Home Social Media Jak odzyskać usunięte wiadomości z FB?
Social Media - 8 stycznia 2018

Jak odzyskać usunięte wiadomości z FB?

Dowiedz się jak odzyskać usunięte wiadomości z messengera

Jak odzyskać usunięte wiadomości z messengera? Facebook jest miejscem, gdzie internauci każdego dnia wymieniają między sobą miliony wiadomości, publikują niezliczone liczby postów, lajkują, szerują i udostępniają treści pojawiające się na ich tablicach. Czy istnieje możliwość odzyskania raz skasowanej wiadomości na Facebooku? Jeśli tak, to w jaki sposób to zrobić?

Jak odzyskać skasowane wiadomości z FB?

Jeśli omyłkowo skasowałeś jakąś wiadomość przesłaną poprzez messengera lub po prostu ze zdziwieniem zauważyłeś, że gdzieś ona zniknęła i nie możesz jej znaleźć (ze względu na swój wiek została automatycznie zarchiwizowana) nie załamuj się. Często w tych wiadomościach znajdowały się ważne dla Was treści jak hasła, loginy, numery telefonów, które przez dłuższy czas nie były do niczego potrzebne lecz teraz by się przydały lecz, jak na złość, nie ma ich w skrzynce wiadomości facebookowych. Jak odzyskać utracone wiadomości na Facebooku?

Sposoby na odzyskanie usuniętych wiadomości z messengera

Zasadniczo istnieją dwa sposoby, na odzyskanie skasowanych wiadomości na Facebooku. Pierwszy z nich polega na wyciągnięciu ich z archiwum Messengera.

Archiwum messengera

Do archiwum dostają się te wątki, które od wielu miesięcy nie były odświeżane więc znajdziemy tam głównie konwersacje prowadzone z większą ilością osób. Jeśli w swojej skrzynce wiadomości nie widzisz interesujących Cię wątków, a nie przypominasz sobie, żebyś samemu usuwał jakieś wiadomości sprawdź archiwum, zapewne będzie to rozwiązanie Twojego problemu z zagubionymi wiadomościami na FB.

Przeczytaj też:

Aby odnaleźć archiwum wiadomości facebookowych należy w messegerze kliknąć w popularną zębatkę w lewym górnym roku i wybrać opcję „Zarchiwizowane wątki”, tak jak na screenie poniżej.

Jak odzyskać skasowane wiadomości Facebook?

Pobieranie kopii danych z Facebooka

Drugim sposobem na odzyskanie skasowanych wiadomości z FB jest pobranie kopii danych swojego konta. Facebook gromadzi wszelkie ślady naszej aktywności, zarówno tej publicznej jak posty czy zdjęcia, listę znajomych na Facebooku, jak i tej prywatnej, czyli wiadomości. Aby pobrać kopię naszych danych musimy wejść w ustawienia konta, a następnie w ustawieniach ogólnych, nieco niżej zauważymy możliwość pobrania kopii.

dzyskiwanie skasowanych wiadomości Facebook

Kopia danych zawierająca również usunięte wiadomości na Facebooku zostanie przesłana na wskazany adres e-mail.

Jak odzyskać całą konwersację z messengera?

Ważną kwestią jest fakt, że jeśli skasujemy pojedyncze wiadomości z messengera to metodą na odzyskanie tych danych będzie skorzystanie z archiwum, czyli metody opisanej powyżej. Natomiast w przypadku skasowania całej konwersacji (tj. wszystkich rozmów przeprowadzonych na messengerze z danym użytkownikiem) nie znajdziemy jej już nawet w archiwum. Wówczas pozostaje nam jedynie pobrać te wiadomości za pomocą drugiej z metod tj. pobrać kopię danych z Facebooka. Pobieranie informacji z konta Facebook, takich jak skasowane wiadomości jest możliwe w każdym momencie. Można pobrać całą historię lub jedynie jej fragment (wybrany zakres dat). Pobieramy nie tylko wiadomości ale również inne dane, jak zdjęcia, czy posty. Po utworzeniu kopii danych będzie ona dostępna do pobrania na naszym koncie FB przez kilka dni.

Przeglądanie skasowanych wiadomości messenger bez pobierania

Istnieje również możliwość przeglądania wiadomości na messengerze bez konieczności ich pobierania. W dowolnym momencie można to zrobić logując się na FB i przechodząc w link: https://www.facebook.com/your_information/. Tam znajdziemy szereg danych z naszego konta Facebook, które sięgają historycznie od początku naszego konta.

26 Comments

  1. Moja kopia danych nie zawierała usunietych czeci konwersacji, to był zapis tego co jest obecnie a nie całości co do tej pory zostało napisane. Pliki z konwersacji zapisane były w html, nazwy plików zapisane cyfrą od 1 wzwyż w kolejności alfabetycznej Imion.

      1. Wasze podpowiedzi działają na zarchiwizowane wiadomości. Niestety usuniętych nie da się już odzyskać. Post wprowadza nieco w błąd. Czekałem 18 godzin na kopię zapasową, wierząc, że dane uda się jeszcze odzyskać.

  2. Proszę o pomoc mam problem takiej natury potrzebuje odzyskac archiwum z rozmow osoby ktorej nie mam juz w znajomych. Ściagnęłam cale archiwum i nic nie ma sladu zadnego z rozmow. Moge tylko sie domyslac iz przyczyna jest fakt iz nie mam obecie jej w znajomych. Czy jest mozliwosc odzyskania tych rozmow? Co mam zrobic moze ktos mial podobny problem.

  3. To i ja w temacie 🙂 pobrałam swoje wiadomości, ale niestety tylko te aktualne. Nigdzie nie mogłam znaleźć opcji, żeby również z archiwum udało się je odzyskać. Może mi ktoś pomóc jak mam to zrobić ?

  4. Przez przypadek usunęłam konwersacje. Która zawierała bardzo dużo danych których potrzebuje. Jak przywraca kopie to nie ma ich w folderze są tylko te obecne. W spamie też ich nie ma? Co robić.

  5. Witam czy jest możliwe odzyskanie usuniętych wiadomości z mesengera, Facebooka. Zostały skasowane przeze mnie i teraz ich potrzebuje. Robiłem kopię zapasową i to co pisaliscie na górze postu ale nic nie działa. Pokazuje mi tylko stan obecny. Proszę o pomoc bardzo pilna sprawa. Czy może trzeba pisać do FB?

  6. Witam czy jest możliwe odzyskać usunięte wiadomości z mesendzera Facebooka. Zostały usunięte przeze mnie i teraz ich potrzebuje . Robiłem kopię zapasową i to co pisaliscie na górze postu ale nic nie działa. Pokazuje mi tylko stan obecny. Proszę o pomoc bardzo pilna sprawa. Czy może trzeba pisać do FB?

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…