Home Biznes Imprezy firmowe – jak zorganizować imprezę szybko i bezproblemowo?
Biznes - 20 maja 2019

Imprezy firmowe – jak zorganizować imprezę szybko i bezproblemowo?

Impreza firmowa to doskonały pomysł na integrację z pracownikami. Niestety wielu przedsiębiorców unika tego typu przyjęć, widząc w nich tylko niepotrzebne koszty. Jest to bardzo mylne myślenie, ponieważ tego typu wydarzenia spajają zespół i wzbudzają większe zaufanie do zarządu.

Najważniejsze jest miejsce

Kiedy tylko uda nam się ustalić liczbę gości, możemy przejść do kolejnego kroku czyli odnalezienia odpowiedniego miejsca, idealnego na imprezy firmowe. Warszawa daje nam w tej kwestii spore pole do popisu. Restauracja, którą wybierzemy powinna być przestronna, dobrze skomunikowana z miastem i rzecz jasna musi zagwarantować smaczny posiłek. Przy wyborze miejsca ogromne znaczenie ma rodzaj imprezy. Niektórzy preferują ciche przyjęcia w gronie najbliższych współpracowników, inni z kolei urządzają zabawy dla całych rodzin.

Kreatywne podejście

Jeśli nie chcemy, by główną atrakcją na naszym przyjęciu było jedzenie, warto wcześniej pomyśleć jak je urozmaicić. Pomysłów na to jest mnóstwo. Dla niektórych idealnym rozwiązaniem będzie gra miejska, inni zadowolą się wspólnym wypadem na strzelnicę, a pozostali chętnie wezmą udział w kursie podstaw sztuk walki. Jak widać, każdy znajdzie coś dla siebie. Zanim jednak podejmiemy decyzję, zastanówmy się co może spodobać się naszym gościom i czy wybierając daną atrakcję nie sprawimy, że ktoś poczuje się skrępowany i nie będzie się dobrze bawił.

Z motywem, czy bez?

W zależności od czasu w jakim organizujemy imprezę firmową możemy pokusić się nawet o wymyślenie motywu przewodniego. Świetnie sprawdzi się to podczas karnawału, niekoniecznie gdy przed nami świąteczne spotkanie z pracownikami. Ogromnym plusem tego pomysłu jest dużo większe zaangażowanie pracowników w przygotowanie się do spotkania, szczególnie wtedy gdy obowiązują ciekawe przebrania.

Szybka organizacja przyjęcia firmowego wymaga sporych umiejętności organizatorskich. Należy wszystko dokładnie zaplanować i przemyśleć każdą decyzję, by w końcu cieszyć się udanym wieczorem w gronie współpracowników.

Sprawdź również

Jak działają agencje rekrutacyjne?

Poszukiwanie dobrego pracownika przypomina często poszukiwanie igły w stogu siana. To dług…