Instagram jako jedna z najpopularniejszych aplikacji z roku na rok ma coraz więcej użytkowników. W przedstawionym przez naszą redakcję rankingu najpopularniejszych stron społecznościowych zajął wysokie miejsca. Jest to ciekawe hobby, sposób na zabicie czasu bądź dzielenie się ze światem pasją do fotografowania. Nadchodzi jednak czasami taki moment, kiedy po prostu chcemy odpocząć od social mediów albo najzwyczajniej w świecie zmienić koncepcję konta. Każdy z nas ma inny powód do tego aby usunąć konto na Instagramie. Jest jeden problem – usunięcie Instagrama nie jest takie proste jakby się mogło wydawać!

Przede wszystkim mamy dwie opcje: można wyłączyć tymczasowo konto bądź całkowicie je usunąć.

Usunięcie Instagrama na stałe

Trwałe usunięcia Instagrama jest na tyle skuteczne, że razem z usunięciem konta skasowane zostaną również dane i zdjęcia z sieci. Możemy się stać dzięki temu bardziej anonimowi. Jeżeli jednak chcemy zachować sobie zdjęcia, należy wykonać ich kopię zapasową lub zapisać wybrane zdjęcia. Pierwszym krokiem do trwałego usunięcia konta na instagramie jest odwiedzenie specjalnej strony przygotowanej do tego celu i tam należy wybrać opcję usunięcia konta. W drugim kroku należy podać przyczynę chęci dezaktywacji konta oraz trzeba ponownie wpisać hasło. I już. Nasze konto na Instagramie zostanie poddane nieodwracalnej dezaktywacji.

Tymczasowe wyłączenie Instagrama

W prosty i łatwy sposób można także wyłączyć tymczasowo konto na Instagramie, jeżeli chcemy od niego tylko na jakiś czas odpocząć. Wystarczy tylko kilka kliknięć! Pierwszym krokiem do tymczasowego wyłączenia jest zalogowanie się w aplikacji i kliknięcie w ikonę profilu. Następnie należy wybrać opcję „edytuj profil”. Wyświetli nam się opcja tymczasowego wyłączenia konta na Instagramie. W następnym kroku, podobnie jak w przypadku trwałego usunięcia Instagrama, należy ponownie podać hasło oraz powód wyłączenia konta.

Wybór należy do Ciebie! Pamiętajcie, jeżeli tylko chcecie odpocząć od social mediów to wystarczy jedynie na jakiś czas dezaktywować konto i wrócić kiedy tylko będziemy mieć na to ochotę.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Na czym polega pozycjonowanie?

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) to z punktu widzenia osoby, która nie ma pojęci…