Home Social Media Jak odzyskać hasło do Facebooka?
Social Media - 1 kwietnia 2023

Jak odzyskać hasło do Facebooka?

Straciłeś swoje konto na Facebooku? Sprawdź jak odzyskać hasło do FB

Straciłeś dostęp do swojego FB? Nie przejmuj się, jeszcze nie wszystko stracone, a Twoje konto na Facebooku będzie możliwe do odzyskania! Jeśli od Twojego ostatniego logowania minęło już dużo czasu i po prostu zapomniałeś danych do logowania, a co więcej nie wiesz nawet na jaki adres e-mail przeprowadzona została rejestracja FB. Proces odzyskiwania konta będzie możliwy i w tym tekście Cię przez niego przeprowadzimy.

Odzyskanie konta Facebook bez e-maila i telefonu nie jest prostą sztuką, jednak nie jest też niemożliwą. Procedura jest skomplikowana i wielu ludzi na pewnym etapie, po prostu rezygnuje zniechęcona z dalszych starań o odzyskanie hasła i loginu do konta FB bez maila i telefonu. Zobacz, jak to zrobić.

W tym artykule postaramy się przedstawić zarówno sposoby na odzyskanie utraconego konta, jak i na zalogowanie bez adresu e-mail czy numeru telefonu połączonego z kontem Facebook.

Logowanie do Facebooka

Jeśli korzystasz aktywnie z internetu na pewno posiadasz konta na wielu różnych portalach, od Facebooka począwszy, po inne Social Media jak Twitter, Instagram czy Pinterest, a na kontach w portalach horyzontalnych, takich jak Onet czy portalach VOD kończąc. Dobrą praktyką jest stosowanie różnych haseł do każdego z wymienionych portali, co zabezpiecza użytkownika przed ewentualnym atakiem hakerskim, włamem osoby trzeciej i kradzieżą danych, które później mogłyby posłużyć do niekoniecznie zgodnych z prawem celów. Niestety często zdarza się, że mając dużo różnych kont, loginów, adresów e-mail czy haseł zapominamy je w momencie, kiedy musimy się zalogować. Bardzo często przytrafia się to użytkownikom na Facebooku. Dziś opowiemy więc jak odzyskać hasło do Facebooka. Przedstawiamy dwie, szybkie metody na odzyskanie hasła na FB. Pierwsza z nich odbywa się za pośrednictwem przeglądarki internetowej, druga zaś bezpośrednio na Facebooku. Do dzieła więc – wspólnie odzyskajmy Twoje hasło facebookowe!

Hasło na Facebooku – przypomnienie hasła FB

Jeśli nie pamiętasz swojego hasła, ale pamiętasz login lub adres e-mail możesz skorzystać z pomocy, jaką oferuje portal Facebooka. Wystarczy, ze podczas logowania wybierzesz opcję „Nie pamiętam hasła” lub „Nie pamiętam nazwy konta” (jak na grafice poniżej), a ukaże Ci się formularz z prośba o wypełnienie pola z adresem e-mail. Na wskazany adres przyjdzie mail umożliwiający zresetowanie Twojego hasła Facebook.

resetowanie hasła facebook(Jak odzyskać hasło FB? Wystarczy je zresetować!)

Tak więc w kilku krokach omówmy sobie jak przywrócić hasło na Facebooku:

 1. Wybrać stronę logowania Facebook,
 2. Zaznaczyć opcję „Nie pamiętam hasła”,
 3. Podać swój adres e-mail, login lub numer telefonu,
 4. Wybrać jedną z opcji przysłania linku aktywującego możliwość resetu hasła na Facebooku (e-mail, telefon, konto Google),
 5. Dokonać resetu hasła.

Jak odzyskać konto na fb bez maila i telefonu

Co jednak, jeśli nie mamy dostępu do konta e-mail, za pomocą którego przeprowadzona została rejestracja na Facebook. Niekiedy jednak nie możemy przypomnieć sobie nawet naszych danych logowania do maila! Czy możliwe jest wówczas odzyskanie konta na FB, jeśli nie mamy dostępu nawet od naszej skrzynki e-mail? Jest to możliwe, aczkolwiek nieco trudniejsze. Szczegóły poniżej.

Jak odzyskać hasło Facebook za pomocą przeglądarki?

Dla zapominalskich, którzy nie mogą sobie przypomnieć, jak brzmi ich hasło do portalu społecznościowego Facebook jest jeszcze inna deska ratunku. Przypomnienie hasła może odbywać się również za pomocą przeglądarki Mozilla Firefox, która posiada taką opcję w narzędziach. W odpowiednim miejscu w opcjach możemy sprawdzić jakie jest nasze hasło do Facebooka ale również innych portali, takich jak np. Showmax. Jak więc odzyskać hasło za pomocą Mozilli? To proste, wystarczy postępować zgodnie z poniższymi regułami:

 1. Wybrać w prawym górnym rogu otwartej przeglądarki „Narzędzia” (tzw. ikona hamburgera),
 2. Kliknąć w „Opcje”,
 3. Przejść do miejsca „Prywatność i bezpieczeństwo”,
 4. Znajdujemy „Dane logowania i hasła”,
 5. Klikamy „Zachowane dane logowania”,
 6. Wybieramy opcję „Wyświetla zachowane hasła”,
 7. Potwierdzamy chęć wyświetlenia haseł i wyszukujemy interesujący nas portal (w tym wypadku Facebook).

hasła mozilla firefox(Odzyskiwanie hasła FB bezpośrednio z poziomu przeglądarki)

Zaznaczyć należy, że ta metoda odzyskiwania hasła na Facebooku sprawdza się jedynie, jeśli wcześniej byliśmy już kiedyś zalogowani na stronie FB na naszym koncie za pośrednictwem tej przeglądarki na tym komputerze. W przeciwnym wypadku radzimy zastosować pierwszą opisaną metodę odzyskania hasła Facebook.


Logowanie Facebook bez adresu e-mail

Warto poruszyć jeszcze inną, bardzo ważną kwestię dotyczącą braku posiadania konta e-mail. Mianowicie, niekiedy chcemy wyłącznie zalogować się do Facebooka bez adresu e-mail. Możemy znać hasło do FB, jednak nie pamiętać, na jaki adres mailowy zostało to konto założone. Tutaj sytuacja jest o wiele prostsza, gdyż logowanie bez adresu e-mail jest możliwe. Wystarczy zalogować się po nazwie użytkownika, gdyż Facebook udostępnia również taką opcję.

Jak zalogować się na FB za pomocą numeru telefonu?

Aby zalogować się na Facebook bez adresu e-mail wystarczy podać numer telefonu. Po wybraniu opcji „Nie pamiętam nazwy konta” należy wpisać swój numer telefonu, oczywiście jeśli wcześniej dodaliśmy nasz numer telefonu w ustawieniach swojego konta. Jeśli natomiast nie posiadacie połączonego z kontem numeru telefonu to czeka Was logowanie do FB bez e-maila i telefonu.

logowanie facebook telefon

Jak zalogować się na FB bez maila i loginu za pomocą nazwy konta?

Jeśli nie posiadamy ani adresu e-mail ani numeru telefonu połączonego z kontem Facebook jeszcze nie wszystko stracone. Istnieje jeszcze opcja zalogowania do Facebook’a za pomocą nazwy własnego konta zamiast adresu mailowego czy numeru telefonu. Należy wpisać swoje nazwisko, lub nazwę konta, czyli nazwę naszego użytkownika na FB. Wówczas, narzędzie będzie samo próbowało dopasować usera do naszego konta. W przypadku logowania za pośrednictwem nazwy konta najważniejsze jest to, że nie musimy znać dokładnej nazwy, a jedynie przybliżoną, gdyż Facebook samemu nam wskaże swoje propozycje kont do logowania. Nazwę konta należy wpisać w to samo pole, w którym podczas logowania dodajemy adres e-mail.

Sposoby logowania Facebook bez adresu e-mail:

 1. Logowanie za pośrednictwem numeru telefonu,
 2. Logowanie za pośrednictwem nazwy konta.

Jak zmienić lub zresetować hasło Facebook?

Jak widać, utrata hasła swojego konta Facebook to jeszcze nie koniec świata. Na pewno nie należy się szybko załamywać, gdyż opisane metody odzyskania lub zmiany hasła są naprawdę szybkie i skuteczne. Oczywiście mogą zdarzyć się przypadki, że nasze nieskuteczne próby logowanie na Facebooku spowodowane są kradzieżą danych logowania i zmianą hasła przez osobę trzecią. W takim wypadku należy bezzwłocznie skontaktować się z administracją portalu Facebook, która na pewno pomoże nam zablokować niechciane konto na portalu społecznościowym.

Jak zmienić hasło na Facebooku?

W dzisiejszych czasach, kiedy większość naszych aktywności odbywa się w sieci, bezpieczeństwo naszych danych osobowych i kont w serwisach społecznościowych jest niezwykle ważne. Hasło do naszego konta na Facebooku jest jednym z kluczowych elementów zabezpieczających naszą prywatność i poufność informacji. Dlatego warto regularnie zmieniać hasło i stosować pewne zasady bezpieczeństwa przy jego tworzeniu. Poniżej dowiesz się jakie są kroki niezbędne do zmiany hasła do konta Facebook w przeglądarce i aplikacji mobilnej, a także podpowiemy Ci, jakie elementy powinno zawierać silne hasło.

Jak zmienić hasło do FB w przeglądarce?

Można również zmienić hasło do Facebooka, będąc już zalogowanym na swoje konto w przeglądarce, wykonując następujące kroki:

 1. Kliknij na ikonę ustawień (trzy poziome kreski) znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu.
 2. Przewiń w dół i kliknij „Ustawienia i prywatność”.
 3. Wybierz opcję „Ustawienia”.
 4. Kliknij na „Bezpieczeństwo i logowanie”.
 5. Kliknij na „Zmień hasło”.
 6. Wpisz aktualne hasło, a następnie nowe hasło.
 7. Kliknij „Zmień hasło”.

Upewnij się, że nowe hasło jest bezpieczne i trudne do odgadnięcia. Można to osiągnąć poprzez użycie kombinacji dużych i małych liter, cyfr i symboli oraz unikanie łatwych do odgadnięcia haseł, takich jak daty urodzenia czy imiona rodzeństwa.

Jak zmienić hasło do FB w aplikacji?

Można również zmienić hasło do Facebooka, będąc już zalogowanym na swoje konto w aplikacji, wykonując następujące kroki:

 1. Kliknij na trzy poziome kreski w prawym dolnym rogu ekranu.
 2. Przewiń w dół i kliknij na „Ustawienia i prywatność”.
 3. Wybierz opcję „Ustawienia”.
 4. Kliknij na „Bezpieczeństwo i logowanie”.
 5. Kliknij na „Zmień hasło”.
 6. Wpisz aktualne hasło, a następnie nowe hasło.
 7. Kliknij „Zmień hasło”.

Upewnij się, że nowe hasło jest bezpieczne i trudne do odgadnięcia. Można to osiągnąć poprzez użycie kombinacji dużych i małych liter, cyfr i symboli oraz unikanie łatwych do odgadnięcia haseł, takich jak daty urodzenia czy imiona rodzeństwa.

19 Comments

 1. Zapomniałam hasła do facebooka i wykorzystałam wszystkie metody podane przez Was w artykule oraz w sieci, niestety nic kompletnie nie działa. Czy jest jakiś inny sposób? Poniżej przesyłam co próbowałam zrobić do tej pory, może Wy wpadniecie na pomysł, co mogę jeszcze zrobić. Poniżej opis sytuacji oraz jakie akcje podejmowałam:
  – mam ustawione dwuskładnikowe uwierzytelnianie, co jest pierwszym problemem. Wpisując adres mailowy nie dochodzi link do resetu hasła (sprawdzałam spam, wprowadzałam różne adresy mailowe, nic), wpisując numer telefonu nie przychodzi sms (również sprawdzałam różne numery).
  – mam też ustawione zaufane kontakty, sztuk 3. Dostałam kody od znajomych, wprowadziłam i tu pojawił się komunikat: Za często próbujesz, spróbuj później. No więc czekałam, najpierw 24 h (tak jest napisane w centrum pomocy), nic nie dało, dalej pojawia się komunikat, następnie 48h i ostatnio prawie cały tydzień. Myślałam, że tydzień pomógł, bo pojawił się nowy komunikat, że kody wygasły, to ja oczywiście wzięłam nowe, wpisałam i pojawił się ten sam komunikat co wcześniej, czyli: za często próbujesz ( w zasadzie czekać próbuję cały czas i cyklicznie, co parę tygodni, porszę znajomych o kody i zawsze kończy się na tym samym, czasami też pojawia się kominikat, że podany mail jest wykorzystywany przez inne konto, ale jak kliknę jeszcze raz, to wtedy mogę znowu wpisać kody i wtedy pojawia ten samy komunikat co od zawsze)
  – poza tym, próbowałam też: różnych przeglądarek, trybu incognito, usuwania plików cookies. Przeszukałam internet jak dostać się do centrum pomocy facebooka, znalazłam jakiś link i bombarduję ich mailami, ale nie ma odpowiedzi (na jakiejś stronie było napisane, że nie ma centrum pomocy facebooka na EU, więc może nie dochodzi), próbowałam też społeczność facebooka, ale tam nikt nie odpowiada na żadne pytania związane z odzyskaniem hasła. Próbowałam też pisać na stronach, które niejako pośredniczą w kontakcie z centrum pomocy, majac nadzieje, że może mogą się przebić do fb spoza EU).

  Już nie mam pomysłu. Jestem zalogowana na dwóch kontach (w telefonie i jednym, prywatnym komputerze), ale że nie mam zapisanego hasła w przeglądarce, nie mogę po prostu podejrzeć. Może jest jakiś sposób, żeby sprawdzić jakie jest hasło na koncie, na którym jestem aktywnie zalogowana?

  1. Cześć. Czy udalo Ci się odzyskać swoje hasło albo skorzystać w końcu z którejś z opcji jego odzyskania? Mój mąż ma dokladnie taki sam problem jak ten opisany przez Ciebie powyżej.

   1. Cześć wam ? mam identycznie ten sam problem. Zalogowany jestem tylko na moim telefonie (a chcę go zmienić) profil na fb mam od 11 i nie chcę go zmieniać. Może jest jakaś infolinia z pomocą techniczną fb ???

 2. Mam problem z dostępem do mojego konta, które niesłusznie zostało zablokowane przez fb. Nie otrzymałam kodu sms do logowania. Próbowałam oddzyskać moje konto z innego konta i zostałam zablokowana przez fb za podszywanie się za kogoś innego. Wysłałam dowód tożsamości otrzymałam wiadomość że nie mogą mi pomóc co mam zrobić?

 3. Skradziono mi konto na instagramie oraz maila, odzyskałam do nich dostęp, ale wszystko, co opublikuję na swoim instagramie automatycznie pojawia się na stronie złodzieja. Nie wiem jak mogę odpiąć stronę złodzieja od mojego instagrama. Ktoś ma jakiś pomysł? Dodam, że zmieniłam nazwę, maila, hasło i nie mam żadnych podpiętych aplikacji.

 4. Witam ,
  Jak się mogę zalogować na fb?
  Parę lat nie wylogowywałam się na tel . Dziś przez przypadek to zrobiłam i teraz masakra !
  Nie pamiętam ani adresu e-mail ,ani hasła . Adres Stary i już dawno nie używany (mam inny)
  Czy jest jakiś sposób? ????

 5. Mam dokładnie to samo. Walczę z facebookiem od wczoraj. Nie przyszedł na alternatywny mail żadnej link pomagający w odzyskaniu dostępu. Forma smsów też nie działa. Czy komuś udało się rozwiązać problem?

 6. A jeśli pamiętam hasło ale nie pamiętam numeru telefonu? założyłem konto jako dziecko na numer telefonu którego już nie mam, o koncie zapomniałem na kilka lat dopóki jeden ze znajomych nie zapytał się dlaczego mam 10 letnie dziecko na zdjęciu. teraz chce je usunąć ale nie moge, pomocy

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…