Home Social Media Połączenie profili na Facebooku
Social Media - 11 lutego 2016

Połączenie profili na Facebooku

Jak połączyć strony na FB?

Jak połączyć strony na FB? Łącznie stron na Facebooku jest możliwe. Posiadasz więcej niż jeden fanpage i nie masz czasu na ich prowadzenie, bądź z innych powodów chciałbyś zredukować ich ilość, nie tracąc przy tym wygenerowanej społeczności? Facebook oferuje możliwość scalania stron. Jak to zrobić?

Jeśli jesteś właścicielem dwóch lub więcej profili typu fanpage na fejsie istnieje możliwość, aby połączyć je w jeden, na którym zsumowane zostaną liczby lajków, zostaną zachowane posty oraz oceny czy recenzje. Można to zrobić w bardzo łatwy i szybki sposób.

Jak połączyć ze sobą dwa fanpage’e na FB?

Jak połączyć profile na Facebooku? Istnieje kilka warunków, które należy spełnić aby móc dokonać scalenia stron na Facebooku.

Jednym z tych warunków jest tematyka fanpage’a, która musi odpowiadać temu, z którym chcielibyśmy go scalić. Jest to warunek oczywisty, w innym wypadku USERZY mogliby się mocno zdziwić, gdy polubiona przez nich stronka prezentująca śmieszne memy z Internetu nagle zmienia się w reklamę proszku do prania.

Inny warunek to podobna nazwa fanpage’a. Jeśli profile, które chcemy scalić nie mają podobnych nazw połączenie ich będzie mocno utrudnione.
Dodatkowo, jeśli strony mają adres fizyczny (w wypadku firm stacjonarnych) to on również musi w obydwu scalanych fanpage’ach być taki sam.

Jak połączyć dwa konta na facebooku

Aby połączyć dwa konta firmowe na FB Wystarczy zalogować się na jedną ze swoich stron facebookowych, a następnie wybrać w górnym menu opcję „ustawienia”. Tam z listy czynności wybieramy „Połącz strony”, co obrazuje screen poniżej.

scalanie stron facebook

Na tym etapie wybieramy dwa spośród naszych profili typu fanpage i klikamy opcję „Scal strony”. Wówczas Facebook rozpatrzy Twoją prośbę.
Jeśli w tym miejscu nie widzimy żadnych stron do scalenia oznacza to, że algorytm nie wykrył w zbiorze naszych stron takich, które spełniałyby powyższe warunki.

fanpage scalanie

Warto mieć na uwadze fakt, że po scaleniu, czyli de facto wchłonięciu jednego fanpage’a przez drugiego, nie będzie już możliwe cofnięcie tej operacji. Jeśli więc decydujemy się na taki krok należy to dwa razy przemyśleć… Albo potem żałować 😉

Tymczasem zapraszamy na naszego fejsbuka 😉

Zobacz też inne nasze wpisy na temat Facebooka:

6 Comments

  1. Trochę odświeżam temat, ale nigdzie nie mogę znaleźć pomocnej informacji. Mam dwa fp o podobnej nazwie i tematyce: jeden (300 polubień) drugi (1000) jednak ze względu na treści chciałabym ten z 1000 przyłączyć do tego z 300 polubieniami. W jakiej kolejności ustawić te strony by nie połączyło mi ich odwrotnie.

      1. Mam taki sam problem jak Sato, chodzi o to, którą stronę wpisać w pierwsze pole, a które w drugie, bo nie znalazłam nigdzie, które pole odpowiada stronie, która zostanie usunięta, a które tej, co zostanie po scaleniu

  2. Witam, czy mogę prosić o pomoc? Kiedy chcę scalić dwa fanpage pojawia się komunikat Nie można połączyć tych stron, ponieważ należą do różnych kont Menedżera firmy. Wchodzę do managera firmy, managera reklam i obie strony są przypisane do mojego osobistego konta reklamowego. Nie wiem gdzie szukać co jest nie tak. Będę wdzięczna za pomoc.

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…