wyszukiwania, odnajduje na podstawie sygnatury hash, IP źródła, czyli urządzenie, na którym znajduje się docelowy plik. Całą czynność robi za pomocą protokołu DHT (distributed hash table), który ma za zadanie przesyłać linki, między sąsiednimi adresami IP. Takie działanie trwa do momentu znalezienia pliku, który jest oryginalny. Każda stacja powinna przekazywać określone informacje innej stacji, znając jedynie jej identyfikator, który pełni rolę klucza. System gromadzi wszelkie informacje, a następnie je zapisuje.

Należy pamiętać, aby każda informacja posiadała etykietę. Wszystkie stacje posiadają funkcję haszujące, które wykorzystywane są przez sieć DHT. Mają one swoje zastosowanie w zamienianiu etykiet na klucz lub zestaw kluczy. Aby zapisać informacje, należy posłużyć się stacją, która ma obowiązek przekazać dane do stacji roboczej zidentyfikowanej przez klucz, który wcześniej został wyliczony przez funkcję haszującą. Po tym kroku informacja powinna być zapisana na stacji jako wartość oraz klucz. Człowiek jest w stanie odczytać informację w DHT, po obliczeniu klucza. Gdy już to zrobi, dostaje on zasób informacji od stacji, do której ten klucz należy.

Generatory linków magnet

Generator linków magnet, wykorzystuję się w celu pozyskania samemu magnet linków. Dzięki niemu można wygenerować linki magnetyczne bezpośrednio za pomocą torrentów udostępnionych w sieci. Dzięki nim człowiek jest w stanie pozyskać pliki w serwisach, które wymagają rejestracji lub opłaty za pobranie. Popularnymi generatorami linków są np. hardrisk.github.io/magnet, pood.re/magnet i generator.xlx.pl. Za pomocą Magnet linków, można legalnie wymieniać się treściami, bez przesyłania ich na serwery, dzięki temu wymiana p2p magnet (peer-to-peer), może odbywać się na blogach lub mediach społecznościowych.

Sprawdź również

Rok ważności konta orange, czyli jak przedłużyć ważność konta?

Nikt z nas nie lubi okresu, kiedy końca dobiega ważność naszego konta i nadchodzi konieczn…