Home Bing Jak dodać stronę do wyszukiwarki Bing?
Bing - 9 maja 2017

Jak dodać stronę do wyszukiwarki Bing?

Kiedy słyszymy słowo wyszukiwarka większości z nas do głowy przychodzi jedynie Google. Nic w tym dziwnego, wszak ten gigant ma w Polsce kontrolę nad niemal całym rynkiem wyszukiwania w sieci, a wyniki pozostałych wyszukiwarek balansują gdzieś na granicy błędu statystycznego. Nie mniej, kilka miesięcy temu opisałem dla Was TUTAJ – nabierającą coraz większej popularności wyszukiwarkę Bing. Dziś podpowiemy, jak skutecznie zaindeksować w niej swoją stronę.

Indeksowanie strony w Bing – Submit Site URL

Opiszę tutaj dwie, proste drogi na dołączenie do spisu stron Binga. Pierwszą z nich jest narzędzie Submit Site URL, które jest odpowiednikiem znanego znam z Google Search Console narzędzia Submit URL. Indeksowanie strony za jego pomocą jest bajecznie proste – wystarczy dodać wybrany adres www we wskazane pole i wypełnić captche. Strona może pojawić się w indeksie już po paru minutach.

Jak dodać stronę do wyszukiwarki BING? - submit url bing

Bing Webmaster Center

Wspomnieliśmy sobie o Google Search Console. Jest to świetne narzędzie Googlowskie, które pozwala nam nadzorować to, co się dzieje ze naszą stroną pod kątem SEO – ilość linków do niej prowadzących, frazy na jakie się wyświetla, ewentualne filtry, a także dodać mapę strony i plik robots.txt.

Jak się pewnie domyślacie, w Bing istnieje odpowiednik GSC. Nazywa się Bing Webmaster Center i zawiera cały szereg przydatnych funkcji dla osób, które ewentualnie myślałyby o pozycjonowaniu się w Bing 😉

bing webmaster center - Jak dodać stronę do wyszukiwarki BING?

Co więc możemy zrobić w BWC? Przede wszystkim należy się zalogować. Aby to zrobić musimy być posiadaczami konta Microsoft, właściciela wyszukiwarki. Po założeniu konta, dodajemy stronę do Bing Webmaster Center. Podobnie jak w Search Console możemy to zrobić poprzez plik weryfikacyjny lub przez dodanie fragmentu kodu do sekcji HEAD w naszej stronie www. Kiedy dodamy plik zawierający mapę strony – sitemap.xml wyszukiwarka zaindeksuje wszystkie wskazane w pliku strony oraz zastosuje się do zawartych w nim poleceń.

Którą metodę indeksowania wybrać?

Jeśli dysponujemy tylko jednym adresem URL, który chcielibyśmy dodać do indeksu Bing szybciej będzie skorzystać z pierwszej z wymienionych opcji – Submit Site URL. Jeśli jednak mamy do zaindeksowania cały wielki serwis, zawierający wiele podstron lepiej zróbmy to z pomocą narzędzia Bing Webmaster Center. Da nam to możliwość dołączenia do indeksu wszystkich stron za jednym zamachem, a do tego, poprzez plik sitemap.xml podpowiedzieć wyszukiwarce jak jej roboty mają zachowywać się na naszej stronie – które strony pominąć, którym nadać większy priorytet itp.

Według portalu ranking.pl w Polsce z wyszukiwarki Bing korzysta jedynie 2% osób. Sami zdecydujcie czy to wystarczy aby zainteresować Was działaniami SEO w jej obrębie. Pamiętajmy jednak, że przezorny zawsze ubezpieczony! 😉

2procent mem

Sprawdź również

Wyróżnij swój biznes poprzez programy lojalnościowe

Każdy przedsiębiorca doskonale wie, że trzymanie lojalności klientów to kluczowy element s…