Home Google Google wyszukiwanie obrazem – Jak korzystać z tej funkcji?
Google - 1 stycznia 2019

Google wyszukiwanie obrazem – Jak korzystać z tej funkcji?

Grafika Google umożliwia użytkownikom wyszukiwanie za pomocą obrazu

Użytkownicy internetu w Polsce i na świecie przyzwyczajeni są już do kierowania najrozmaitszych zapytań w pole wyszukiwania wyszukiwarki Google. Nierzadko wyszukujemy w sieci bardzo osobliwe hasła, o czym nieraz przekonaliśmy się m.in dzięki podpowiedziom Google, które niekiedy bywają, mówiąc delikatnie zaskakujące… Wyszukiwanie w Google to jednak nie tylko ręczne wpisywanie haseł. To także tzw. Voice Search, czyli wyszukiwanie głosowe (szczególnie przydatne za kierownicą czy podczas wykonywania domowych obowiązków) lub wyszukiwanie obrazem. Tę drugą możliwość oferuje Google Grafika.

Grafika Google – jak szukać za pomocą obrazów?

Co to jest Google Grafika? Jest to nic innego, jak wyszukiwarka obrazów, która początkowo działała pod nazwą Google Image Search. Funkcjonuje na rynku od 2001 roku i od tego czasu, za jej pomocą możemy znaleźć interesujące nas zdjęcia z sieci. Google Grafika to jednak nie tylko zbiór obrazów z sieci ale również możliwość wyszukiwania za pomocą grafiki miejsca jej pochodzenia. Dzięki tej funkcjonalności użytkownik ma możliwość sprawdzić, na jakich stronach internetowych zostało wykorzystane dane zdjęcie. Jak jednak szukać obrazów w Google Obrazy?

Wyszukiwanie obrazem w Google Graph krok po kroku:

  1. Wejście na stronę images.google.pl,
  2. Kliknięcie w ikonę aparatu i wybór zdjęcia z dysku lub wprowadzenie adresu URL grafiki (opcjonalnie przeciągnięcie zdjęcia z dysku),
  3. Sprawdzenie wyników wyszukiwania obrazem.

Szukanie obrazem w Google jest dziecinnie proste. Wystarczy zastosować się do powyższych wytycznych tj. wybrać odpowiednie zdjęcie z dysku lub po prostu wkleić adres URL obrazu. Dzięki wyszukiwarce Google Grafika mamy również szansę zobaczyć wyniki dla podobnych obrazów oraz listę grafik podobnych wizualnie do wskazanej przez nas.

Filtrowanie wyników wyszukiwania w Google Grafika

Oczywiście może zdarzyć się sytuacja, w której nie chcemy, aby w wynikach wyszukiwania znalazły się wyniki z określonych stron www np. z naszej własnej. Wówczas możemy szukać po obrazie stosując filtrowanie, które działa tak samo, jak w przypadku tradycyjnego wyszukiwania za pomocą klawiatury i słowa pisanego. Filtrowanie znajduje się tuż nad rezultatami wyszukiwania a pod polem wyboru. Powodzenia w wyszukiwaniu obrazów!

Wyszukiwanie obrazem w google

  1. Przydatna funkcja np. jeżeli prowadzisz sklep internetowy i włożyłeś masę pracy w przygotowanie unikatowych zdjęć, warto od czasu do czasu zweryfikować, czy ktoś nie „pożycza” twoich grafik.

Sprawdź również

Google organizacja macierzysta: Alphabet. Co warto o niej wiedzieć?

Google to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych marek na świecie, ale niewielu wie…