Home Social Media Jak pobrać film z Facebooka?
Social Media - 11 grudnia 2017

Jak pobrać film z Facebooka?

Zastanawiasz się jak pobrać film z FB? Oto proste rozwiązanie!

Umiejętność pobierania filmów z Facebooka może się okazać nieocenione z prostego powodu. Algorytm tego popularnego medium społecznościowego działa w takim sposób, że właściwie przy każdym odświeżeniu może nam się pokazać na tablicy inna treść. Oznacza to bardzo wysoki stopień ulotności materiałów wyświetlanych na FB. Post, który widzimy obecnie, za godzinę, czy nawet za pięć minut może być trudny do odnalezienia. Warto więc dowiedzieć się jak zapisywać na dysku filmy z Facebooka.

Pobieranie filmów FB

Kiedy kilka lat temu Facebook wprowadził możliwość umieszczania filmików na tablicy użytkownicy ochoczo zaczęli korzystać z tej możliwości. Coraz szybszy Internet, który internauci mają w domach i swoich smartfonach sprawia, że oglądanie materiałów video staje się jeszcze prostsze i bardziej dostępne. Co więcej, ten rodzaj contentu w sieci wydaje się być niezwykle atrakcyjny dla użytkowników (a co za tym idzie reklamodawców), którzy chętnie wymieniają się filmikami, przesyłają je sobie nawzajem, zostawiają lajki i udostępniają na swoich tablicach. Naturalne więc wydaje się, że cześć z nich będzie chciała sobie taki przesłany filmik z FB zapisać na komputerze.

Zapisywanie video z Facebooka na dysk

Aby móc pobrać film z Facebooka na dysk swojego komputera należy wykonać kilka prostych czynności. Oto one:

  1. Najechać kursorem myszy na wybrany materiał video na tablicy swojego Facebooka i po wciśnięciu prawego przycisku wybrać opcję „Pobierz adres URL filmu”. Po kliknięciu adres ten automatycznie zapisze się w schowku i możemy go przekopiować w dowolne miejsce.
  2. Wybrać któreś z popularnych, dostępnych w sieci za darmo narzędzi online do pobierania filmów z adresu URL np. fbdown.net.
  3. Wkleić skopiowany wcześniej adres w odpowiednie pole w narzędziu, a następnie wcisnąć przycisk pobierania.
Pobieranie filmu FB Facebook(Jak pobrać film z FB? To proste!)

Całość nie zajmie więcej niż kilka minut i już po tym czasie możecie się cieszyć z posiadania na własnym dysku filmu pobranego z Facebooka.

Jak pobrać film z FB będąc jego autorem?

Bardzo częstą sytuacją, szczególnie przy prowadzeniu kont firmowych (stron typu fanpage) jest chęć pobrania filmu z naszego własnego profilu. Może zdarzyć się taka sytuacja, że inny pracownik z firmy, zajmujący się kontami w Social Mediach opublikował jakiś czas temu film na naszym profilu, a teraz my chcielibyśmy go pobrać na swój dysk. Jeśli posiadamy dostęp do panelu administracyjnego danego profilu wystarczy zalogować się do menadżera reklam Facebook. Oto kroki, które musimy wykonać, aby pobrać film z własnego konta Facebook:

  1. Logowanie do menadżera reklam,
  2. Wybór opcji „Reklamy na Facebooku”,
  3. Przejście od sekcji „Zasoby”,
  4. Wybór punktu „Filmy”,
  5. Wybór interesujące nas materiału video,
  6. Pobranie go za pomocą prawego przycisku myszy „Pobierz film”.

Narzędzia do publikowania a pobieranie filmu z FB

Jeśli po wykonaniu kroków z wyżej opisanej opcji nie odnalazłeś interesującego Cię filmu możesz poszukać go jeszcze bezpośrednio w opcjach swojego FanPage. Aby to zrobić należy się na nie zalogować i przejść do widocznych w topie strony opcji „Narzędzia publikacji”. Tam natomiast wybieramy zakładkę „Filmy”.

Jak pobrać film Facebook(Pobieranie filmu za pomocą Narzędzia do publikowania)

Jeśli interesujący nas film został kiedykolwiek opublikowany bezpośrednio na tablicy konta FB powinien znaleźć się w tym miejscu i możemy śmiało go ściągnąć odtwarzając film i klikając „opcje” w dolnej części filmu. W ten sposób możemy szybko pobrać film z Facebooka będąc jego właścicielem i adminem konta, na którym został umieszczony.

Wtyczki do przeglądarek za pomocą, których pobierzesz film z FB

Warto odnotować jeszcze fakt istnienia rozszerzeń do przeglądarek takich jak Chrome czy Firefox, które umożliwiają wykrywanie i ściąganie filmów z tablicy Facebook. Takie wtyczki jak: FBDown Video Downloader instaluje się szybko i ukazują się one na stałe w górnym pasku przeglądarki, dzięki czemu towarzyszą nam zawsze, gdy przeglądamy Facebook za pomocą komputera. Warto z nich również korzystać podczas pobierania filmów z fejsa. To szybkie i najprostsze rozwiązanie.

Dlaczego warto pobierać film z Facebooka?

Ktoś może się zastanawiać – skoro dany materiał video udostępniony jest w sieci, czemu mielibyśmy go dodatkowo pobierać na własny dysk. Odpowiedź jest prosta – tak jak wspomniano wcześniej, algorytm Facebooka zdaje się być w tym względzie nieprzewidywalny, a im więcej treści ląduje na naszą tablicę tym mniej trwałe się stają. Jeśli jakiś filmik z Facebooka przykuł w sposób szczególny naszą uwagę lub chcielibyśmy mieć możliwość powrotu do niego w czasie późniejszym idealnym rozwiązaniem będzie pobranie go na dysk. Uchronimy się również w ten sposób przed ryzykiem, że autor postu zawierającego materiał go zwyczajnie usunie i w ten sposób uniemożliwi nam ponowne odtworzenie video.

Jeśli zainteresował Cię ten wpis, przeczytaj również o tym jak usunąć stronę na Facebooku.

2 Comments

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…