Home Social Media Jak stremować na Twitchu?
Social Media - 31 lipca 2021

Jak stremować na Twitchu?

Co to jest twitch? - fenomen medium społecznościowego

Pierwszym skojarzeniem po usłyszeniu nazwy „Twitch” jest streaming. Na tym portalu możemy oglądać transmisje na żywo o różnej tematyce począwszy od gier, poprzez różnego rodzaju sztukę, aż po zwykłe rozmowy między osobami prowadzącymi a widzami. Twitch daje możliwość interakcji, nawiązywania więzi, ale również poszerzania swojej wiedzy w interesujących nas tematach. Jedynym z najlepszych elementów tej platformy jest to, że każdy jest w stanie streamować na twitchu, bez specjalistycznego sprzętu. Wystarczy do tego konto i odpowiednio ustawiony obs.

Kto korzysta z Twitcha?

Choć twitch jest ogólnodostępną platformą, która zrzesza wokół siebie twórców robiących przeróżne rzeczy, to głównymi odbiorcami są mężczyźni w wieku od 18 do 34 roku życia. Mimo prób platformy,aby rozszerzać widownię na inne grupy wiekowe i płcie, nadal dominują mężczyźni do 34 roku życia.

Jak streamować na twitchu? – Krok po kroku

Streamowanie na twitchu może okazać się bardzo opłacalnym dodatkowym zajęciem. Jeśli znajdziemy swoją niszę i odpowiednio liczną grupę stałych fanów, możemy ustawić możliwość dotacji, które będą przysyłać fani. Istnieje też  możliwość wykupienia płatnych subskrypcji. Zanim to nastąpi musimy zrobić parę rzeczy, żeby ich zdobyć. Pierwszym krokiem jest rejestracja konta, potem zmiany w ustawieniach oraz zainstalowanie OBS-a. Gdy przejdziemy przez te wszystkie kroki, będziemy mogli rozwijać nasz kanał i zdobywać widzów.

Jak streamować na Twitchu? – Rejestracja konta

Pierwszą rzeczą,którą trzeba zrobić, aby zacząć streamować, jest założenie konta. Jest to bardzo proste. Wystarczy nam nasz adres e-mail, hasło oraz data urodzenia, która będzie służyć do weryfikacji tego, czy możemy oglądać niektóre treści. Ważnym elementem rejestracji jest wymyślenie nazwy użytkownika pod którą będziemy widnieć. Warto się nad nią zastanowić,ale należy pamiętać, że w każdym momencie można ją zmienić. Po tym jak zarejestrujemy kanał, będziemy mogli wybrać kategorie, które nasz interesują. Warto to zrobić i wybrać kategorie, w których będziemy chcieli streamować. Da nam to pogląd na topowych twórców i ich streamy, co za tym idzie, będziemy w stanie wyłapać interesujące i dobre elementy takich transmisji.

 Jak streamować na Twitchu? – Zmiany w ustawieniach

Po stworzeniu konta warto zmienić ustawienia. Powinny nas zainteresować te dotyczące naszego kanału. Kiedy wejdziemy do ustawień kanału i filmów. Następnie będziemy uzyskiwać klucz do streama. Aby go uzyskać, będziemy musieli podać nasz numer telefonu, który jest potrzebny do uwierzytelnienia. Dostaniemy na niego kod, który należy wpisać w odpowiednie miejsce. Na tym etapie przyda nam się aplikacja „Authy”, dzięki której będziemy w stanie przeprowadzić weryfikację dwuetapową. Po pomyślnym przepisaniu kodu możemy wrócić do ustawień kanału i filmów, gdzie mamy już gotowy do skopiowania klucz transmisji twitch.

Jak streamować na twitchu? –  Konfiguracja OBS

Obs, czyli open broadcaster software, jest programem dzięki któremu będziemy  w stanie streamować obraz. Jest to całkowicie darmowy program dostępny na Windowy, jak i Mac-i. Kiedy mamy zainstalowany program, wchodzimy do jego ustawień i wklejamy klucz do transmisji twitch. Dzięki temu będziemy w stanie połączyć OBS-a z Twitchem.

Drugim sposobem na połączenie twitcha z OBS-em, jest po prostu połączenie ze sobą kont. Nie wymaga to od nas posiadania klucza do transmisji, co zajmuje dużo mniej czasu,

Po zakończeniu konfiguracji obs-a, możemy dowolnie konfigurować panel streama.

Zostało już tylko wybranie niszy oraz rozpoczęcie niesamowitej przygody, jaką może się dla nas okazać właśnie streamowanie na twitch!

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…