Home Social Media Jak odzyskać konto WhatsApp
Social Media - 22 maja 2020

Jak odzyskać konto WhatsApp

WhatsApp - odzyskiwanie konta

Chcesz odzyskać konto WhatsApp? Jeśli z jakiegoś powodu straciłeś dostęp do WhatsApp lub podejrzewasz, że z twojego konta korzysta ktoś obcy i zastanawiasz się, jak je odzyskać, trafiłeś w dobre miejsce. Jak zatem odzyskać konto?

Jak odzyskać konto WhatsApp w przypadku zmiany urządzenia

Jeśli chcesz używać swojego starego konta WhatsApp na nowym telefonie z nowym numerem telefonu, możesz skorzystać z funkcji zmiany numeru. Zanim możliwa będzie zmiana numeru, musisz upewnić się, że posiadasz aktywne połączenie z Internetem oraz posiadać dostęp do starego konta WhatsApp. Najpierw sprawdź, czy stary numer telefonu wciąż jest połączony z kontem, wybierając więcej opcji i wchodząc w ustawienia.

Zobacz też: Jak zainstalować WhatsApp na komputerze?

Teraz możesz przystąpić do właściwego procesu. Po zmianie numeru na starym telefonie pobierz aplikację WhatsApp na nowy smartfon i spróbuj się zalogować. Jeśli przed zmianą numeru nie utworzyłeś kopii zapasowej, możesz zrobić to teraz. Wystarczy, że ponownie zweryfikujesz nowy numer telefonu i przywrócisz kopię zapasową. Pamiętaj, że opcja zmiany numeru wiąże się z usunięciem konta powiązanego ze starym numerem.

Utracone konto Whatsapp – kradzież konta

Co zrobić jeśli ktoś nam ukradnie konto w aplikacji WhatsApp? W przypadku kradzieży konta WhatsApp sprawa wygląda nieco inaczej. Na początek zaloguj się do WhatsApp podając swój numer telefonu, a następnie podaj otrzymany SMS-em automatycznie wygenerowany 6-cyfrowy kod. W ten sposób osoba korzystająca z twojego konta zostanie wylogowana.

Zobacz też: Jak odzyskać konto TikTok

Nieco trudniej będzie w przypadku, gdy osoba, która przejęła konto włączyła tak zwaną weryfikację dwuetapową, do której potrzebny będzie PIN. Jeśli go nie znasz lub nie pamiętasz, jest sposób, by go zdobyć. W takim wypadku należy po prostu odczekać tydzień i ponownie się zalogować. Po tym czasie będziesz mógł ponownie rozpocząć uwierzytelnianie, które nie będzie wymagać wpisywania PIN-u. Jedynym minusem jest utrata wszystkich niedostarczonych wiadomości. Dopilnuj, żeby ponowna weryfikacja numeru nastąpiła w ciągu miesiąca, inaczej twoje konto zostanie usunięte, a jego miejsce zastąpi zupełnie nowe.

Utracone konto WhatsApp – zapomniany kod PIN

Co prawda WhatsApp nie pomoże w przywróceniu hasła, istnieje jednak możliwość zresetowania PIN-u na drodze podwójnej weryfikacji. W tym przypadku również istnieje  pewien haczyk – wszystkie wiadomości starsze niż tydzień zostaną usunięte. Jeśli wcześniej nie skonfigurowałeś adresu e-mail dla swojego konta, dobrze jest to zrobić – zwłaszcza jeśli zdecydowałeś się na weryfikację dwuetapową.

Na początek wejdź w WhatsApp. Kiedy aplikacja poprosi o podanie PIN-u, stuknij w link „Zapomniałem PIN”. Po pojawieniu się nowego okienka, wybierz opcję „Wyślij wiadomość e-mail”. Dzięki temu dostaniesz nowy PIN na adres e-mail, którego będziesz mógł użyć w celu zakończenia weryfikacji. Jeśli nie wpiszesz PIN-u, który otrzymałeś przez maila, przez siedem dni nie będziesz miał możliwości zalogowania, tak jak przypadku standardowej weryfikacji dwuetapowej. Dopiero po upływie tego czasu będziesz mógł ustawić nowy PIN. W dalszej kolejności wciśnij przycisk „OK”. Otrzymasz e-mail z linkiem przekierowujący cię do twojego konta  na WhatsApp na twojej przeglądarce. W kolejnym kroku potwierdź, że naprawdę chcesz wyłączyć weryfikację dwuetapową. Gotowe możesz już zalogować się do aplikacji i znowu korzystać ze wszystkich funkcji. Nie zapomnij tylko ponownie skonfigurować weryfikacji dwuetapowej, żeby zabezpieczyć konto na przyszłość.

Zobacz też:

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…