Home Social Media Jak usunąć film z TikToka?
Social Media - 7 grudnia 2022

Jak usunąć film z TikToka?

Usuwanie filmu z TikToka - jak to zrobić?

TikTok jest darmową i najszybciej rozwijającą się platformą mediów społecznościowych, która pozwala na tworzenie, udostępnianie oraz oglądanie krótkich filmów. Dodatkowo z miesiąca na miesiąc, z dnia na dzień, staje się coraz bardziej popularna. Aplikacja, która głównie propaguje aktualne trendy w mediach społecznościowych, pozwala również publikować krótkie klipy o dowolnej tematyce. Wiele osób traktuje platformę TikTok jako niezłą zabawę, jednak dla innych jest ona narzędziem do spełnienia zawodowego. Aplikacja powstała w Chinach i obecnie ma ponad 2 miliardy aktywnych użytkowników. TikTok jest ceniony za prężnie działający algorytm, który daje użytkownikowi ogromną szansę na wybicie się, uzyskanie wybitnie wysokich zasięgów i odbiorców. Dlatego jest on doskonałą opcją dla początkujących influencerów. Niezależnie od pobudek korzystania z aplikacji TikTok może zaistnieć sytuacja, że po pewnym czasie zamieszczony film na platformie przestanie się nam podobać i nas fascynować. Obecnie platforma TikTok pozwala na dodawanie filmów w jakiejkolwiek formie i o nieograniczonej tematyce. Mimo, że znaczna większa część użytkowników decyduje się na publikacje krótkich klipów, to tak naprawdę aplikacja pozwala na dodawanie wideo o długości aż 10 minut. Posty można dodatkowo urozmaicać o wszelkiego rodzaju nakładki, hasztagi, filtry czy oprawy muzyczne. Codziennie na TikToka wrzucane są dziesiątki tysięcy krótkich klipów, ponieważ wrzucenie filmiku trwa tylko kilkadziesiąt sekund. Niestety, jak to bywa w życiu, czasem dodamy coś, co nas nie do końca zadowala bądź zrobimy to przez przypadek. Na całe szczęście platforma pozwala pozbywać się niekomfortowych klipów, gdy zachodzi konieczność usunięcia wideo. Jak usunąć film z TikToka? Poniżej przydatne porady.

Jak usunąć film z TikToka? Krok po kroku

 • Zaloguj się do aplikacji TikTok.
 • Otwórz zakładkę swojego profilu.
 • Wybierz film, który chcesz usunąć.
 • Kliknij w opcje (trzy kropki) w prawym dolnym rogu ekranu
 • Przewiń listę w lewo i na samym końcu będzie się znajdować ikonka kosza na śmieci.
 • Wybierz ikonę kosza.
 • Potwierdź klikając przycisk „Usuń”.

I gotowe, film został usunięty. Wcale nie było trudno.

Jak usunąć wszystkie filmiki ze swojego konta TikTok?

Jak widać wyżej, usunięcie jednego postu jest bardzo łatwe. Co jeśli na naszym koncie jest wiele niekomfortowych filmików bądź wszystkich chcemy się pozbyć? W tym przypadku będzie trochę trudniej, ponieważ na ten moment platforma TikTok nie ma jeszcze opcji usuwania kilku klipów na raz. Wobec tego jeżeli chcemy usunąć większą ilość niechcianych bądź wszystkich postów trzeba powielać proces usuwania każdego filmu po kolei. Jest to żmudne i na pewno pracochłonne, lecz na na razie nie ma innego rozwiązania. Ewentualnie można rozważyć opcję usunięcia swojego konta. Wówczas klipy wrzucone na TikToka nie będą się już pojawiać innym użytkownikom aplikacji. Konta nie trzeba usuwać na stałe, lecz chwilowo dezaktywować profil, który będzie można ponownie przywrócić po zalogowaniu się do platformy.

Jak doprowadzić do usunięcia filmu na czyimś koncie?

W mediach społecznościowych często pojawiają się niepożądane filmiki czy komentarze. Na szczęście jest na to sposób. Można zgłosić wideo, komentarz, użytkownika czy cokolwiek innego, co jest niezgodne i sprzeczne z wytycznymi dla społeczności. Krok po kroku jak zgłosić film innego użytkownika do usunięcia:

 • Przejdź do wideo, które chcesz zgłosić.
 • Kliknij strzałkę udostępniania.
 • Naciśnij „Zgłoś” i podaj przyczynę decyzji.
 • Kliknij „Wyślij”.

Film został zgłoszony do usunięcia.

Więcej ciekawostek na temat TikToka znajdziecie w Podręczniku „TikTok od A do Z” autorstwa Classylicious. Szczegóły na temat kursu TikTok’a na classylicious.com.

Jak usunąć polubione filmy na TikTok?

Każdy użytkownik prawdopodobnie kiedyś polubił jeden z klipów innych użytkowników i zapisał go w ulubionych. Hipotetycznie po jakimś czasie klip przestaje się nam podobać i nie chcemy go już zapisywać w sekcji ulubionych. Dlatego poniżej przedstawiamy niezbędne kroki jak usunąć polubione wideo na swoim profilu TikTok.

 • Wejdź na swoje konto aplikacji TikTok i kliknij sekcję „Zapisane”.
 • Wybierz „Wideo”.
 • Kliknij ikonę „Udostępnij” w filmie, który chcesz usunąć z ulubionych.
 • Wybierz opcję „Zatrzymaj zapisywanie w ulubionych”.

W ten dość szybki i prosty sposób film został usunięty z sekcji ulubionych na naszym profilu TikTok.

Co zamiast usuwania filmu? Jak edytować film na TikTok?

Należy pamiętać, że jest możliwość tylko obejścia problemu, by edytować swoje wideo po opublikowaniu na TikToku. Właściwie powtórne przesłanie filmu jest jedyną opcją do wprowadzenia różnego rodzaju zmian. Wprawdzie platforma nie powala edytować oryginalny klip po jego publikacji, ale można zapisać wideo i je ponownie przesłać. Krok po kroku jak ulepszyć swój film.

 • Wejdź na swój profil i kliknij ikonę „ludzika: w prawym dolnym rogu ekranu.
 • Wybierz film, który chcesz edytować i go otwórz.
 • Wybierz ikonę z trzema kropkami.
 • Wybierz z listy „Zapisz wideo”.

Wideo jest teraz zapisane na urządzeniu mobilnym. Można je teraz edytować i ulepszać według uznania. Użytkownik może dodać muzykę, zmienić efekty czy podpisy i hasztagi. Po udanej edycji klipu należy wrócić do głównego ekranu TikTok w celu ponownego przesłania nowego – zmienionego wideo.

 • Kliknij „Dodaj nowy film”.
 • Wybierz „Prześlij” i wybierz swój film z listy.

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…