Home Social Media Jak sprawdzić czy ktoś mnie obserwuje na Facebooku?
Social Media - 30 sierpnia 2019

Jak sprawdzić czy ktoś mnie obserwuje na Facebooku?

Jak sprawdzić kto mnie obserwuje na FB?

Wszyscy chcemy zachować trochę prywatności. Nie mamy nic przeciwko temu, żeby nasi najbliżsi co jakiś czas odwiedzali nasz profil, ale obcy przechadzający się między naszymi zdjęciami, były chłopak, lub dziewczyna przeglądający z kim teraz jesteśmy, albo znajomi ze szkoły czy pracy obserwujący wszystko, co wrzucamy bez wyraźnego powodu to coś, co może wywoływać niepokój. Naturalnie można sprawdzić kto dokładnie interesował się naszym życiem, chociaż żaden sposób nie jest stu procentowo pewny. Aby sprawdzić kto obserwuje Cię na FB istnieje kilka metod, jedna polega na dedukcji i wykorzystywaniu możliwości samej strony Facebooka, druga będzie wymagała dodatkowej aplikacji. Zdecydowanie ta pierwsza jest dużo bezpieczniejsza i często wystarcza.

Kto obserwuje mnie na FB?

Jeśli chcesz sprawdzić kto obserwuje Cię na Facebooku to są na to sprawdzone sposoby! Dział „znajomi” na Facebooku posiada podkategorię „obserwujący”, która zawiera ludzi decydujących się z jakiegoś powodu śledzić nasz profil. Jeśli ta opcja się nie wyświetla, oznacza to, że nie udostępniamy swoich zdjęć publicznie, lub nikt zainteresowany spoza grupy znajomych się nie pojawił. Jeśli chcemy się pozbyć takiego „tajemniczego wielbiciela” wystarczy wejść w ustawienia prywatności i zaznaczyć, że tylko znajomi mają dostęp do zawartości naszego profilu.

Istnieje również możliwość, żeby oszacować, czy ktoś zupełnie nieznajomy nie interesuje się naszymi zdjęciami. Bardzo możliwe że ktoś taki wcale nie zaznaczył, że chce nas obserwować, po prostu to robi wyszukując profil. Jeśli coś takiego faktycznie występuje, to obcy będzie się wyświetlał w naszej sekcji „osoby, które możesz znać”. Naturalnie może być tak, że mamy z nim wspólnych znajomych i dlatego wyświetla się w tej sekcji, jeśli jednak naprawdę nic nas z nim nie łączy, należy założyć, że może nas szpiegować. Również wtedy zaleca się zmianę ustawień wyświetlania profilu.

Sprawdź z aplikacją kto Cię obserwuje na Facebooku

Jak sprawdzić czy ktoś obserwuje nasz profil na Facebooku? Istnieją wiele popularnych aplikacji wykorzystywanych do sprawdzania listy odwiedzających nasz profil. Przykłady to chociażby WhoIsLive i Face Podglądacz, w przypadku tego pierwszego mamy do czynienia z wtyczką do Firefox. Dzięki nim uzyskamy dokładne informacje na temat intruzów na naszym profilu. Aplikacje wymagają podania adresu email, lub wskazania naszego profilu przez podesłanie do niego linka. Jest to szybki i sprawdzony sposób, ale wiąże się z nim kilka niebezpieczeństw, o których powinno się pamiętać! Nie zależnie od tego jak nam zależy musimy zachować ostrożność. Istnieje możliwość, że przez przypadek ściągniemy sobie wirusa, albo aplikację, która będzie działać, ale zacznie też zamieszczać swoje posty na naszym profilu.

Kto obserwuje Cię na FB?

Wystarczy w ustawieniach odnaleźć opcje prywatności, tam możemy wybrać kto może obserwować nasz profil, oznaczać nas na zdjęciach itd.. Dzięki temu nie ryzykujemy, że ktoś po prostu weźmie sobie jakieś nasze zdjęcie, albo spróbuje dowiedzieć się czegoś o nas i to wykorzystać.

Zobacz też:

Sprawdź również

Biblioteka reklam Facebook – czym jest?

Platformy społecznościowe, takie jak Facebook, niosą w sobie ogromny potencjał sprzedażowy…