Home Social Media Jak ustawić konto prywatne na Instagramie?
Social Media - 27 października 2019

Jak ustawić konto prywatne na Instagramie?

Konto prywatne na Insta - jak ustawić profil prywatny?

Jak ustawić konto prywatne na Instagramie? Instagram jest serwisem społecznościowym, z którego korzystają prawie wszyscy. Po co? Istnieje wiele powodów. Niektórzy chcą promować własną twórczość, inni zakładają konto po to, aby tę twórczość oglądać, a jeszcze inni publikują zdjęcia i filmy, aby dzielić się wspaniałymi chwilami z rodziną i przyjaciółmi.

W przypadku tych ostatnich, nie każdy chce, aby jego zdjęcia mógł obejrzeć sobie każdy, kto ma założone konto na Instagramie.

Istnieje ryzyko, że ktoś postanowi wykorzystać czyjeś zdjęcie do własnych celów, np. będzie próbował podszyć się pod innego użytkownika. Takie zagrożenie sprawia, że użytkownicy mogą nie czuć się bezpieczni. Jak więc strawić, aby nasze konto IG było prywatne, a zdjęcia niewidoczne dla obcych?

Prywatność w dzisiejszych czasach, gdzie niemal wszystko dostępne jest za pośrednictwem internetu staje się bardzo cenione dlatego coraz więcej osób szuka informacji o tym, jak ustawić konto instagram tak, aby nie było możliwe do odnalezienia przez osoby trzecie, niebędące naszymi znajomymi. Dowiedz się krok po kroku jak zachować prywatność na Instagramie i jakie niesie to za sobą konsekwencje.

Jak ustawić profil prywatny na Instagramie?

Jak zapobiec takim sytuacjom? Wystarczy ustawić sobie konto prywatne na IG – to prosta, szybka i darmowa czynność!

Co to jest konto prywatne na Insta?

Konto prywatne na Instagramie oznacza, że wszystkie posty, które osoba o takim koncie wstawi, może zobaczyć tylko jej obserwujący. Aby zostać obserwującym takiej osoby, trzeba wysłać do niej prośbę o zaakceptowanie.

Jeśli należycie do ludzi, którym zależy na zachowaniu prywatności podczas korzystania z Instagrama, poniżej znajduje się szczegółowy opis postępowania w celu ustawienia prywatności swojego konta.

Zmiana prywatności konta na Instagramie może odbyć się przez stronę internetową lub aplikację. Poniżej zostały opisane obie możliwości.

Jak ustawić konto prywatne Instagram na stronie internetowej:

  1. Wejdź na stronę Instagram i zaloguj się na swoje konto.
  2. Udaj się na stronę użytkownika (wybierając ikonkę o zarysie człowieka, znajdującą się w prawym górnym rogu strony).
  3. Wejdź w ustawienia (ikonka znajduje się obok nazwy użytkownika) i wybierz opcję „Prywatność i bezpieczeństwo”.
  4. Teraz wystarczy już tylko zaznaczyć okienko przy napisie „prywatne konto”.

konto prywatne ig

Zmiana prywatności konta w aplikacji różni się od zmiany na stronie internetowej tylko w kilku szczegółach.

Przeczytaj też: Jak dodać zdjęcie na Instagram z komputera?

Jak ustawić konto prywatne w aplikacji:

  1. Wejdź w aplikację Instagram i zaloguj się na swoje konto.
  2. Udaj się na stronę użytkownika (ikonka znajdująca się w prawym dolnym rogu ekranu).
  3. Wejdź w ustawienia (wybierając ikonkę w prawym górnym rogu ekranu, następnie naciskając „ustawienia” znajdujące się na samym dole rozwiniętej listy).
  4. Wybierz „prywatność” , następnie „konto prywatne” i zaznacz okienko znajdujące się obok.

Taki zabieg trwa zaledwie minutę, a dzięki niemu będziemy mieli pewność, że jedynymi osobami, które zobaczą opublikowane przez nas zdjęcia i filmy, będą nasi znajomi. Teraz już wiecie, jak ustawić konto prywatne na Instagramie.

Pamiętajcie, korzystanie ze stron społecznościowych nie oznacza konieczności rezygnacji z prywatności.

Jakie konsekwencje niesie za sobą posiadanie prywatnego konta na Instagramie?

Należy wziąć pod uwagę również fakt, że osoby, które korzystają z prywatnego konta IG muszą liczyć się z pewnymi konsekwencjami takiego stanu rzeczy. Jest to przede wszystkim fakt, że mając konto prywatne nie możemy wysyłać ani odbierać wiadomości prywatnych od osób, które nie są naszymi znajomymi w tym portalu społecznościowym. Kolejną konsekwencją jest fakt, że będziesz musieć ręcznie akceptować wszystkich nowych obserwujących, którym będziesz chcieć pokazywać swoje zdjęcia na profilu prywatnym. Jeśli tego nie zrobisz, osoby te nie zobaczą zawartości Twojej tablicy, a ich oczom ukaże się tylko komunikat „To konto jest prywatne„. W przypadku dużej liczby napływających obserwujących może być to utrudnieniem.

Przeczytaj też:

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…