Home Google Google robi kolejny krok w stronę mobile
Google - Mobile - 29 kwietnia 2017

Google robi kolejny krok w stronę mobile

Ci z Was, którzy w ostatnich dniach logowali się na konto Google mogli zobaczyć, że zmianie uległ nieco wygląd panelu logowania. Zmiany te są podyktowane chęcią ze strony Google ujednolicenia systemów logowania dla różnych rodzajów urządzeń: tabletów, smartfonów, komputerów stacjonarnych.

Nie widzisz nowego systemu logowania?

Jeśli na urządzeniu, z którego korzystasz nowy panel logowania jeszcze się nie pojawił, może to być spowodowane kilkoma czynnikami. Pierwszym z nich jest czas – zmiana jest wprowadzana cyklicznie dla kolejnych userów więc może najzwyczajniej w świecie musisz jeszcze parę dni poczekać na swoją kolejkę 😉

Inną możliwością jest fakt wykorzystywania starej wersji przeglądarki internetowej. Jeśli Twoja przeglądarka to staroć, czym prędzej ją zaktualizuj – nie tylko z powodu odświeżonego wyglądu Google.

Kolejnym problemem może być wyłączona obsługa JavaScript na Twojej przeglądarce. Aby móc korzystać w pełni praw z usług Google uruchom JS.

Jak wygląda nowy panel?

panel logowania Google

Wygląd jest rzeczywiście nieco bardziej nowoczesny lecz nie mi to oceniać czy rzeczywiście jest ładniejszy 😉 Istotną informacją jest natomiast to, że będzie on taki sam dla każdego używanego przez nas urządzenia – to kolejny krok Google w stronę rynku mobile, który warto odnotować.

To, co również się nie zmieniło to fakt istnienia jednego panelu logowania dla wielu różnych usług Google: gmail, youtube, google maps itp.

Sprawdź również

Google organizacja macierzysta: Alphabet. Co warto o niej wiedzieć?

Google to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych marek na świecie, ale niewielu wie…