Home Social Media Jak usunąć instagrama – poradnik
Social Media - 19 stycznia 2019

Jak usunąć instagrama – poradnik

Usuwanie konta Instagram krok po kroku

Jak usunąć konto na Instagramie? Portal Instagram oferuje możliwość całkowitego usunięcia konta oraz jego tymczasowego zawieszenia. Ta druga opcja daje nam możliwość w przyszłości powrotu do swojego konta na Instagramie. Aby skasować konto IG wystarczy klika kliknięć. Sprawdź sam jak łatwo to zrobić!

Instagram jako jedna z najpopularniejszych aplikacji z roku na rok ma coraz więcej użytkowników. W przedstawionym przez naszą redakcję rankingu najpopularniejszych stron społecznościowych zajął wysokie miejsca. Jest to ciekawe hobby, sposób na zabicie czasu bądź dzielenie się ze światem pasją do fotografowania. Nadchodzi jednak czasami taki moment, kiedy po prostu chcemy odpocząć od social mediów albo najzwyczajniej w świecie zmienić koncepcję konta. Każdy z nas ma inny powód do tego aby usunąć konto na Instagramie. Jest jeden problem – usunięcie Instagrama nie jest takie proste jakby się mogło wydawać!

Przede wszystkim mamy dwie opcje: można wyłączyć tymczasowo konto bądź całkowicie je usunąć.

Usunięcie Instagrama na stałe

Trwałe usunięcia Instagrama jest na tyle skuteczne, że razem z usunięciem konta skasowane zostaną również dane i zdjęcia z sieci. Możemy się stać dzięki temu bardziej anonimowi. Jeżeli jednak chcemy zachować sobie zdjęcia, należy wykonać ich kopię zapasową lub zapisać wybrane zdjęcia. Pierwszym krokiem do trwałego usunięcia konta na instagramie jest odwiedzenie specjalnej strony przygotowanej do tego celu i tam należy wybrać opcję usunięcia konta. W drugim kroku należy podać przyczynę chęci dezaktywacji konta oraz trzeba ponownie wpisać hasło. I już. Nasze konto na Instagramie zostanie poddane nieodwracalnej dezaktywacji.

Trwałe skasowanie konta krok po kroku:

  1. Wejście na stronę: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/
  2. Wybranie powodu usunięcia konta IG (np. obawy dotyczące prywatności, zbyt dużo reklam czy brak czasu)
  3. Zatwierdzenie chęci trwałego usunięcia konta na insta

skasowanie trwałe profilu na Instagramie

Tymczasowe wyłączenie Instagrama

W prosty i łatwy sposób można także wyłączyć tymczasowo konto na Instagramie, jeżeli chcemy od niego tylko na jakiś czas odpocząć. Wystarczy tylko kilka kliknięć! Pierwszym krokiem do tymczasowego wyłączenia jest zalogowanie się w aplikacji i kliknięcie w ikonę profilu. Następnie należy wybrać opcję „edytuj profil”. Wyświetli nam się opcja tymczasowego wyłączenia konta na Instagramie. W następnym kroku, podobnie jak w przypadku trwałego usunięcia Instagrama, należy ponownie podać hasło oraz powód wyłączenia konta.

Tymczasowe skasowanie profilu na Instagram krok po kroku:

  1. Wejście na stronę: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ lub edycja z poziomu profilu IG
  2. Podanie przyczyny tymczasowego wyłączenia konta (np. brak możliwości odnalezienia osób do obserwowania lub chęć zrobienia sobie przerwy od Instagrama)
  3. Wpisanie hasła do swojego konta na Instagramie
  4. Zatwierdzenie tymczasowego usunięcia profilu (spowoduje to ukrycie naszych zdjęć, polubień, komentarzy na Insta).

usunięcie instagrama

Czy warto kasować profil na Instagramie? Wybór należy do Ciebie! Pamiętajcie, jeżeli tylko chcecie odpocząć od social mediów to wystarczy jedynie na jakiś czas dezaktywować konto i wrócić kiedy tylko będziemy mieć na to ochotę.

Zobacz też:

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…