Serwis YouTube należący do globalnego giganta Google każdego dnia generuje miliardy wyświetleń filmików posiadanych w swoich zasobach. W Polsce jest to niekwestionowany lider rynku, a konkurencyjne portale oferujące video i muzykę online nie mają szans w starciu z YouTube. Co jeśli jednak nie jesteśmy aktualnie podłączeni do Internetu lub jakość naszego połączenia pozostawia wiele do życzenia? Czy jeśli planujemy np. dłuższą podróż pociągiem i wiemy, że z siecią może być kiepsko możemy wcześniej pobrać na swój tablet lub laptop muzykę z YouTube i co więcej zrobić to legalnie? Odpowiedź na to pytanie brzmi: jak najbardziej!

Z artykułu dowiesz się:

Jak pobrać muzykę z YouTube?

Na początku zwróćmy uwagę na fakt, że serwis YouTube nie ma nic przeciwko skopiowaniu któregoś z dostępnych w platformie filmów i umieszczeniu specjalnym kodem na swojej stronie www. Tę operację wykonuje się w bardzo prosty sposób, o czym pisałem m.in. we wpisie „Iframe a SEO” kilka miesięcy temu. YouTube wręcz zachęca do dzielenia się swoimi zasobami, po części dlatego, że zdaje sobie sprawę jakie korzyści mogą wyniknąć, z wirusowego rozprzestrzeniania się treści w sieci.

Pobieranie i udostępnianie muzyki YouTube

Jak ściągnąć muzykę i film z YouTube?

Żeby ściągnąć film lub muzykę z portalu YouTube należy przede wszystkim sprawdzić czy została ona udostępniona przez właściciela praw autorskich. Zgodnie z prawem bowiem jeśli autor nagrania lub wytwórnia muzyczna czy filmowa posiadająca prawa autorskie udostępni dane nagranie lub video w Internecie, możemy je legalnie pobrać. Zakazane jest dalsze udostępnianie do pobrania innym. Poniżej kilka sposobów na pobranie filmów i piosenek z YouTube.

Wtyczki do przeglądarek dzięki którym ściągniesz piosenki z YouTube

Jednym ze sposobów na pobieranie filmów z YouTube jest zainstalowanie dodatku do przeglądarki. Pozwalają one podczas oglądania materiałów video bądź słuchania muzyki kilkoma kliknięciami pobrać odpowiednie pliki bezpośrednio na dysk komputera. To proste i szybkie rozwiązanie. Jeśli korzystamy na co dzień z Mozilli Firefox możemy skorzystać z wtyczki 1-Click YouTube Video Download. Jeśli natomiast korzystamy z Opery wybierzmy nakładkę YouTube Downloader. Chrome, czyli przeglądarka należąca do Google nie posiada wtyczki oferującej ściąganie muzyki z YouTube. Jeśli się mylę i jest na to sposób, dajcie proszę znać w komentarzu).

Serwisy do pobierania muzyki z YouTube

Innym rozwiązaniem, które pozwoli nam ściągnąć filmy z YouTube są specjalne strony internetowe. Są one bardzo szybkie i proste w obsłudze, zwykle wystarczy tylko wkleić link w odpowiednie pole i wskazać format, w jakim chcielibyśmy zobaczyć dany materiał na swoim komputerze (np. MP3, MP4). Po kilku chwilach możemy cieszyć się pobranym filmem lub piosenką. Z pewnością sami znajdziecie odpowiednia dla siebie platformę do pobierania więc nie będę tutaj polecał żadnej, zdarza się bowiem, że strony te mają pełno wirusów więc mimo wszystko rozsądniejszą opcją wydaje się pobieranie muzyki i filmów z YouTube za pomocą wtyczek w przeglądarce.

Programy do pobierania muzyki z YouTube

W sieci znajdziemy też całą masę różnego rodzaju programów do pobierania muzyki i innych plików z YouTube. Większość z nich jest prosta w obsłudze, intuicyjna, dzięki czemu dosłownie w parę chwil możemy cieszyć się z posiadania ulubionej muzyki na własnym komputerze, dzięki czemu możliwe stanie się słuchanie jej offline, bez reklam. Najpopularniejsze programy, za pomocą których ściągniemy muzykę z YT to 4K Video DOwnloader, aTube Catcher i JDownloader. Ich bardziej szczegółowe opisy znajdziecie poniżej:

 4K Video Downloader – darmowy program umożliwiający pobieranie filmów, playlist, kanałów oraz napisów z serwisów naprawdę wielu serwisów. Niezwykle prosta w obsłudze aplikacja pozwalająca cieszyć się filmami w naprawdę wysokiej jakości, zarówno online jak i offline. 4K Video Downloader dostępny jest na systemach: Windows, Ubuntu oraz MacOS. Zawiera on wiele przydatnych opcji, jak serwery proxy umożliwiające pobieranie filmów z zablokowanych regionów czy bezpośredni transport do iTunes.

aTube Catcher – darmowy program służący do pobierania filmów z tysięcy serwisów oraz nagrywania ich na płyty DVD. Na stronie producenta istnieje oszałamiająca liczba przedstawiająca ilość pobrań za pomocą owego serwisu, która wynosi ponad 120 milionów. Przejrzysta i prosta w obsłudze aplikacja nie powinna sprawić nikomu żadnych trudności, przyjemny i wielojęzyczny interfejs już po chwili wydaje się niezwykle zrozumiały.

JDownloader – darmowy, niezależny platformowo program umożliwiający pobieranie wielu plików, w tym filmów. Pozwala on również na rozpoznawanie kodów Captcha, automatyczne wypakowywanie archiwów, upraszcza pobieranie z serwisów hostingowych oraz wiele innych. Potrafi on importować pliki CCF, RSSF a także nowe DLC. Jego obsługa jest również niezwykle prosta, wystarczy wkleić link, a program resztę zrobi za nas.

Jak widać pobieranie muzyki z YT wcale nie jest trudnym zdaniem, wystarczy trochę wolnego czasu i chwila pracy, aby cieszyć się muzyką ściągniętą na swój dysk z YouTube’a. W sieci znajdziemy szereg przydatnych narzędzi, dzięki którym legalnie ściągniemy muzykę z YouTube, tak aby móc nią później cieszyć się będąc offline. Swoją drogą zachęcamy też do zapoznania się z naszym TOP5 serwisów streamingowych, dzięki którym posłuchacie swojej ulubionej muzyki!

Zobacz też:

7 Comments

  1. Teraz już tylko tego używam: github
    Na początku trochę roboty by okiełznać, ale później już nie jesteśmy skazani na żadne wtyczki czy strony internetowe. A po utworzeniu sobie jakiegoś np. pliku wsadowego (piszę o Windowsie), całość można sprowadzić do wklejenia URLa z filmem do linii pleceń i wciśnięcia Enter. Z dodatkowymi, darmowymi enkoderami audio i wideo można iść jeszcze dalej i od razu konwertować do wybranego formatu. Same audio z filmu to też nie problem.

  2. Jest dużo stron oferujących pobieranie z Youtuba, nie trzeba nic już instalować na komputerze. To chyba najszybszy i najprostszy sposób. Wklejasz link i masz.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Gdzie najlepiej założyć bloga za darmo? Jak na nim zarabiać?

Internetowe blogi w ostatnich latach robią w sieci prawdziwą furorę. O ile sama idea tworz…