Home Social Media Jak na TikToku nagrywać bez trzymania?
Social Media - 8 czerwca 2021

Jak na TikToku nagrywać bez trzymania?

Nagrywanie na TikTok bez trzymania

TikTok to sieć społecznościowa, która pozwala na tworzenie krótkich filmów, strumieni na żywo i wymianę wiadomości. Pojawił się już w 2016 roku i staje się coraz bardziej popularny. W tym artykule znajdziesz instrukcje krok po kroku jak nagrywać TikTok’a bez trzymania.

Nagrywanie TikToka bez trzymania

Aby zrozumieć, jak kręcić klipy wideo w TikTok bez użycia rąk, musisz zrozumieć, jakie tryby nagrywania wideo istnieją w ogóle:

Pierwszym trybem jest tryb ręczny. Podczas nagrywania wideo w tym trybie nagrywanie trwa do momentu zwolnienia przez użytkownika aplikacji specjalistycznego przycisku.
Drugi jest automatyczny, czyli taki, jaki nas interesuje. Strzelanie klipu w tym trybie odbywa się, jak rozumiesz, bez żadnego wkładu użytkownika (prawie) z pomocą timera, ale o wszystkim po kolei.

Jak więc można strzelać bez używania rąk w tik-tok? Jak wyregulować nagrywanie, wybrać muzykę, ustawić żądany tryb wideo? O tym przeczytacie poniżej.

Jak nagrać video bez trzymania

Po pierwsze, musisz wejść do aplikacji na swoim smartfonie, a następnie przejść do sekcji, w której tworzone są klipy wideo (ikona „+” znajdująca się w dolnej części menu).

Po naciśnięciu przycisku należy wybrać ikonę stopera z trójkącikiem, znajdującą się w prawym menu, ikona druga od dołu. Ten przycisk umożliwia ustawienie timera automatycznego zatrzymania wideo.

Na osi czasu należy ustawić punkt końcowy filmu. Górna granica dla zdjęć bez ścieżki dźwiękowej wynosi sześćdziesiąt sekund, a z dźwiękiem piętnaście sekund. Nagrywanie w „trybie automatycznym” zostanie wstrzymane po upływie ustawionego czasu. Jeśli czas trwania nie jest ustawiony, będzie on kontynuowany do końca ujęcia.

Ostatnim krokiem jest naciśnięcie ikony „Rozpocznij liczenie”. Trzy sekundy po dotknięciu ikony rozpocznie się nagrywanie, aby przedwcześnie zatrzymać nagrywanie klipu wideo, naciśnij przycisk na samym dole ekranu. Jak widać nagrywanie video tiktok bez trzymania jest całkiem proste a poniżej masz niektóre porady jak uczynić filmy bardziej interesującymi.

Porady:

Możesz wybrać ścieżkę audio przed rozpoczęciem nagrywania klipu wideo w aplikacji, korzystając z trybu automatycznego. Aby to zrobić, przejdź do „Wybierz audio”, który znajduje się w centrum powyżej, muzyka można wybrać z zalecanych, lub przesłać własny plik audio, ale należy pamiętać, że czas nagrywania wideo jest piętnaście sekund.

Więcej ciekawostek na temat TikToka znajdziecie w Podręczniku „TikTok od A do Z” autorstwa Classylicious. Szczegóły na temat kursu TikTok’a na classylicious.com.

Aby stworzyć ciekawy klip wideo, możesz użyć różnych efektów specjalnych znajdujących się na stronie tworzenia nowego klipu wideo. Najpopularniejsze tematy wideo poniżej również ci pomogą.

Obecnie do popularnych typów należą:

  • Wyzwania – zestaw powtarzających się czynności do muzyki i hashtaga;
  • Karaoke – powtarzanie słów piosenki z otwartymi ustami;
  • duet – filmik podzielony na dwie połowy, z innym użytkownikiem lub z samym sobą;
  • reakcje – odpowiadanie na treści innego użytkownika;
  • triki – demonstracja trików na kamerze;
  • skecze – zabawne inscenizowane filmiki;
  • piękno – wszystko, co dotyczy piękna;
  • recenzje – produktów, gier lub aplikacji;
  • taniec – piękny taniec przy znanej muzyce;
  • Lifehacki – porady pomagające w rozwiązywaniu problemów domowych.

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…