Home E-commerce Jak dodać ogłoszenie w Marketplace na Facebooku?
E-commerce - 22 marca 2020

Jak dodać ogłoszenie w Marketplace na Facebooku?

Zobacz co zrobić, gdy nie możesz zamieścić ogłoszenia na FB

Marketplace jest to platforma, która  służy do wystawiania różnych przedmiotów na sprzedaż. Jest ona  powiązana z Facebook. Sprawia to, że oferty Marketplace są dostępne dla wszystkich użytkowników Facebooka. Na stronach Marketplace można wystawić na sprzedaż wiele różnych przedmiotów – od małych gadżetów, po samochody i nieruchomości.

W tym tekście zostanie przedstawiony krok po kroku sposób wystawiania ofert sprzedaży na platformie Marketplace.

Wystawianie ofert Marketplace

Pierwszym krokiem, jaki musisz wykonać jest zalogowanie się na Facebook. Zrobisz to przy użyciu adresu e-mail/numeru telefonu i hasła. Kolejnym krokiem jest znalezienie zakładki Marketplace na stronie głównej Twojego profilu. Znajdziesz ją po lewej stronie w zakładkach.

marketplace

Następnie, po lewej stronie, na niebieskim polu, wyświetli się ,,sprzedaj coś”. Po wejściu w tą zakładkę otwiera się okienko ,,sprzedaj coś w Marketplace”, które jest formularzem sprzedaży. Musisz go wypełnić. W formularzu określasz co sprzedajesz, za jaką kwotę oraz lokalizację. Lokalizacja zwykle ustawia się automatycznie na podstawie lokalizacji określonej w Facebooku.

marketplace sprzedaż

Następnie musisz wybrać kategorię przyporządkowaną do tego produktu, który chcesz sprzedać. Masz wtedy pewność, że Twój przedmiot sprzedaży znajdzie się wśród podobnych ofert i potencjalny nabywca będzie mógł go łatwo odnaleźć. Formularz pozwala na dołączenie maksymalnie 10 zdjęć wystawionego przez Ciebie produktu, co znacznie uatrakcyjnia ofertę. Teraz Twoje ogłoszenie na FB jest już gotowe. Następnym krokiem będzie naciśnięcie pola ,,dalej”. Oferta zostanie opublikowana na Facebook – Marketplace. Teraz wystarczy jedynie czekać, aż napisze do Ciebie pierwszy potencjalny nabywca.

Sprzedawanie na Marketplace nie jest trudne, lecz bardzo szybkie i niezwykle wygodne.

Zobacz też:

Nie mogę dodać ogłoszenia na Marketplace – co robić?

Jeśli nie możesz dodać ogłoszenia na marketplace na Facebooku to prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że produkt, jaki próbowałeś dodać nie spełnia wymagań regulaminowych lub narusza zasady handlowe FB. W takim przypadku użytkownicy FB nie zobaczą Twojego ogłoszenia, przynajmniej do czasu poprawienia go przez Ciebie tak, aby był zgodny z zasadami firmy.

Gdzie sprawdzić, jakie zasady łamie nasze ogłoszenie?

Jeśli zastanawiasz się jakie konkretnie zasady złamałeś przez co nie widzisz swojego ogłoszenia na FB marketplace (żeby móc je poprawić) to powinno być ono widoczne w panelu. Jeśli go nie widzisz to FB udostępnia na swoich stronach również listę najbardziej popularnych błędów, które mogą dotyczyć również Twojego ogłoszenia na marketplace. Sprawdź więc te listę bo z dużą dozą prawdopodobieństwa jeden lub więcej z nich może dotyczyć Ciebie.

Czy wystawianie ogłoszeń na FB marketplace jest darmowe?

Tak, ogłaszanie się na marketplace na Facebooku jest bezpłatne. Facebook nie pobiera żadnych opłat ani za wystawienie ogłoszenia, ani za sprzedaż przedmiotów za pośrednictwem FB marketplace. Jest to bardzo ważna zaleta tej funkcji Facebooka.

Ile ogłoszeń można dodać na FB marketplace?

Na Facebook marketplace nie ma limitu liczby ogłoszeń, które chcielibyśmy dodać. Nie musimy się więc przejmować limitem.

Czy można edytować wystawione ogłoszenie?

Raz wystawione ogłoszenie na FB marketplace może być w przyszłości edytowane, tak więc jeśli okazało się, że wystawiony przez nas np. produkt do sprzedaży wymaga szerszego opisu lub doprecyzowania jakiś szczegółów to oczywiście możesz to zrobić. FB dozwala edycję ogłoszeń.

Jak edytować ogłoszenie na marketplace?

Aby edytować ogłoszenie na marketplace należy wykonać następujące kroki:

  1. Zaloguj się do Facebooka
  2. Wybierz opcję marketplace
  3. Wybierz swoją ostatnią aktywność na marketplace
  4. Przejdź do opcji „Twoje ogłoszenia”
  5. Wybierz ogłoszenie, które chciałbyś edytować
  6. Wybierz opcję „Edytuj”
  7. Po uzupełnieniu oferty kliknij „Aktualizuj”

W ten sposób możesz szybko i sprawnie modyfikować ogłoszenie na marketplace.

Sprawdź również

To dlatego nie możesz się zalogować na OLX przez Facebooka

OLX to jedna z najbardziej popularnych platform e-commerce w Polsce, umożliwiająca kupowan…