Home Social Media Jak być niewidocznym na messengerze?
Social Media - 15 grudnia 2019

Jak być niewidocznym na messengerze?

Jak wejść w tryb offline na Messenger? Komputer, Android i Iphone

Jak być niewidocznym na messengerze? Lubisz często przeglądać Facebooka, a jednocześnie nie chcesz za każdym razem być niepokojony ciągłymi zaczepkami znajomych na czacie Messenger? Z tego tekstu dowiesz się, jak wyłączyć swoją widoczność, ustawiając tryb offline zarówno na komputerze, jak i w komórce z system Android oraz telefonie Iphone.

Messenger na komputerze – zmiana statusu messenger

Po zalogowaniu się na portal Facebook, z prawej strony w oknie czatu przy liście znajomych na samym dole strony należy znaleźć ikonkę koła zębatego. Tam z kolei trzeba wybrać opcję wyłącz status aktywności. Będziesz mógł wówczas wyłączyć czat zarówno dla wszystkich, jak i tylko niektórych, wskazanych przez ciebie imiennie swoich znajomych. Z kolei aby znów być widocznym, wystarczy na ikonce koła zębatego zaznaczyć opcję włącz czat.

Telefon z systemem Android – jak być niewidocznym na messengerze?

Na telefonie z systemem Android, po uruchomieniu aplikacji Messenger należy wybrać ikonkę swojego zdjęcia profilowego (avatar), dostępną w lewym górnym rogu ekranu. Pod zakładką Profiznajdziemy tam opcje Status aktywności. Po kliknięciu w nią wystarczy odznaczyć Informuj o swojej aktywności.  Aplikacja wymaga od nas jeszcze ponownego potwierdzenia, że chcemy podjąć taką decyzję. Po potwierdzeniu (kliknięciu „wyłącz”),  znajomi nie będą widzieć twojej obecności na czacie. Niestety, w tej wersji aplikacji nie mamy możliwości wyłączenia czatu tylko dla wybranych, niektórych znajomych. Jesteśmy dostępni dla wszystkich, albo dla nikogo.

Tryb offline na Iphone – zmiana statusu messenger na niewidoczny

W przeszłości wejście w tryb offline na telefonie z systemem Android znacznie różniło się od tego na Iphone. Obecnie, po przeprowadzonych aktualizacjach aplikacji Messenger w tym systemie operacyjnym, jest to w zasadzie identyczne. Analogicznie należy wybrać ikonę swojego zdjęcia (avatar), dostępną w lewym górnym rogu na naszym ekranie. W zakładce profil znajdziemy tę samą co przy Androidzie opcje Status aktywności. Po kliknięciu w nią aby wejść w tryb offline musimy odznaczyć Informuj o swojej aktywności. Podobnie jak przy Androidzie, aplikacja będzie wymagała od nas ponownego potwierdzenia tego kroku. Korzystając z Iphone tak samo nie mamy możliwości wyłączenia czatu tylko dla niektórych naszych znajomych. Wybierając tę opcję pozostajemy niewidoczni dla wszystkich naszych kontaktów.

Ważne! Na każdym z powyższych urządzeń wchodząc w tryb offline, czyli sprawiając, że stajemy się niewidoczni na messengerze pozbawiamy się możliwości obserwowania, który z naszych znajomych jest aktualnie dostępny na czacie. W dalszym ciągu jednak na takich samych zasadach otrzymujemy przychodzące wiadomości oraz możemy na nie odpisywać.

Zobacz też:

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…