Jeśli korzystasz aktywnie z internetu na pewno posiadasz konta na wielu różnych portalach, od Facebooka począwszy, po inne Social Media jak Twitter, Instagram czy Pinterest, a na kontach w portalach horyzontalnych, takich jak Onet czy portalach VOD kończąc. Dobrą praktyką jest stosowanie różnych haseł do każdego z wymienionych portali, co zabezpiecza użytkownika przed ewentualnym atakiem hakerskim, włamem osoby trzeciej i kradzieżą danych, które później mogłyby posłużyć do niekoniecznie zgodnych z prawem celów. Niestety często zdarza się, że mają dużo różnych konta, loginów, adresów e-mail czy haseł zapominamy je w momencie, kiedy musimy się zalogować. Bardzo często przytrafia się to użytkownikom na Facebooku. Dziś opowiemy więc jak odzyskać hasło do Facebooka. Przedstawiamy dwie, szybkie metody na odzyskanie hasła na FB. Pierwsza z nich odbywa się za pośrednictwem przeglądarki internetowej, druga zaś bezpośrednio na Facebooku. Do dzieła więc – wspólnie odzyskajmy Twoje hasło facebookowe!

Hasło na Facebooku – przypomnienie hasła FB

Jeśli nie pamiętasz swojego hasła, ale pamiętasz login lub adres e-mail możesz skorzystać z pomocy, jaką oferuje portal Facebooka. Wystarczy, ze podczas logowania wybierzesz opcję „Nie pamiętam hasła” lub „Nie pamiętam nazwy konta” (jak na grafice poniżej), a ukaże Ci się formularz z prośba o wypełnienie pola z adresem e-mail. Na wskazany adres przyjdzie mail umożliwiający zresetowanie Twojego hasła Facebook.

resetowanie hasła facebook(Jak odzyskać hasło FB? Wystarczy je zresetować!)

Tak więc w kilku krokach omówmy sobie jak przywrócić hasło na Facebooku:

 1. Wybrać stronę logowania Facebook,
 2. Zaznaczyć opcję „Nie pamiętam hasła”,
 3. Podać swój adres e-mail, login lub numer telefonu,
 4. Wybrać jedną z opcji przysłania linku aktywującego możliwość resetu hasła na Facebooku (e-mail, telefon, konto Google),
 5. Dokonać resetu hasła.

Jak odzyskać hasło Facebook za pomocą przeglądarki?

Dla zapominalskich, którzy nie mogą sobie przypomnieć, jak brzmi ich hasło do portalu społecznościowego Facebook jest jeszcze inna deska ratunku. Przypomnienie hasła może odbywać się również za pomocą przeglądarki Mozilla Firefox, która posiada taką opcję w narzędziach. W odpowiednim miejscu w opcjach możemy sprawdzić jakie jest nasze hasło do Facebooka ale również innych portali, takich jak np. Showmax. Jak więc odzyskać hasło za pomocą Mozilli? To proste, wystarczy postępować zgodnie z poniższymi regułami:

 1. Wybrać w prawym górnym rogu otwartej przeglądarki „Narzędzia” (tzw. ikona hamburgera),
 2. Kliknąć w „Opcje”,
 3. Przejść do miejsca „Prywatność i bezpieczeństwo”,
 4. Znajdujemy „Dane logowania i hasła”,
 5. Klikamy „Zachowane dane logowania”,
 6. Wybieramy opcję „Wyświetla zachowane hasła”,
 7. Potwierdzamy chęć wyświetlenia haseł i wyszukujemy interesujący nas portal (w tym wypadku Facebook).

hasła mozilla firefox

(Odzyskiwanie hasła FB bezpośrednio z poziomu przeglądarki)

Zaznaczyć należy, że ta metoda odzyskiwania hasła na Facebooku sprawdza się jedynie, jeśli wcześniej byliśmy już kiedyś zalogowani na stronie FB na naszym koncie za pośrednictwem tej przeglądarki na tym komputerze. W przeciwnym wypadku radzimy zastosować pierwszą opisaną metodę odzyskania hasła Facebook.

Jak zmienić lub zresetować hasło Facebook?

Jak widać, utrata hasła swojego konta Facebook to jeszcze nie koniec świata. Na pewno nie należy się szybko załamywać, gdyż opisane metody odzyskania lub zmiany hasła są naprawdę szybkie i skuteczne. Oczywiście mogą zdarzyć się przypadki, że nasze nieskuteczne próby logowanie na Facebooku spowodowane są kradzieżą danych logowania i zmianą hasła przez osobę trzecią. W takim wypadku należy bezzwłocznie skontaktować się z administracją portalu Facebook, która na pewno pomoże nam zablokować niechciane konto na portalu społecznościowym.

 

11 Comments

 1. zapomniałam hasła na moją stronę facebook ,a na pocztę nie pocztę nie dochodzi . Nie wiem jak to zrobić

 2. Zapomniałam hasła do facebooka i wykorzystałam wszystkie metody podane przez Was w artykule oraz w sieci, niestety nic kompletnie nie działa. Czy jest jakiś inny sposób? Poniżej przesyłam co próbowałam zrobić do tej pory, może Wy wpadniecie na pomysł, co mogę jeszcze zrobić. Poniżej opis sytuacji oraz jakie akcje podejmowałam:
  – mam ustawione dwuskładnikowe uwierzytelnianie, co jest pierwszym problemem. Wpisując adres mailowy nie dochodzi link do resetu hasła (sprawdzałam spam, wprowadzałam różne adresy mailowe, nic), wpisując numer telefonu nie przychodzi sms (również sprawdzałam różne numery).
  – mam też ustawione zaufane kontakty, sztuk 3. Dostałam kody od znajomych, wprowadziłam i tu pojawił się komunikat: Za często próbujesz, spróbuj później. No więc czekałam, najpierw 24 h (tak jest napisane w centrum pomocy), nic nie dało, dalej pojawia się komunikat, następnie 48h i ostatnio prawie cały tydzień. Myślałam, że tydzień pomógł, bo pojawił się nowy komunikat, że kody wygasły, to ja oczywiście wzięłam nowe, wpisałam i pojawił się ten sam komunikat co wcześniej, czyli: za często próbujesz ( w zasadzie czekać próbuję cały czas i cyklicznie, co parę tygodni, porszę znajomych o kody i zawsze kończy się na tym samym, czasami też pojawia się kominikat, że podany mail jest wykorzystywany przez inne konto, ale jak kliknę jeszcze raz, to wtedy mogę znowu wpisać kody i wtedy pojawia ten samy komunikat co od zawsze)
  – poza tym, próbowałam też: różnych przeglądarek, trybu incognito, usuwania plików cookies. Przeszukałam internet jak dostać się do centrum pomocy facebooka, znalazłam jakiś link i bombarduję ich mailami, ale nie ma odpowiedzi (na jakiejś stronie było napisane, że nie ma centrum pomocy facebooka na EU, więc może nie dochodzi), próbowałam też społeczność facebooka, ale tam nikt nie odpowiada na żadne pytania związane z odzyskaniem hasła. Próbowałam też pisać na stronach, które niejako pośredniczą w kontakcie z centrum pomocy, majac nadzieje, że może mogą się przebić do fb spoza EU).

  Już nie mam pomysłu. Jestem zalogowana na dwóch kontach (w telefonie i jednym, prywatnym komputerze), ale że nie mam zapisanego hasła w przeglądarce, nie mogę po prostu podejrzeć. Może jest jakiś sposób, żeby sprawdzić jakie jest hasło na koncie, na którym jestem aktywnie zalogowana?

  1. Cześć. Czy udalo Ci się odzyskać swoje hasło albo skorzystać w końcu z którejś z opcji jego odzyskania? Mój mąż ma dokladnie taki sam problem jak ten opisany przez Ciebie powyżej.

   1. Cześć wam ? mam identycznie ten sam problem. Zalogowany jestem tylko na moim telefonie (a chcę go zmienić) profil na fb mam od 11 i nie chcę go zmieniać. Może jest jakaś infolinia z pomocą techniczną fb ???

 3. Wiem ze wczesniej FB prosił o potwierdzenie dowodem tozsamosci,a teraz nawet mi się nie pokazuje ten komunikat. Po prostu nie ma możliwości odzyskania konta i juz

 4. Mam problem z dostępem do mojego konta, które niesłusznie zostało zablokowane przez fb. Nie otrzymałam kodu sms do logowania. Próbowałam oddzyskać moje konto z innego konta i zostałam zablokowana przez fb za podszywanie się za kogoś innego. Wysłałam dowód tożsamości otrzymałam wiadomość że nie mogą mi pomóc co mam zrobić?

 5. Jak odzyskac zahakowane konto brak dostepu do hasla bo zmienione na fb jak i meila nie ma alternatywnego meila ani nr tel jedynie 3 kontakty alternatywne ale to nie dziala 🙁

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Asystent Google – co powinieneś o nim wiedzieć?

Od dosyć dawna mamy możliwość używania sztucznej inteligencji, naszego wirtualnego asysten…