Home WEB i technologie Hotmail – co to jest i jak założyć konto?
WEB i technologie - 4 grudnia 2016

Hotmail – co to jest i jak założyć konto?

HotMail - obecnie outlook - zakładanie konta

Posiadanie elektronicznej poczty e-mail, w obecnych czasach stanowi warunek konieczny. Umożliwia to kontakt z przełożonymi, rodziną czy rożnymi instytucjami publicznymi i prywatnymi.  Zwykle bezpłatna poczta kojarzy nam się w Gmailem, które oferuje Google. Jednak nie jest to jedyna opcja, jaką mamy w do wyboru.

Hotmail a Outlook

Hotmail to jedna z najstarszych poczt elektronicznych, która swój początek ma w 1966 roku w Dolinie Krzemowej. Wzrost jej popularności był bardzo szybki, po roku od powstania, mogła pochwalić się gronem miliona zadowolonych użytkowników. Żyłę złota- czyli Hotmail, wykupił koncern Microsoftu i zaczął wprowadzać kolejne przydatne funkcje. Następnie połączono ją z rodziną Windows Live, co poskutkowało ponowną premierą poczty- tym razem jej nowszą i bardziej designerską wersją. Dziś, Hotmail jest największym systemem pocztowym na świecie, a z jego usług korzysta ponad 370 milionów ludzi na świecie. Serwer pocztowy oferuje użytkownikom najbardziej zaawansowane zabezpieczenia, filtry antyspamowe, oraz udogodnienia w przeglądaniu maili. Dzięki połączeniu z Windows Live, zapewniona dodatkową funkcjonalność. Możemy przesyłać większe pliki, a także wygodnie przeglądać pocztę na urządzeniach z mniejszym ekranem. Hotmail zapewnia też ład i porządek, segregując wiadomości oraz połączone z kontem kontakty. Integracja z systemem Office, ułatwi przeglądanie biurowych plików, a także ich edycje. Wszystko to z wykorzystaniem jednego okna przeglądarki. W 2013 roku zmieniono nazwę z hotmail na outlook.

Jak założyć konto?

Założenie konta pocztowego na Hotmailu (outlook), tak naprawdę nie jest niczym trudnym. Potrzebujemy jedynie komputera z dostępem do internetu, a także podstawowej wiedzy z zakresu przeglądarki i języka angielskiego. Oto co musimy zrobić:

  1. Należy otworzyć przeglądarkę, a następnie wyszukać stronę Hotmaila – http://outlook.com/
  2. Kolejną niezbędną rzeczą jest wypełnienie formularza rejestracyjnego, a także wybrać adres mailowy, czyli to co będzie się wyświetlało przed ” @hotmail.com”
  3. Zabezpieczamy swoje konto Hotmail hasłem, pamiętajmy by było ono odpowiednio zbudowane zgodnie ze standardami bezpieczeństwa. Użyjmy kombinacji cyfr, liter i znaków. Podajmy też alternatywny adres email w wypadku zapomnienia hasła.
  4. Ostatnim krokiem, jest podanie obowiązkowych danych osobowych jak: imię, nazwisko, data urodzenia czy kraj.

To wszystko, konto Hotmail zostało utworzone. Można teraz śmiało korzystać ze wszystkich dodatkowych funkcji i komunikatorów poczty, która nie bez powodu określana była mianem poczty idealnej.

Zobacz też:

Sprawdź również

Jak sprawdzić swój numer telefonu?

Zmieniłeś numer? To nic dziwnego, że go nie pamiętasz – przez ostatnie kilka lat posługiwa…