Home Biznes Jak kupić oryginalny tusz do drukarki HP?
Biznes - 30 listopada 2022

Jak kupić oryginalny tusz do drukarki HP?

HP to jeden z topowych producentów drukarek, którego produkty są cenione na całym świecie. Ich niezawodność zależy w dużej mierze od stosowania oryginalnych tuszy, które są dedykowane dla tego typu urządzeń. Jak kupić oryginalny tusz do drukarki HP? Dlaczego oryginał jest lepszy od zamiennika? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Tusze do drukarki – oryginalne, czy zamienniki?

Kupując tusz do drukarki należy podjąć decyzję, czy będzie to produkt oryginalny, czy jego zamiennik. Czym różnią się oba rozwiązania? Oryginalne tusze do drukarek dostarczane są przez producentów sprzętu, co gwarantuje nie tylko odpowiednią jakość wydruków, ale przekłada się również na idealne dopasowanie do konkretnego modelu drukarki. W efekcie można mieć pewność, że użytkowanie oryginalnego tuszu nie przyczyni się do uszkodzenia sprzętu. Za zamiennikami przemawia przede wszystkim niższa cena, jednak warto mieć świadomość, że jest ona wynikiem niższej jakości. Należy bowiem zdawać sobie sprawę z faktu, że zamienne tusze do drukarek to produkty wyprodukowane na wzór oryginałów. W efekcie mogą być bardziej awaryjne i nie spełniać oczekiwań ze względu na niższą jakość. Warto również podkreślić, że większości przypadków do ich produkcji wykorzystano również gorszej jakości materiały, w związku z czym zamienniki z reguły charakteryzuje zdecydowanie niższa wydajność (mniej wydrukowanych stron na jednym tuszu) oraz gorsza jakość wydruku. W odróżnieniu od oryginałów nie konserwują one również drukarki (czyszczenie i smarowanie głowic), a także mogą zostawiać plamy na mechanizmie drukującym. Oszczędność może być zatem pozorna, ponieważ zakup tańszego (zamiennego) tuszu może spowodować uszkodzenie drukarki, a co za tym idzie oznaczać konieczność poniesienia kosztów związanych z jej naprawą.

Close up of a multicolor ink cartridges container of a inkjet printer

 

Tusze oryginalne i zamienniki – gwarancja drukarki

Każdy, kto posiada drukarkę na gwarancji powinien mieć świadomość, że stosowanie zamiennych tuszy jest podstawą do odmowy jej darmowego serwisowania, czy wymiany uszkodzonego sprzętu na nowy. Producenci drukarek nie tolerują bowiem korzystania z zamienników, co wynika z faktu, że mogą one powodować poważne uszkodzenia urządzeń. W efekcie roszczenia gwarancyjne mogą zostać odrzucone odrzucane, co oznacza, że sprzęt będzie trzeba naprawić na własny koszt. Co więcej, w przypadku niektórych awarii może być on naprawdę wysoki.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie tuszu do drukarki HP?

Zakup tuszu do drukarki wydaje się być banalną czynnością jednak należy pamiętać, że do każdego modelu drukarki będą pasowały inne tusze. W związku z tym przy zakupie należy przede wszystkim odczytać dokładnie model drukarki, co pozwoli dopasować do niej odpowiedni tusz. Kupując tusze do drukarek HP warto wybrać oryginalne wkłady, dzięki temu zyskamy prawidłowe działanie sprzętu, ale również wysoką jakość wydruku. Z pewnością warto pamiętać o tym, by kupować je wyłącznie w zaufanych sklepach, co zagwarantuje nie tylko jakość, ale również pozwoli korzystać z prawa do reklamacji, czy zwrotu. Przykładem takiego sklepu może być Komputronik.

Sprawdź również

Znaczenie działu HR we wdrażaniu i stosowaniu metodyki DevOps

DevOps to metodyka, której celem jest przyspieszenie procesu tworzenia oprogramowania, dos…