Home Social Media Jak odnaleźć stare posty na Facebooku?
Social Media - 1 stycznia 2021

Jak odnaleźć stare posty na Facebooku?

Jak znaleźć post na stronie FB?

Zapewne nie raz wystąpiła u Ciebie potrzeba znalezienia starego posta na Facebooku. Czy istnieje jakaś alternatywa od ręcznego przewijania kilometrów tablic i dziesiątek publikacji na grupach? Oczywiście! W kilku prostych krokach możemy odnaleźć stary post i jak przewinąć posty na fb do początku.

Wyszukiwanie postów na swojej tablicy

Zastanawiasz się, „gdzie podziały się moje posty na fb?!”. Szczególnie te, dodane wiele miesięcy temu, mogą być dziś trudne do odnalezienia w gąszczu nowych, opublikowanych postów. Aby je odnaleźć wykonaj poniższe zalecenia.

    1. Wchodzimy na swoją tablicę na facebooku klikając na górnym niebieskim pasku ikonkę ze swoim zdjęciem profilowym.
    2. Klikamy przycisk „Dziennik aktywności” znajdujący się w prawym dolnym rogu zdjęcia w tle.

Następnie mamy dwie możliwości wyszukania starego posta – po frazie (słowie kluczowym) lub po dacie opublikowania. W ten sposób możemy znaleźć stare posty na fanpage.Jeśli pamiętamy tytuł lub słowo kluczowe, które znajdowały się w treści starego posta – klikamy w pole wyszukiwarki „Wyszukiwanie aktywności” i klikamy lupkę lub przycisk Enter na klawiaturze. Po chwili pojawiają nam się wszystkie posty, w których znajduje się dane słowo.

Jak odnaleźć stare posty na FB?

Jeśli jedyne co pamiętamy to mniej-więcej czas publikacji postu, możemy wykorzystać przyciski po prawej stronie pola wyszukiwania z poprzedniego akapitu. Znajdują się tam kolejno ubiegłe lata (od momentu założenia konta na facebooku) – 2019, 2018, 2017 itd.

Jak przewinąć posty na FB do początku?

Szukając swoich starszych postów, wydaje się, że najłatwiejszą i najbardziej wygodną opcją byłoby przewinięcie postów Facebook do początku historii i przeglądanie ich chronologicznie. Aby to zrobić należy z menu po lewej stronie wybrać pozycję „Rodzaje aktywności”, a następnie „Twoje posty” i z rozwiniętego menu jedną z czterech możliwości:

  1. Aktualizacje tekstowe, zameldowania, notatki i nie tylko,
  2. Zdjęcia i filmy,
  3. Twoje relacje,
  4. Posty z innych aplikacji.

To, co będzie nas najbardziej interesować, jeśli chcemy odnaleźć stare posty to punkt pierwszy tj. aktualizacje tekstowe. Wówczas na ekranie głównym zobaczymy wszystkie napisane przez nas na tablicy posty. Możemy również przewinąć je do samego początku historii.

Jak znaleźć post na FB po dacie?

Wyszukiwanie postów po dacie jest możliwe w tym samym miejscu, co opisane wyżej. Jeśli znamy datę umieszczenia posta, którego treść nas interesuje, wystarczy, że posłużymy się skrótem klawiszowym CTRL+F i wpiszemy tę datę. Wówczas wyszukamy nasz stary post na FB pod dacie publikacji. Pamiętajmy jednak, że datę wpisujemy zgodnie z następującym wzorem: dni liczbowo, miesiąc słownie i rok ponownie liczbowo np. 13 kwietnia 2021 roku.

Wyszukiwanie postów w których Cię oznaczono i postów innych osób na Twojej osi czasu

We wcześniej wspomnianym „Dzienniku aktywności” po lewej stronie znajdują się różne filtry. Dzięki nim klikając np. w „Posty w których Cię oznaczono” lub „Posty innych osób na Twojej osi czasu” możesz szybciej dotrzeć do starych publikacji i przeszukać tablice swoich znajomych.


Wyszukiwanie starych postów w grupach

  1. Wchodzimy do grupy na facebooku, w której chcemy odnaleźć post.
  2. Z panelu po lewej stronie pod nazwą grupy wybieramy okno wyszukiwarki „Szukaj w tej grupie” i wpisujemy słowo kluczowe, a następnie klikamy lupkę lub przycisk Enter.

W ten oto sposób możemy odnaleźć swoje stare posty na Facebooku, zarówno w grupach, w których jesteśmy członkami, jak i na tablicy.

 

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…