Home Biznes Jak pobierać zdjęcia z Instagrama?
Biznes - 5 listopada 2021

Jak pobierać zdjęcia z Instagrama?

Przeglądając Instagrama, często trafiamy na zdjęcia, które bezpośrednio nas zainteresują. Często są to: inspiracje ze świata mody, ćwiczenia, które mogą urozmaicić nasz trening, różnego rodzaju przepisy kulinarne czy po prostu nietuzinkowe zdjęcia, które urzekły nas swoją oryginalnością.

Chcielibyśmy wtedy zachować takie zdjęcia w swojej galerii, aby móc korzystać z nich w każdej chwili. Niestety sama aplikacja Instagram nie posiada funkcji wewnętrznej, pozwalającej na pobranie zdjęć, więc nie możemy zrobić tego bezpośrednio. Zapisanie zrzutu ekranu nie jest najlepszym pomysłem, zdjęcie wtedy nie tylko potrzebuje przycięcia do odpowiedniego rozmiaru, ale także znacznie traci na jakości, czego byśmy nie chcieli.

Próby pobrania zdjęcia przez przeglądarkę na komputerze mogą być skuteczne, jednak wymagają od nas poświęcenia czasu, a także użycia innego sprzętu, jak laptop. Jak więc pobrać zdjęcie z Instagrama w szybki i wygodny dla nas sposób, tak aby zachowało swoją jakość i rozmiar?

Pobieranie zdjęć z Instagrama przez serwis Polskielajki.pl

Na pomoc przychodzi nam serwis polskielajki.pl, który w swojej bogatej ofercie narzędzi związanych z prowadzeniem konta na Instagramie, posiada funkcję darmowego pobierania zdjęć bezpośrednio na telefon czy komputer. Narzędzie to znajduje się pod tym linkiem – https://polskielajki.pl/pobieranie-zdjec-z-instagrama/, a jego obsługa jest prosta i intuicyjna, ponadto nie wymaga od nas instalowania dodatkowych aplikacji. Jak to zrobić?

Najpierw musimy wejść na podaną stronę, następnie wpisać nazwę interesującego nas konta na Instagramie i rozpocząć wczytywanie. Musimy pamiętać, aby wyszukiwany użytkownik miał profil publiczny. Serwis szybko znajdzie pożądane konto i wyświetli nam wszystkie udostępnione na nim zdjęcia. Teraz pozostaje nam tylko wybrać zdjęcie lub kilka, które chcemy pobrać, zaznaczamy je, a następnie kliknąć przycisk „pobierz”. Wybrane fotografie po chwili znajdują się na naszym dysku czy też telefonie- szybko, łatwo i wygodnie.

Inne sposoby na pobranie zdjęć z Instagrama

Istnieją też inne, alternatywne sposoby na pobranie zdjęć z Instagrama. Kolejnym z nich są strony, które pobierają zdjęcia z podanego linku. Aby to zrobić, musimy znaleźć interesujące nas zdjęcie, następnie korzystając z opcji skopiować jego link. Kolejnym krokiem jest otwarcie w przeglądarce witryny, która posiada funkcję pobierania zdjęcia z linku, tam wklejamy nasz link i pobieramy zdjęcie. Rozwiązanie to ma jednak pewne minusy- jeśli chcemy pobrać kilka innych zdjęć, musimy kopiować każdy link po kolei i wprowadzać je osobno na wybranej stronie. Nie ma możliwości wybierania zdjęć widząc ich miniatury ani także pobierania kilku zdjęć jednocześnie. Kosztuje nas to zatem więcej czasu, a także pracy, trwa dłużej i nie jest tak proste i intuicyjne.

Innym sposobem na pobranie zdjęcia jest użycie jego kodu źródłowego. W tym celu musimy koniecznie użyć przeglądarki w komputerze. Znajdujemy wybrane zdjęcie, klikamy na nie prawym przyciskiem myszy, po czym wybieramy opcję „zbadaj element”. Naszym oczom ukaże się kod, z którego musimy skopiować link do zdjęcia i otworzyć go bezpośrednio w przeglądarce co pozwoli nam na pobranie zdjęcia. Minusem tej metody jest konieczność użycia komputera, co może być przeszkodą, gdy przeglądamy Instagrama na telefonie i chcemy mieć dane zdjęcie w swojej galerii już teraz.

Użytkownicy telefonów mogą skorzystać także z innej możliwości, wybierając jedną z licznych aplikacji pozwalających na pobieranie zdjęć z serwisu Instagram prosto na telefon. Aplikacje te są łatwo dostępne do pobrania, a ich używanie nie powinno sprawić nam większych problemów.

Jak pobrać zdjęcie z Instagrama? – podsumowanie

Reasumując, zdecydowanie najszybszym i najlepszym sposobem jest użycie narzędzia oferowanego przez serwis Polskielajki.pl. Jest to darmowe, bardzo intuicyjne i skuteczne narzędzie, które nie wymaga od nas pobierania żadnych dodatkowych aplikacji, a działa zarówno przy użyciu telefonu jak i komputera, dzięki czemu możemy użyć go w każdej chwili i w każdych warunkach.

Sprawdź również

Czym jest lokalne SEO? Czy warto w nie zainwestować?

Szukając sposobów, by zwiększyć widoczność swojego biznesu w regionie, warto zainwestować …