Home Google Zadbaj o widoczność dzięki usłudze Google Moja Firma
Google - Social Media - 5 marca 2016

Zadbaj o widoczność dzięki usłudze Google Moja Firma

Jeśli chcemy aby naszą firmę łatwiej można było odnaleźć w wyszukiwarce, warto na początku działań związanych z e-PR zainteresować się usługą Google Moja Firma. Jest to prosty sposób aby zaistnieć w kilku podstawowych produktach oferowanych przez giganta z Mountain View.

Google Plus, Google Maps i nie tylko…

Aby założyć konto w Google Moja Firma wystarczy zalogować się na TEJ stronie, a następnie wypełnić odpowiednie formularze. W ten sposób nasza firma za jednym zamachem (w Google usługi są połączone i możemy zarządzać nimi z jednego konta) zyskamy dostęp do medium społecznościowego Google Plus, map Google, a także znacznie zwiększymy atrakcyjność naszej wizytówki w wynikach wyszukiwania. Po uzupełnieniu bowiem konta o dodatkowe informacje, takie jak godziny otwarcia lub dane teleadresowe zyskujemy duże prawdopodobieństwo wyświetlenia się ich w wynikach SERP.

Listowna weryfikacja konta lokalnego

Kiedy dodamy już firmę do map Google zyskamy na lokalnym wyszukiwaniu. Każdemu z nas bowiem, z pewnością nieraz zdarzyło się wyszukiwać w mapach firmę z interesującej nas branży. Jeśli więc w mapach będzie można odnaleźć i zlokalizować nasz biznes to tym lepiej!
Wcześniej jednak należy dokonać weryfikacji konta. Wykonuje się je po to, aby udowodnić, że rzeczywiście pod danym adresem występuje firma o takiej nazwie, a my jesteśmy w niej osobami decyzyjnymi. Istnieją różne formy weryfikacji, najczęstsza jednak jest ta, poprzez wysłanie kartki z kodem weryfikacyjnym na podany adres. Może to potrwać nawet dwa tygodnie, a więc musimy uzbroić się w cierpliwość!

Po pozytywnej weryfikacji efekty mogą być naprawdę imponujące. Poniższy screen obrazuje jak może wyglądać nasza firma w SERP po szczegółowym uzupełnieniu danych w Google Moja Firma i uzyskaniu kilku opinii w Google Plus.

SERP lokalny

Google Plus jako niezbędne narzędzie w e-marketingu

Jako, że Google mówiąc wprost lubi, gdy korzystamy z udostępnionych właśnie przez tę firmę narzędzi, warto zadbać o konto firmowe w Google Plus. Mimo, że wciąż popularnością daleko, temu medium społecznościowemu do facebooka czy twittera to, mimo to prowadząc tam profil można w łatwy sposób zaplusować u właściciela wyszukiwarki.

Poza tym, opinie internautów znajdujące się w Google Plus na temat naszej firmy będą miały świetną widoczność w wynikach wyszukiwania. Statystyki mówią, że nawet 60 proc. internautów przed dokonaniem wyboru odnośnie zakupów online sprawdza opinie w sieci. Możemy więc w bardzo łatwy sposób zadbać, dzięki g+ o pozytywny wizerunek.

Warto również podpiąć nasz profil Google Plus ze stroną poprzez odpowiednią wtyczkę. Nie zapominajmy również o stosowaniu znaczników rel=”publisher” czy rel=”author”, które pozwolą nam w pełni wykorzystywać możliwości jakie daje G+.

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…