Home Social Media Jak na Twitterze zmienić nazwę użytkownika?
Social Media - 2 września 2020

Jak na Twitterze zmienić nazwę użytkownika?

Zmiana nazwy Twitter

Twitter to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych, który umożliwia użytkownikom pozostawanie w kontakcie, a także dzielenie się swoimi przemyśleniami. Dzięki Twitterowi możemy obserwować celebrytów, polityków i inne znane osobistości. Nie da się ukryć, obecnie Twittera posiada praktycznie każdy. Często jednak po czasie użytkowania, chcemy zmienić nazwę użytkownika. Jak zatem zmienić nazwę na Twitterze?

Jak zmienić nick na Twitterze?

Jak zmienić nazwę usera na TT? To pytanie zadał sobie nie raz, praktycznie każdy użytkownik portalu. Otóż Twitter umożliwia nam zmianę naszego nicka. Jednak z pewnych względów nie powinniśmy korzystać z tej opcji zbyt często. Jedną z przyczyn są wyniki w Google, które niestety nie odświeżą się tak szybko jakbyśmy tego oczekiwali. Jednak raz na jakiś czas, możemy zmienić swoją nazwę użytkownika, nie sprawiając problemów osobom, które nas śledzą.

Zobacz też: Jak wysłać wiadomość prywatną na Twitterze?

Pamiętajmy, że nas stary nick zwolni się w momencie jego zmiany. Co to oznacza w praktyce? Tyle, że ktoś może z wykorzystaniem naszej starej nazwy, założyć nowe konto, a także zmienić istniejący nick na nasz stary. Jeśli więc będziemy chcieli zabezpieczyć się przed taką sytuacją, zarejestrujmy stary nick ponownie. Jak zatem zmienić nazwę na Twitterze? Oto krótki poradnik:

  • pierwszym krokiem, jest zalogowanie się do naszego konta na Twitterze.
  • następnie przechodzimy od ustawień naszego konta, zwykle znajdziemy to w prawym górnym rogu.
  • wybieramy zakładkę „Account/Konto”, następnie znajdujemy tam pole opatrzone nazwą „username/nazwa użytkownika”- to jest zakładka, która nas interesuje.
  • kolejnym krokiem jest wpisanie nowego nicka, w uprzednio wspomnianym polu. Odczekujemy kilka sekund, gdyż mechanizmy Twittera muszą sprawdzić, czy wybrana przez nas nazwa jest wolna. Po wykonaniu tej czynności, otrzymamy potwierdzenie lub prośbę o wybranie innej nazwy.
  • kolejnym krokiem jest zapisanie zmian, które wprowadziliśmy. Dokonujemy tego klikając w „save changes/zapisz zmiany”. Przycisk ten znajdziemy na dole strony.
  • możemy teraz spokojnie wylogować się z naszego konta.

Jeśli jednak chcemy zabezpieczyć stary nick przed tak zwanymi „złodziejami”, możemy dodatkowo:

  • założyć nowe konto na Twitterze. Tradycyjnie, przechodzimy przez cały proces rejestracji, jako nick podając ten, który został przed chwilą zwolniony.
  • konfigurujemy konto tak, by wiadomo było, że nie jest ono używane.
  • jeśli mamy linki do naszego konta na Twitterze na innych stronach i portalach, pamiętajmy, że musimy je na bieżąco uaktualnić.

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…