Home WEB i technologie Jak odzyskać hasło do konta gmail?
WEB i technologie - 10 listopada 2019

Jak odzyskać hasło do konta gmail?

Odzyskiwanie hasła gmail

Jak odzyskać utracone hasło do gmaila? W przypadku, kiedy zdarzy się nam zapomnieć hasło do konta gmail, nie wszystko jest stracone. Poprzez wykonanie kilku prostych czynności jesteśmy w stanie uratować sytuację. Poniższe kroki umożliwią ponowne korzystanie z usług, które oferuje nam Gmail. Z treści dowiesz się:

  • Jak odzyskać hasło gmail
  • Jak odzyskać konto gmail w przypadku zapomnianego e-maila

„Nie pamiętam hasła gmail” – Co robi gdy zapomnimy hasła?

Odzyskanie hasła gmail jest jak najbardziej możliwe. W pierwszy kroku należy przejść na stronę rozwiązywania problemów z logowaniem Google

nie pamiętam hasła gmail

Po wybraniu nie znam swojego hasła i podaniu swojego adresu e-mail oraz przepisania w odpowiednie pole kodu z obrazka, Google poprosi o podanie ostatniego hasła jakie pamiętamy. 

zapomniane hasło gmail

Jeżeli uda się podać prawidłowe hasło – automatycznie zostaniemy zalogowani do konta. 

W przypadku podania nieprawidłowego hasła Google rozpocznie procedurę weryfikacji konta. Na tym etapie wszystko zależy od tego ile danych zostało podanych w momencie rejestracji i użytkowania konta. Weryfikacji możemy dokonać poprzez wysłanie kodu SMS, pytania pomocnicze lub przesłanie dodatkowej wiadomości weryfikacyjnej na inne konto pocztowe. Dlatego warto zweryfikować swój numer telefonu gmail, gdyż może być on pomocny podczas ewentualnego odzyskiwania hasła w przyszłości!

Odzyskiwanie konta gmail – zapomniany e-mail i hasło

Taka sytuacja zdarza się bardzo rzadko, ale jest niestety realna. Wtedy odzyskanie hasła do gmail jest trudniejsze, nie mniej, nie niemożliwe.

Pierwszym krokiem jakim możemy wykonać jest przejście na stronę rozwiązywania problemów z logowaniem Google.

Następnie jesteśmy zmuszeni zaznaczyć – nie znam swojej nazwy użytkownika.

W kolejnym etapie będziemy poproszeni o podanie dodatkowych danych, czyli pomocniczego adresu e-mail lub numeru telefonu. Jeżeli w tym momencie podamy prawidłowe dane to system zaproponuje nam nazwę użytkownika oraz dalszą procedurę zmiany hasła do konta. W przypadku błędnych danych Google poinformuje o braku takiego konta. Wtedy możemy spróbować podać inne dane pomocnicze. 

Zobacz też:

Sprawdź również

Jak założyć konto PayPal?

PayPal jest jedną z najpopularniejszych platform płatniczych na świecie, umożliwiającą szy…