Home Social Media Jak korzystać z Facebooka – porady dla początkujących
Social Media - 19 sierpnia 2018

Jak korzystać z Facebooka – porady dla początkujących

Zaczynasz swoją przygodę z Facebookiem? Zapraszamy do lektury!

Facebook jest najbardziej popularnym portalem nie tylko w Polsce, ale i na świecie. To nie jest miejsce, gdzie tylko przeglądamy treści naszych znajomych. Każda firma czy wydarzenie ogłasza się za pośrednictwem tego portalu, by mieć pewność, że trafi do szerokiego grona odbiorców. Jeżeli firma nie ma publicznego konta na tym portalu, to wzbudza w nas zwątpienie, czy jest ona prawdziwa. Jak zatem zyskać dostęp do Facebooka, aby łatwiej wymieniać informacje?

Rejestracja FB – zakładanie konta

Nasze pierwsze kroki portalu powinny skupić się na utworzeniu konta, poprzez podanie swoich danych osobowych z adresem e-mail i numer telefonu. Następnym krok to wprowadzenie naszych danych osobowych, informacji, jaką skończyliśmy szkołę, gdzie pracujemy, co lubimy robić, status w związku itp. W ustawieniach w zakładce „Prywatność” w każdej chwili możemy ustalić jakie dane będą publicznie dostępne, a do których dostęp będą mieć tylko nieliczni. Po wypełnieniu tych kilku prostych czynności jesteśmy gotowi do korzystania z tego portalu społecznościowego.

Panel główny Facebook – co na nim znajdziemy?

Strona główna dla każdego użytkownika wygląda trochę inaczej. Na środkowej części wyświetlają się posty naszych znajomych i wydarzenia spersonalizowane specjalnie dla nas. Wyświetlana treść zależy od zainstalowanych aplikacji, polubionych stron i oczyścicie treści udostępnianych przez znajomych. Dla wszystkich wyświetlają się po lewej stronie grupy, w których są, ikony aplikacji itp. Po prawej stronie widzimy listę naszych znajomych razem z ich miniaturką zdjęcia profilowego. Korzystając z tej kolumny, możemy łatwo wyszukać daną osobę ze znajomych lub taką, którą chcemy dopiero dodać. Czynność dodawania znajomych jest bardzo prosta. Po wpisaniu imienia i nazwiska osoby w pole do wyszukiwania w górnej części ekranu wyświetli nam się lista osób o takim imieniu. Po rozpoznaniu osoby wystarczy tylko kliknąć przycisk koło nazwiska z napisem: „dodaj znajomego”. Teraz pozostaje już tylko czekać na akceptację zaproszenia.

Kiedy poznasz już podstawowe informacje na temat Facebooka możesz przejść level wyżej, a do tego przydadzą się kolejne nasze poradniki Facebookowe:

W razie dodatkowych pytań możemy kliknąć opcję obok „dzwonka” powiadomień w znak zapytania. Tam możemy dodać nasze pytanie lub zobaczyć najczęściej zadawane w razie wątpliwości. Teraz pozostaje tylko korzystać i czerpać z tego korzyści.

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…