Home Social Media Jak oznaczyć kogoś na FB?
Social Media - 25 czerwca 2020

Jak oznaczyć kogoś na FB?

Dowiedz się jak oznaczyć znajomego na FB

Chcesz sprawdzić jak oznaczyć kogoś na FB? To proste! Opowiemy o tym pokrótce i pokażemy krok po kroku jak wygląda oznaczanie ludzi, firm, stron typu fanpage na różnych urządzeniach (telefonach, dekstopie). Facebook to popularny serwis społecznościowy, z którego korzystają osoby na całym świecie. Umożliwia nie tylko szybką komunikacje, ale także dzielenie się chwilami z życia ze znajomymi. Dodatkowo stał się narzędziem marketingowym, umożliwiającym tworzenie kampanii reklamowych dla konkretnych firm i przedsiębiorstw. Dzięki założeniu fanpage’a, szybciej dotrą oni do potencjalnych klientów i zainteresują ich swoimi produktami. Popularnym zabiegiem jest oznaczanie w postach i zdjęciach. Jak oznaczyć kogoś na fb oraz jak oznaczyć kogoś na fb z telefonu?

Co to znaczy oznaczyć kogoś na FB?

Zacznijmy od wyjaśnienia podstawowych pojęć. Oznaczając daną osobę lub fanpage, tworzymy link prowadzący do danego profilu. Tym samym post może zostać dodany do osi czasu. Jeśli oznaczamy kogoś w zmianie statusu, czy na zdjęciu, automatycznie będzie to widoczne dla naszego grona znajomych, jak i grona znajomych danej osoby. Warto wiedzieć, że po oznaczeniu osoba lub fanpage otrzyma powiadomienie.W zależności od ustawień oznaczenie osoby na FB może wymagać jej akceptacji.

Zatwierdzenie oznaczenia na FB

Dodawanie znaczników do zdjęć czy postów, czasami może wymagać zatwierdzenia przez daną osobę. Wszystko zależy od ustawień prywatności. Możemy też w prosty sposób zarządzać gronem odbiorców. Jak modyfikować na Facebooku opcję wyświetlenia postów, w których nas oznaczono na naszej tablicy? Należy wykonać kilka prostych kroków:

 1. W prawym górnym roku wybrać opcję „Ustawienia”,
 2. Po lewej stornie wybrać sekcję „Oś czasu i oznaczanie”,
 3. Zadecydować kto może widzieć posty, w których zostaliśmy oznaczeni na FB.

Oznaczanie na FB a prywatność

Jak oznaczyć kogoś na Facebooku?

Na wstępie, trzeba wiedzieć, że oznaczanie na Facebooku nie ogranicza się tylko do oznaczania znajomych i tylko na zdjęciach. Mamy dużo możliwości, by zarówno w postach jak i w grupach umieścić link prowadzący do profilu znajomego, a także firmy.

Kogo możemy oznaczyć na FB?

 1. Profile osób prywatnych,
 2. Profile firmowe (tzw. fanpage),
 3. Grupy na Facebooku.

Gdzie możemy oznaczać na FB?

 1. Na osi czasu (na swojej tablicy),
 2. W komentarzach,
 3. Na grupach,
 4. Na fanpage’u.

Jak oznaczyć na osi czasu i profilu firmowym FB

Zacznijmy od oznaczania na osi czasu. Jak oznaczyć znajomego na fb na osi czasu? Otóż zasada jest bardzo prosta, zarówno dla użytkowników komputera jak i telefonu. Na stornie pojawiające się po zalogowaniu, w polu tworzenia posta, gdzie wyświetla się najczęściej napis „co słychać?”. Klikamy tam, a następnie na funkcję oznacz znajomego. Zaczynamy pisać imię i nazwisko, a auto-uzupełnienie pokaże listę dostępnych znajomych o takich samych imionach. Wystarczy wybrać odpowiednią osobę, jej imię i nazwisko powinno zostać podświetlone na niebiesko. Klikamy enter i gotowe. Tak samo działa to w przypadku oznaczania na osi czasu stron firm.

Jak oznaczyć kogoś na grupie FB

Kolejną możliwością jest oznaczanie pod postami, pochodzącymi z różnych grup. Warto wiedzieć, że na Facebooku wyróżniamy grupy:

 • tajne – do których dostęp mają tylko jej członkowie, a zaproszenia mogą pochodzić tylko od znajomych już będących w danej grupie.
 • zamknięte – również tylko dla uczestników, ale przyjmująca zaproszenia z zewnątrz.
 • otwarte – do której dostęp mają wszyscy.

Pamiętajmy, że niezależnie od rodzaju grupy, w postach możemy oznaczać na FB tylko jej członków. Jak oznaczyć osobę w poście na fb?. Zarówno z poziomu telefonu jak i komputera jest to niezwykle proste. Wystarczy w polu komentarza wpisać znak „@”, a tuż po nim zacząć pisać imię i nazwisko znajomego. Następnie zatwierdzić klikając enter. Dodatkowo, posty z grup otwartych, możemy udostępniać na swojej osi czasu, gdzie również możemy oznaczyć znajomych. Wystarczy kliknąć udostępnij, a następnie trzy kropki, które pojawią się w rogu. Wybieramy opcje edytuj i wpisujemy dane znajomego lub, możemy zacząć pisać nazwę fanpage, który chcemy oznaczyć. Całość zatwierdzamy enterem.

Jak oznaczyć kogoś na Fanpage’u?

Następną możliwością jest oznaczanie na fanpage’u, którego jesteśmy administratorem. Niestety, w tym wypadku oznaczanie kogoś na fb będzie bardziej skomplikowane. Pod postem na pasku z napisami: „Lubię to”, „Komentarz” i „Udostępnij” mamy dodatkową małą ikonkę. Po kliknięciu na nią rozwinie się nam dodatkowe menu. Następnym krokiem jest wybranie z listy swojego głównego profilu i w polu komentarzy, zaczynamy wpisywać dane znajomego lub innego funpage’a. Podobnie jak w innych przypadkach, całość zatwierdzamy enterem.

3 Comments

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…